Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

για την είδηση με τα σκάφη, λένε ότι το απέσυραν ώστε να γυρίσουν αυτοί με τα σκάφη πίσω γιατί λέει τα πήγαν Τουρκία, Ιταλία οπουδήποτε τέλοσπάντων με χαμηλή φορολογία...

Το αν θα είναι επικερδές δεν το ξέρω...απλά αναφέρω την δικαιολογία τους.

Στρουμφάκια μπλε, τότε κι εμείς να μην πληρώνουμε φόρους και να τα επενδύουμε στην Τουρκία, άλλωστε πεταμένα λεφτά είναι στο Ελλαδιστάν.

Μία ζωή κάνουν τεμενέδες στους φοροφυγάδες και στους πλούσιους , οι οποίο χρωστούν τα μαλλιά της κεφαλής τους, είλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Χαριστικές συντάξεις σε συνδικαλιστές | κοινωνια | ethnos.gr

Πρόκειται για θεσμοθετημένο από το 1937 (με τον αναγκαστικό νόμο 971/1937) δικαίωμα σύνταξης που έχουν οι συνδικαλιστικοί εκπρόσωποι.
Στην ουσία υπήρχαν συνδικαλιστές που μπορούσαν τελικά να βρεθούν με τρεις συντάξεις: την κύρια σύνταξη από το Ταμείο τους, την επικουρική από τον ασφαλιστικό φορέα του κλάδου τους και μία «επιπλέον» επικουρική από το συγκεκριμένο Ταμείο. Μάλιστα πληροφορίες ανέφεραν πως η σύνταξη αυτή κυμαινόταν από 200 έως 600 ευρώ, ενώ ενδέχεται σε ορισμένες περιπτώσεις να έφτανε και τα 1.000 ευρώ.
Οπως ήδη αναφέρθηκε, το κονδύλι για τις συντάξεις αυτές που διατίθενται κάθε χρόνο φτάνει τα 11.5 εκατομμύρια ευρώ.

...................

ΓΣΕΕ

«φανφαρόνικες ενέργειες και επικοινωνιακές τυμπανοκρουσίες για θέματα ανύπαρκτα, που δεν αφορούν τους εν ενεργεία συνδικαλιστές».

αφορά τους εργαζομένους που εκπροσωπείται ρε ........

«Η θέση των συνδικάτων είναι απόλυτη και ξεκάθαρη από το Συνέδριο της ΓΣΕΕ το 1982 για κατάργηση αυτής της απαράδεκτης ρύθμισης»

...αλλά δεν μας χάλασε που τα τσεπώναμε κιόλας τόσα χρόνια....

και λογικά αυτοί που είχαν ψηφίσει υπέρ της κατάργησης αυτής της σύνταξης από το 1982 τα τσέπωσαν μια χαρά τα λεφτουδάκια μόλις ήρθε η σειρά τους να βγουν στην σύνταξη. Μιλάμε από το 1982 πρέπει να έχουν κάνει λυσσαλέους αγώνες για την κατάργησή της. Αλλά μισή ντουζίνα πρωθυπουργοί και 2 ντουζίνες υπουργοί, ανένδοτοι, αμετακίνητοι και αμετανόητοι να επιμένουν να τους την δίνουν. Α ΡΕ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Στρουμφάκια μπλε, τότε κι εμείς να μην πληρώνουμε φόρους και να τα επενδύουμε στην Τουρκία, άλλωστε πεταμένα λεφτά είναι στο Ελλαδιστάν.

Μία ζωή κάνουν τεμενέδες στους φοροφυγάδες και στους πλούσιους , οι οποίο χρωστούν τα μαλλιά της κεφαλής τους, είλωτες.

βασικά σκέφτονται κάτι αντίστοιχης σκέψης με το να μειώσεις την φορολογία στις επιχειρήσεις...όπως και να το κάνεις οι επιχειρήσεις από την Ελλάδα δεν έχουν πάει Βουλγαρία γιατί εκεί το φορολογικό σύστημα (και διαδικασίες) είναι πιο φιλικές προς τον επιχειρηματία;

Κάτι αντίστοιχο.

Βεβαίως και είναι πεταμένα λεφτά στο Ελλαδιστάν όταν οι φόροι που πληρώνεις πάνε για να πληρώσουν χρέη δανείων, άεργους Δ.Υ., συνταξιούχους 45 ετών, εφάπαξ, έργα μίζας, υποβρύχια που γέρνουν και παραδίδονται μετά από 20 χρόνια...Χαζός είναι λοιπόν ο επιχειρηματίας σκαφών αναψυχής (και ο ιδιώτης) να κρατήσει την επιχείρησή και τα σκάφη του με Ελληνική σημαία; Θα τα πάει Αδριατική και θα κάνει εκεί κρουαζιέρες τους τουρίστες ή τον εαυτό του...

Άρα τι κάνεις; Τους προσελκύεις να ξοδέψουν τα λεφτουδάκια τους εδώ...Αν (μεγάλο αν) τα έσοδα σου αυξηθούν μειώνεις τους φόρους αλλού...

Link to comment
Share on other sites

βασικά σκέφτονται κάτι αντίστοιχης σκέψης με το να μειώσεις την φορολογία στις επιχειρήσεις...όπως και να το κάνεις οι επιχειρήσεις από την Ελλάδα δεν έχουν πάει Βουλγαρία γιατί εκεί το φορολογικό σύστημα (και διαδικασίες) είναι πιο φιλικές προς τον επιχειρηματία;

Κάτι αντίστοιχο.

Βεβαίως και είναι πεταμένα λεφτά στο Ελλαδιστάν όταν οι φόροι που πληρώνεις πάνε για να πληρώσουν χρέη δανείων, άεργους Δ.Υ., συνταξιούχους 45 ετών, εφάπαξ, έργα μίζας, υποβρύχια που γέρνουν και παραδίδονται μετά από 20 χρόνια...Χαζός είναι λοιπόν ο επιχειρηματίας σκαφών αναψυχής (και ο ιδιώτης) να κρατήσει την επιχείρησή και τα σκάφη του με Ελληνική σημαία; Θα τα πάει Αδριατική και θα κάνει εκεί κρουαζιέρες τους τουρίστες ή τον εαυτό του...

Άρα τι κάνεις; Τους προσελκύεις να ξοδέψουν τα λεφτουδάκια τους εδώ...Αν (μεγάλο αν) τα έσοδα σου αυξηθούν μειώνεις τους φόρους αλλού...

Στην Βουλγαρία με τόσα χρόνια ΔΝΤ και λιτότητα , τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο, επίσης NOKIA και SONY πήραν τα εργοστασιάκια τους απο την Βόυλγαρία και πήγαν στην Κίνα.

Οπότε τι? Να έρθουν εργοστάσια και επιχειρήσεις πληρώνοντας μισθούς 200 Ευρώ ή θα πιστέψουμε το ηλίθιο ψέμα ότι με αυτά που γίνονται θα έρθουν επενδυτές και θα πάρει μπρος το γρανάζι της μηχανής Ανάπτυξης?

Αυτό το επιχείρημα έχει καταρριφθεί από το ίδιο το ΔΝΤ , ανάπτυξη μηδέν και δείκτες ανεργίας στα ύψη.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προτιμώ να έρθει μια επιχείρηση και να δίνει 200-400 ευρώ σε εργαζόμενους (+ σίτιση και εισιτήριο για τα ΜΜΜ) που πριν έπαιρναν μηδέν παρά αυτό το πράγμα πάντως που δεν υπάρχει ούτε μια επιχείρηση να φτιάξουμε κάτι...Μετά αν η επιχείρηση δουελέυει καλά ίσως να αυξηθούν οι μισθοί ανοίξουν καλύτερες δουλειές κλπ...Αλλά να ανοίξει κάτι...φτάνει πλέον με τον Έλληνα που θεωρεί επιχείρηση καφετέρια ή σουβλατζίδικο...Σημασία έχει να φτιαχτεί κάτι να πουληθεί έξω..

Θα συμφωνήσω ότι ναι εξαθλίωση, ναι εκμετάλλευση, αλλά προτιμάς 0 ανεργία στο 25% και να πηγαίνει κανείς σε συσίτια κλπ??

Anyway...

Link to comment
Share on other sites

Παντως πέρα από την όποια υπαρκτή κοροιδία με τις συντάξεις των εργατοπατέρων , με βάση αυτά που απαιτούνται για να βγει η χρονιά τα ποσά που δήθεν θα γλιτώσουν είναι ψίχουλα - τα 11,5 εκ. είναι σε ετήσια βάση και το μέτρο αν ισχύσει θα ισχύσει από 1ης Νοεβρίου , δηλαδή για 2 συντάξεις.

Κοινώς πολύς ντόρος για το τίποτα , το θέμα με το λαθρεμπόριο καυσίμων όμως πνίγηκε...

Και βγαίνουν τα ρεμάλια και κατηγορούν τον ελ.επαγγελματία που φοροδιαφεύγει -κάποιοι ναι , όχι όμως όλοι , βρες τους και σκίστους- και καλά , λες και πιάσαν τον παπά από τα @ρχίδια!

Link to comment
Share on other sites

Με 200 ευρώ μισθό δεν ζεις. Και σπίτι δικό σου να έχεις, το ρεύμα να μη χρησιμοποιείς, θέρμανση να μη χρησιμοποιείς, τηλέφωνο ούτε... το νερό μονάχα και δυο τρία ψιλά για να φας δε σου φτάνουν και πάλι.

Δεν υπάρχει επιλογή μεταξύ 0% ανεργίας και 50%, με την προϋπόθεση ότι στην πρώτη περίπτωση θα παίρνουμε μισθό 200 ευρώ.

Δεν τίθεται ζήτημα επιλογής λόγω αναγκών βεβαίως, αλλά και πάλι... θα ήταν καλύτερα να μετοικήσω στο χωριό μου και να φτιάξω μπαχτσέ και να τον ποτίζω απ' το πηγάδι παρά να δουλεύω για 200.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προτιμώ να έρθει μια επιχείρηση και να δίνει 200-400 ευρώ σε εργαζόμενους (+ σίτιση και εισιτήριο για τα ΜΜΜ) που πριν έπαιρναν μηδέν παρά αυτό το πράγμα πάντως που δεν υπάρχει ούτε μια επιχείρηση να φτιάξουμε κάτι...Μετά αν η επιχείρηση δουελέυει καλά ίσως να αυξηθούν οι μισθοί ανοίξουν καλύτερες δουλειές κλπ...Αλλά να ανοίξει κάτι...φτάνει πλέον με τον Έλληνα που θεωρεί επιχείρηση καφετέρια ή σουβλατζίδικο...Σημασία έχει να φτιαχτεί κάτι να πουληθεί έξω..

Θα συμφωνήσω ότι ναι εξαθλίωση, ναι εκμετάλλευση, αλλά προτιμάς 0 ανεργία στο 25% και να πηγαίνει κανείς σε συσίτια κλπ??

Anyway...

Δηλαδή προτιμάς να πληρώνεσαι με 300 Ευρώ μισθό, το 50% του εισοδήματος σου να πηγαίνει σε φόρους, να πληρώνεις ενοίκιο ή στεγαστικό δάνειο ή φόρο ιδιοκατοίκησης (ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ, καλύτερα να μείνεις στον δρόμο δηλαδή), να θέλεις να σπουδάσεις , να θέλεις να σπουδάσεις τα παιδιά σου, να θέλεις ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και άλλα χίλια δύο , τα οποία 300 Ευρώ θα σε σώσουν και δεν θα σε στείλουν σε συσσίτια , αυτό εννοούμε δηλαδή...

Ναι σίγουρα, το εισιτήριο για τα ΜΜΜ θα σου φτιάξει την ημέρα και θα συνεισφέρει στην πείνα που θα μας θερίζει επίσης το εισιτήριο λόγω σχήματος κάνει και ως τσιρότο , οπότε καταργούμε και τον ΕΟΠΠΥ.

Πεινάς? Φάε το εισιτήριο, τώρα και σε γεύσεις μπανάνας ή βατόμουρο.

Τι λέμε τώρα?????

Πρότυπο έχουμε το Μπαγκλαντές, την Ινδία, την Κίνα, την Αφρική ή ανήκουμε ως ισότιμο μέλος / χώρα στο μπιπ που ονομάζεται Ε.Ε?

Θέλουμε νεόπτωχους , θέλουμε είλωτες, θέλουμε υποτελείς δηλαδή.

Μάλιστα

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

εγώ θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το 0 πάντως όπως και να έχει... αλλιώς κάνεις 2 δουλειές όπως ένας φίλος μου και μαγκιά του και βγάζει το 900αρι...

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] δεν έχουν όλοι από ένα χωράφι ή σπίτι στο χωριό για να σπείρουν που λες...και γω γουστάρω χωριό αλλά δεν έχω χωράφι...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προτιμώ να έρθει μια επιχείρηση και να δίνει 200-400 ευρώ σε εργαζόμενους (+ σίτιση και εισιτήριο για τα ΜΜΜ) που πριν έπαιρναν μηδέν παρά αυτό το πράγμα πάντως που δεν υπάρχει ούτε μια επιχείρηση να φτιάξουμε κάτι...Μετά αν η επιχείρηση δουελέυει καλά ίσως να αυξηθούν οι μισθοί ανοίξουν καλύτερες δουλειές κλπ...Αλλά να ανοίξει κάτι...φτάνει πλέον με τον Έλληνα που θεωρεί επιχείρηση καφετέρια ή σουβλατζίδικο...Σημασία έχει να φτιαχτεί κάτι να πουληθεί έξω..

Θα συμφωνήσω ότι ναι εξαθλίωση, ναι εκμετάλλευση, αλλά προτιμάς 0 ανεργία στο 25% και να πηγαίνει κανείς σε συσίτια κλπ??

Anyway...

Αν έρθουν επιχειρήσεις και δώσουν δουλειά στο 25% των ανέργων με μισθό 200-400€ μάντεψε που θα πάνε οι αποδοχές της πλειοψηφίας του υπόλοιπου 75% που εργάζονται. Επίσης ξεχνάς το bold μιας και θα μιλάμε για εξαιρέσεις οι οποίες θα οφείλονται ξεκάθαρα στο ήθος και τον χαρακτήρα του εργοδότη. Η πλειοψηφία των εταιριών θα λένε πολύ απλά "Δεν μπορούμε να ανεβάσουμε τους μισθούς σας διότι τότε τα προϊόντα μας δεν θα είναι ανταγωνιστικά, λόγω αυξημένου κόστους, με αυτά της διπλανής επιχείρησης" ή "Αύξηση μισθών; Ρε μας έχουν ξεσκίσει οι Κινέζοι. Με το ζόρι μπορούμε και τους ανταγωνιζόμαστε, αν σας αυξήσω τους μισθούς θα πάμε για κλείσιμο".

Link to comment
Share on other sites

εγώ θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το 0 πάντως όπως και να έχει... αλλιώς κάνεις 2 δουλειές όπως ένας φίλος μου και μαγκιά του και βγάζει το 900αρι...

@Hydra δεν έχουν όλοι από ένα χωράφι ή σπίτι στο χωριό για να σπείρουν που λες...και γω γουστάρω χωριό αλλά δεν έχω χωράφι...

Oκ, δηλαδή έχουμε καταντήσει να λέμε ότι με δύο δουλειές βγάζεις 900 ευρώ και λέμε και μπράβο...ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνω πλάκα...μαγκιά του..όσοι άνεργοι εδώ μέσα αρνηθείτε δουλειά των 400-500ευρώ απλά δεν θα έχω λόγια...γτ καλά να τα λέμε στο forum...στην αλήθεια τι θα κάνατε?

Αλλιώς άντε στο χωράφι και τσάπα να σας καμαρώσω να δω μετά από 1 χρόνο τι θα βγάλετε...εγώ και χωράφι να είχα σκ@.@ θα έβγαζα σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις ότι δουλεύει καθαρά 16 ώρες κάθε μέρα για 900 ευρώ; Γιατί να μην βάλω άλλες 2 ώρες μετακινήσεις κτλ. Εκτός αν η εργασία του είναι κάπως "μη παραγωγική" όπως secutyri

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνω πλάκα...μαγκιά του..όσοι άνεργοι εδώ μέσα αρνηθείτε δουλειά των 400-500ευρώ απλά δεν θα έχω λόγια...γτ καλά να τα λέμε στο forum...στην αλήθεια τι θα κάνατε?

Αλλιώς άντε στο χωράφι και τσάπα να σας καμαρώσω να δω μετά από 1 χρόνο τι θα βγάλετε...εγώ και χωράφι να είχα σκ@.@ θα έβγαζα σίγουρα...

Τί να κάναμε;

Είχα την ευκαιρία να δουλέψω στην ICAP στα τηλεφωνικά κέντρα, η οποία είναι αν μη τι άλλο σοβαρή εταιρεία με ένσημα, επιδόματα κλπ, όμως τί να λέει να αφήσω τη σχολή (όλοι λένε ότι τα καταφέρνουν και με τα δύο, σε όλους όμως βλέπω το αντίθετο) για 250; Όλο το μήνα δε χαλάω ούτε 100 ευρώ, αυτά ακόμη μπορούν να μου τα δώσουν.

Αν έμενα μόνος μου θα την έκανα και αυτή και δεύτερη δουλειά, αλλά το ζήτημα είναι να μη φτάσουμε εκεί. Εξάλλου και πάλι δεν θα έφταναν για να ζήσεις μόνος.

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνω πλάκα...μαγκιά του..όσοι άνεργοι εδώ μέσα αρνηθείτε δουλειά των 400-500ευρώ απλά δεν θα έχω λόγια...γτ καλά να τα λέμε στο forum...στην αλήθεια τι θα κάνατε?

Αλλιώς άντε στο χωράφι και τσάπα να σας καμαρώσω να δω μετά από 1 χρόνο τι θα βγάλετε...εγώ και χωράφι να είχα σκ@.@ θα έβγαζα σίγουρα...

Oκ, δηλαδή δεν θα έχουμε προσωπική ζωή, δεν θα χαρούμε την οικογένεια μας και όλα αυτά για να δουλεύουμε 2 ή 3 δουλειές προκειμένου να βγάζουμε 800 ή 900 ευρώ (με 16 ώρες στον δρόμο) μέχρι να πάθουμε καρκίνο από το άγχος , να χρωστάμε στους λήσταρχους και να διατηρούμε το μπιπ σύστημα με 23% ανεργεία.

Όχι, δεν θα πάρω ευχαριστώ και προτιμώ να παλέψω για τα εργασιακά δικαιώματα και για έναν μισθό ο οποίος θα με βοηθήσει να σπουδάσω τον γιο μου ή θα μου επιτρέψει να έχω μέλλον.

Η σκλαβιά δεν είναι λύση, εάν το προτιμούν μερικοί καλά κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος άνεργος είναι καλό παιδί και άξιο παλικάρι να φτιάχνει και να πουλάει προϊόντα στην διεθνή αγορά ebay, μέσω ταχυδρομείου και αφορολόγητα (used items). Έτσι κάνω και εγώ όπως πολλοί άλλοι στον κόσμο

.

Έγινε επεξεργασία από spyropap
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ με όλο το σεβασμό πολύς κόσμος βγάζει σχολές (και δύσκολες σχολές) δουλεύοντας παράλληλα..τους γίνεται από έτσι (_ο_) έτσι (_Ο_) αλλά το βγάζουν...κάποιοι όντως δεν μπορούν...

Δεν θα φτάσουμε εκεί...είμαστε ήδη...

για να συμπληρώσω και τα λεγόμενα του [MENTION=188]yanni[/MENTION] αν μειωθούν οι μισθοί όπως λες (και η λογική αυτό προστάζει) θα μειωθούν αντίστοιχα και οι τιμές των προϊόντων γιατί πολύ απλά ο κόσμος θα παίρνει τα απαραίτητα ή θα μένουν στα ράφια... οπότε ο μισθός θα αποκτήσει αξία (αποπληθωρισμός δηλαδή)..απλά οικονομικά...Iphone 5 φυσικά και δεν θα μπορείς να αγοράσεις βέβαια..

Δεν λέω ότι γουστάρω (προς Θεού και το έχω επαναλάβει πολλές φορές) αλλά θέλω να πω ότι η οικονομία είναι ένας παράγοντας δυναμικός που προσαρμόζεται στα δεδομένα τις εποχής και των οικονομικών δυνατοτήτων της μάζας των καταναλωτών...

Όποιος άνεργος είναι καλό παιδί και άξιο παλικάρι να φτιάχνει και να πουλάει προϊόντα στην διεθνή αγορά ebay, μέσω ταχυδρομείου και αφορολόγητα. Έτσι κάνω και εγώ όπως πολλοί άλλοι στον κόσμο.

ωραίος! 1000 like! αλλά από τα ποστ σου έχω δει ότι έχεις ταλέντο όρεξη και κάτι πρέπει να έχεις σπουδάσει...κάποιος άλλος όμως που απλά τελείωσε το λύκειο (και αν) και το μόνο ενδιαφέρον που έχει είναι το diablo3 (λέμε τώρα);;; Τι κάνει δεν πάει για τα 200-300-400-500 σε εργοστάσιο να πακετάρει Iphone π.χ. ; Για μένα αν παίρνει 0€ για 2 χρόνια, πάει και με τα τέσσερα κιόλας...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] όσο και να παλέψεις πάντα θα υπάρχει αυτός που θα πάει να δουλέψει...ακόμα και με τα 200...ή θα αναγκαστείς εν τέλει... (μακρυά από όλους και φτου φτου)

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ με όλο το σεβασμό πολύς κόσμος βγάζει σχολές (και δύσκολες σχολές) δουλεύοντας παράλληλα..τους γίνεται από έτσι (_ο_) έτσι (_Ο_) αλλά το βγάζουν...κάποιοι όντως δεν μπορούν...

Δεν θα φτάσουμε εκεί...είμαστε ήδη...

για να συμπληρώσω και τα λεγόμενα του @yanni αν μειωθούν οι μισθοί όπως λες (και η λογική αυτό προστάζει) θα μειωθούν αντίστοιχα και οι τιμές των προϊόντων γιατί πολύ απλά ο κόσμος θα παίρνει τα απαραίτητα ή θα μένουν στα ράφια... οπότε ο μισθός θα αποκτήσει αξία (αποπληθωρισμός δηλαδή)..απλά οικονομικά...Iphone 5 φυσικά και δεν θα μπορείς να αγοράσεις βέβαια..

Δεν λέω ότι γουστάρω (προς Θεού και το έχω επαναλάβει πολλές φορές) αλλά θέλω να πω ότι η οικονομία είναι ένας παράγοντας δυναμικός που προσαρμόζεται στα δεδομένα τις εποχής και των οικονομικών δυνατοτήτων της μάζας των καταναλωτών...

Σαν οικονομολόγος και με μεταπτυχιακό (εργάζομαι ), σου λέω απλά και μεστά ότι η μείωση των μισθών δεν θα επιφέρει καμία μείωση σε προιόντα πρώτης ανάγκης ή ΚΑΜΙΑ ανάπτυξη, επίσης η μείωση των μισθών δεν είναι λογική και δεν έχει λογικό αίτιο αλλά εξυπηρετεί τους δανειστές μας στο να επιτύχουν την οικονομική ζώνη α λα Ινδία αλλά στην Ελλάδα, Ιταλία, Ιρλανδία, Πορτογαλία, Ισπανία.

Το πρόγραμμα που εφαρμόζουν είναι για γέλια και ένας πρωτοετής στην Οικονομική Σχολή Αθηνών θα δημιουργούσε κάτι καλύτερο.

Είναι καραμελίτσα των λαμόγιων που μας έχουν μπιπ τόσα χρόνια.

Μην λέμε ότι μας δίνει αμάσητο το Mega και το ΔΝΤ.

Τώρα εάν μας αρέσει να ζούμε τρώγοντας ψωμί βουτηγμένο στο νερό με λίγη ζάχαρη, να λέμε ευχαριστώ Θεέ μου που έχω δουλειά , ε δεν μπορώ να πω κάτι άλλο.

Γιατί εάν υπάρξει ανάπτυξη, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ, τότε και εκείνος που έχει τελειώσει το Λύκειο και παίζει Diablo 3, θα μπορεί να σπουδάσει και να ζήσει καλύτερα βρε αδερφέ μιας και η αγορά θα μπορέσει να τον αφομοιώσει και να μην τον έχει με μισθό πείνας στην κατηγορία "σχεδόν άστεγος".

Τώρα ούτε να σπουδάσεις δεν μπορείς και όπως το πάνε η μόρφωση θα φορολογείται, οπότε πάμε σε μοντέλα οικονομικά στηριζόμενα στον Μεσαίωνα.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.