Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Διχως να εχω γνωμη για το θεμα,

μπορει κανεις τουλαχιστον να δικαιολογησει το γιατι με αυτη την ειδηση,

που ισως ειναι οτι πιο ελπιδοφορο εχει ακουστει την τελευταια 3ετια,

ασχολειται μονο η ...creta tv και οχι ολα τα μεγαλα ιδιωτικα καναλια;

Και κατά πόσο αληθεύει η είδηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προτιμώ να έρθει μια επιχείρηση και να δίνει 200-400 ευρώ σε εργαζόμενους (+ σίτιση και εισιτήριο για τα ΜΜΜ) που πριν έπαιρναν μηδέν παρά αυτό το πράγμα πάντως που δεν υπάρχει ούτε μια επιχείρηση να φτιάξουμε κάτι...Μετά αν η επιχείρηση δουελέυει καλά ίσως να αυξηθούν οι μισθοί ανοίξουν καλύτερες δουλειές κλπ...Αλλά να ανοίξει κάτι...φτάνει πλέον με τον Έλληνα που θεωρεί επιχείρηση καφετέρια ή σουβλατζίδικο...Σημασία έχει να φτιαχτεί κάτι να πουληθεί έξω..

Θα συμφωνήσω ότι ναι εξαθλίωση, ναι εκμετάλλευση, αλλά προτιμάς 0 ανεργία στο 25% και να πηγαίνει κανείς σε συσίτια κλπ??

Anyway...

Στην Κίνα, Νότια Κορέα, Ταϊλάνδη, Ινδία κλπ που πήγανε μεγάλες επιχειρηματικές ακρίδες δώσανε αυξήσεις στους εργαζόμενους; Αν έρθουν για να δίνουν 200 ευρώ, θα μείνουν για αυτά τα 200. Συμφωνώ με την ιδιωτική επιχειρηματικότητα, όχι όμως με τον εργασιακό μεσαίωνα.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρα και αποφάσεις πάνε "λίγο αργότερα"- Capital.gr

Σε επίσημο επίπεδο πάντως το οικονομικό επιτελείο εμφάνισε το απόγευμα ως “κρίσιμες ημερομηνίες” την 8η Οκτωβρίου και την 18η του ιδίου μήνα που συνέρχεται η Σύνοδος Κορυφής.

Ο κ. Σαμαράς, σε συνομιλία του με δημοσιογράφους στη Ρώμη, φέρεται να τόνισε ότι η ελληνική Οικονομία «θα κάνει come back που θα εντυπωσιάσει τον Νοέμβριο»...

Την ίδια στιγμή, το Μαξίμου αποκηρύσσει το δημοσίευμα του Reuters, σύμφωνα με το οποίο η αξιολόγηση της τρόικας μετατίθεται για μετά τις αμερικανικές εκλογές. Δηλαδή για μετά τα μέσα Νοεμβρίου, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την εκταμίευση της δόσης των 31 δις ευρώ.

Troika report on Greece may come after U.S. vote | Reuters

Differences inside the troika about the precise extent of Greece's debt problems, combined with political pressure to hold off for another few weeks, look likely to mean a delay until mid-November. In the meantime, Greece will be kept afloat by issuing short-term treasury bills and its banks will get access to emergency funds from the Greek central bank.
Link to comment
Share on other sites

H Kύπρος πάντα είχε αυτό που δεν έχει το Ελλάντα:@ρχ@

DefenceNet - "Σκληρό ροκ" από Κύπρο σε τρόϊκα με προειδοποιήσεις εξόδου από την ευρωζώνη!

Ο Άντρος Κυπριανού, χωρίς ιδιαίτερες περιστροφές και εκφράζοντας την βούληση της μεγάλης πλειοψηφίας του κυπριακού λαού δήλωσε ευθέως ότι "Αν οι δανειστές της Κύπρου επιβάλλουν πέραν του δέοντος σκληρούς όρους, τότε η νήσος θα πρέπει αν εξετάσει το ενδεχόμενο εξόδου από την Ευρωζώνη". Και στην ερώτηση εάν αφήνει ανοικτό το ενδεχόμενο αποχώρησης της νήσου από την Ευρωζώνη, απάντησε «Σίγουρα»!

Και το Ελληνικό στυλ , και καλά επανάστασης (μετά ο Pizza Antonio και οι αυλικοί του έκαναν βαθιές επικύψεις στον Τόμσεν)

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=164147&catid=9

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Καλό άρθρο, αν και διαφωνώ σε σημεία. Ο αρθρογράφος είναι ΠΑΣΟΚ, χωρίς να ξέρω αν ψηφίζει ή όχι ακόμα. Το λέω γιατί πάντα ήμουν της άποψης ότι στο δημόσιο λόγο οφείλει να ξέρει ο κόσμος την ταυτότητα του καθενός.

Γιατί τα άκρα δεν ταυτίζονται | Γιώργος Σιακαντάρης | Μεταρρύθμιση

Ουσιαστικά έρχεται σε αντιπαράθεση με το πιο πρόσφατο άρθρο μου. Ίσως καλύτερα σε πλήρη αντίθεση. Τα άκρα δεν ταυτίζονται, αλλά παραμένουν άκρα πάσας φύσης. Αν έστω ότι η αλήθεια δεν έχει χρώμα και παράταξη - και αυτή είναι η γνώμη μου - τότε ναι, είναι όλα άκρα ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε τα, εφόσον απομακρύνονται απ' την αλήθεια. Άφησα το άρθρο, για να μην γράφω ξανά τη γνώμη μου (τα δύο εξάλλου συνδέονται). Ωραία η οπτική του Σιακαντάρη επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι είναι;;;

Συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην πλατεία Ομονοίας και πορεία προς την πρεσβεία των ΗΠΑ πραγματοποιούν μουσουλμάνοι που κατοικούν στην Αθήνα, οι οποίοι διαμαρτύρονται για την αμερικανική ταινία «Η αθωότητα των μουσουλμάνων», εξαιτίας της οποίας προκλήθηκαν εκτεταμένα επεισόδια με δεκάδες νεκρούς σε πολλές μουσουλμανικές χώρες.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tUtCRebzmlk&feature=channel&list=UL]Πορεία μουσουλμάνων στην Αθήνα 7 | makeleio.gr - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν είναι, γιατί??

Αλήθεια, η Χ.Α. γιατί δεν πήγε να τους ελένξει?? Α.. δεν θα έβγαιναν τα νούμερα ε?

Συγνώμη αλλά δεν πρέπει να είναι όσοι θέλουν και όσοι είναι νόμιμοι πρέπει να κινούνται όπως επιβάλει το Ελληνικό Σύνταγμα.

Ποιος την χ***ζει την Χ.Α?

Να πάει ο Καιάδας να προσκυνήσει την Μεγαλόχαρη, όπως δήλωσε...μάλλον η Χ.Α σε βαπτίζει και στο όνομα του Κυρίου, από Σατανιστή σε κάνει δούλο του Γιαχβέ.

Ο Καιάδας...ΧΑΧΑΧΑΧ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Uc1-BfZ7Jnc]Naer Mataron - Blast Furnace - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν πρέπει να είναι όσοι θέλουν και όσοι είναι νόμιμοι πρέπει να κινούνται όπως επιβάλει το Ελληνικό Σύνταγμα.

Γιατί δεν πρέπει να είναι όσοι θέλουν? Τελευταία φορά που τσέκαρα οποιοσδήποτε μπορεί να πιστευει σε ότι θεό θέλει!

Το Ελληνικό Σύνταγμα επίσης νομίζω επιτρέπει τις διαδηλώσεις.

Τώρα αν σας πειράζει, ότι πολλοί από αυτούς είναι πιθανόν παράνομοι ΚΑΙ ΤΟΛΜΑΝΕ να διαμαρτύροντε, μήπως θα πρέπει μία φορά να ψάξετε τα αληθινά αίτια (δεν έρχοντε εδώ με σκοπό να κλέψουν/βιάσουν κτλ) και το πως τους επιτράπηκε να μπούνε εδώ? Ποιοι κερδίζουν από το να μπούνε αυτοί εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πρέπει να είναι όσοι θέλουν? Τελευταία φορά που τσέκαρα οποιοσδήποτε μπορεί να πιστευει σε ότι θεό θέλει!

Το Ελληνικό Σύνταγμα επίσης νομίζω επιτρέπει τις διαδηλώσεις.

Τώρα αν σας πειράζει, ότι πολλοί από αυτούς είναι πιθανόν παράνομοι ΚΑΙ ΤΟΛΜΑΝΕ να διαμαρτύροντε, μήπως θα πρέπει μία φορά να ψάξετε τα αληθινά αίτια (δεν έρχοντε εδώ με σκοπό να κλέψουν/βιάσουν κτλ) και το πως τους επιτράπηκε να μπούνε εδώ? Ποιοι κερδίζουν από το να μπούνε αυτοί εδώ?

Διάβαζε όλο το ποστ την επόμενη φορά και όχι ότι μας κάνει κλικ στο μάτι.

Οπότε το πρώτο σου σχόλιο πάει κατευθείαν στον Καιάδα.

Κερδίζει το κράτος ,από την σύμβαση Δουβλίνο 2 , όπως επίσης οι ιδιωτικές επιχειρήσεις που στο άμεσο μέλλον θα τους καταναλώσουν στην ανταγωνιστική μας βιομηχανία (ΠΟΙΑ? LOL!)μέσα από τις οικονομικές ζώνες που θα δημιουργηθούν στο Ελλάντα, τα έχουμε ξαναπεί όλα αυτά, μην αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια.

Το θέμα είναι ότι δεν έχουν κανένα δικαίωμα να προβαίνουν σε πράξεις βίας , μέσα από τις συγκεντρώσεις αυτές.

Εάν το αναγράφει το Ελληνικό Σύνταγμα αυτό παρακαλώ να αναρτηθεί.

Και να θα απαιτήσω να είναι νόμιμοι, όπως απαιτεί και το μπουρ****λο κράτος να είμαι νόμιμος κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν είναι, γιατί??

Αλήθεια, η Χ.Α. γιατί δεν πήγε να τους ελένξει?? Α.. δεν θα έβγαιναν τα νούμερα ε?

Ρητορικό ερώτημα, φαίνεται στο βίντεο πόσο πολλοί είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πρέπει να είναι όσοι θέλουν? Τελευταία φορά που τσέκαρα οποιοσδήποτε μπορεί να πιστευει σε ότι θεό θέλει!

Το Ελληνικό Σύνταγμα επίσης νομίζω επιτρέπει τις διαδηλώσεις.

Τώρα αν σας πειράζει, ότι πολλοί από αυτούς είναι πιθανόν παράνομοι ΚΑΙ ΤΟΛΜΑΝΕ να διαμαρτύροντε, μήπως θα πρέπει μία φορά να ψάξετε τα αληθινά αίτια (δεν έρχοντε εδώ με σκοπό να κλέψουν/βιάσουν κτλ) και το πως τους επιτράπηκε να μπούνε εδώ? Ποιοι κερδίζουν από το να μπούνε αυτοί εδώ?

Όταν μαζευτείτε στην Ολλανδία και τα σπάσετε, στείλε φωτογραφίες. Θα μου πεις δεν έχεις λόγο να τα σπάσεις στην Ολλανδία διότι όλα εκεί είναι καλά και δημοκρατικά, αλλά αν τύχει και τα σπάσετε στείλε φωτογραφίες (αν προλάβεις δηλαδή διότι μάλλον θα σε βάλουν στο πρώτο αεροπλάνο).

Link to comment
Share on other sites

yanni έχεις δίκιο, αλλά δε θα τον βάλουν στο αεροπλάνο σκέτο, αλλά μάλλον με ξύλινο κοστουμάκι.

Στην Ολλανδία οποιαδήποτε ανυπακοή σε όργανο μεταφράζεται σε αντίσταση κατά της αρχής που θέτει αυτόματα το όργανο σε αυτοάμυνα και... αν θεωρηθεί αναγκαίο βγαίνει η πιστόλα και τρως μολύβι.

Όλα αυτά από καλό φίλο Ολλανδό που μένει στο Nijmegen. Λογικά στα μεγάλα αστικά κέντρα θα είναι χειρότερα τα πράγματα με την αστυνομία. Εκεί πάνω δεν έχουν πετύχει civilians:cops = 17:1 μόνο με τον πολιτισμό τους αλλά μάλλον με τον τρόμο και την επιβολή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλά κάνουν και διαμαρτύρονται, καθώς ένα τζαμί δεν υπάρχει (καθώς είμαστε φασισταριά κατά την γνώμη μου). Δηλαδή τόσο πολύ κακό είναι να υπάρχει ένα τζαμί;

Από την άλλη συμφωνώ με τον Typhonio που αναφέρεται στους παράνομους μετανάστες προφανώς. Ο παράνομος μετανάστης σαφώς και για μένα δεν έχει κανένα δικαίωμα. Να τον πιάσουν και να τον στείλουν με ότι μέσο μεταφοράς στην χώρα του.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ολλανδία οποιαδήποτε ανυπακοή σε όργανο μεταφράζεται σε αντίσταση κατά της αρχής που θέτει αυτόματα το όργανο σε αυτοάμυνα και... αν θεωρηθεί αναγκαίο βγαίνει η πιστόλα και τρως μολύβι.

Εδώ αν ο αστυνομικός πυροβολήσει καίγεται η Αθήνα. Οπότε περιμένουν να δουν πρώτα αν θα τους γαζώσουν με τα Καλάσνικοφ και μετά να απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλά κάνουν και διαμαρτύρονται, καθώς ένα τζαμί δεν υπάρχει (καθώς είμαστε φασισταριά κατά την γνώμη μου). Δηλαδή τόσο πολύ κακό είναι να υπάρχει ένα τζαμί;

Από την άλλη συμφωνώ με τον Typhonio που αναφέρεται στους παράνομους μετανάστες προφανώς. Ο παράνομος μετανάστης σαφώς και για μένα δεν έχει κανένα δικαίωμα. Να τον πιάσουν και να τον στείλουν με ότι μέσο μεταφοράς στην χώρα του.

Διαμαρτύρονται για τον Μωάμεθ, σεβαστό δεν λέω, αλλά κάτω στην Συρία αποκεφαλίζουν άτομα επειδή μόνο και μόνο είναι Χριστιανοί ( τι οξύμωρο το μίσος μεταξύ Μουσουλμάνων και Χριστιανών, μιας και η ρίζα τους είναι η ίδια αλλά και τα Βιβλία τους είναι αρκετά όμοια μεταξύ τους).

Κοίτα, το να ξυπνάω από τους αμανέδες των ιμάμηδων δεν μου είναι και ότι καλύτερο και με την ίδια νοοτροπία τότε ας δούμε και Church of Satan στην γειτονιά μας.

Επίσης σε λίγα χρόνια και στο Ελλάντα:

Σκλάβος επί 27 χρόνια για 40 κιλά ρύζι - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Σκάνδαλο με Λιάπη, Μεϊμαράκη, Βουλγαράκη | gazzetta.gr

Τσοχατζόπουλος; Αυτός δεν κάνει ούτε για Β' Εθνική, αν ισχύουν αυτά που λέγονται.

Καλά που έχουμε αξιωματική αντιπολίτευση με @@ και τους ξεμπροστιάζει όπως άλλωστε τους το έταξε:

''θα σας ταράξουμε στη νομιμότητα''

αλλά μάλλον δε μιλάνε γιατί έχουν καλούς τρόπους: κανένας όταν τρώει δεν πρέπει να μιλάει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.