Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ στην κυβέρνηση της pizzas, του ΓΑΠ/Χοντρομπαλά και του πουλημένου τομαριού Κουβέλη, ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΌΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΪ ΜΕΧΡΙ να μην απομείνει κανένας που να έχει οποιαδήποτε συγγένεια μαζί τους.

Η γυναίκα μου λοιπόν, δημόσιος υπάλληλος στο νοσοκομείο του ΑΙΣΧΟΥΣ, Β' ΠΑΝΑΓΙΑ Θεσσαλονίκης, το οποίο πάει για κλείσιμο πληρώθηκε 15νθήμερο 239€ μετά από 18 νύχτες μέσα στον μήνα, γιατί αποφάσισαν να τους κρατήσουν αναδρομικά για κάποια πίπ@. Το ότι είναι απλήρωτοι για τις νύχτες και τις αργίες επί 10 μήνες, ούτε λόγος.

Επίσης κολλητή μας η οποία δουλεύει στο ίδιο νοσοκομείο με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου και η οποία είχε προχωρήσει σε επίσχεση εργασίας, αφού η εταιρεία Euromedica έχει αποφασίσει να μην τους πληρώνει τον τελευταίο καιρό (4.5 μήνες απλήρωτοι), ενημερώθηκε από τον ΟΑΕΔ, πως τους μισθούς της από την εταιρεία δεν θα τους πάρει ποτέ όσο είναι σε επίσχεση, γιατί η εταιρεία Euromedica, σαν κολοσσός που είναι, έχει το δικαίωμα να μην ακολουθεί το νόμο.

Άντε και εις κατώτερα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ στην κυβέρνηση της pizzas, του ΓΑΠ/Χοντρομπαλά και του πουλημένου τομαριού Κουβέλη, ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΌΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΪ ΜΕΧΡΙ να μην απομείνει κανένας που να έχει οποιαδήποτε συγγένεια μαζί τους.

Η γυναίκα μου λοιπόν, δημόσιος υπάλληλος στο νοσοκομείο του ΑΙΣΧΟΥΣ, Β' ΠΑΝΑΓΙΑ Θεσσαλονίκης, το οποίο πάει για κλείσιμο πληρώθηκε 15νθήμερο 239€ μετά από 18 νύχτες μέσα στον μήνα, γιατί αποφάσισαν να τους κρατήσουν αναδρομικά για κάποια πίπ@. Το ότι είναι απλήρωτοι για τις νύχτες και τις αργίες επί 10 μήνες, ούτε λόγος.

Επίσης κολλητή μας η οποία δουλεύει στο ίδιο νοσοκομείο με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου και η οποία είχε προχωρήσει σε επίσχεση εργασίας, αφού η εταιρεία Euromedica έχει αποφασίσει να μην τους πληρώνει τον τελευταίο καιρό (4.5 μήνες απλήρωτοι), ενημερώθηκε από τον ΟΑΕΔ, πως τους μισθούς της από την εταιρεία δεν θα τους πάρει ποτέ όσο είναι σε επίσχεση, γιατί η εταιρεία Euromedica, σαν κολοσσός που είναι, έχει το δικαίωμα να μην ακολουθεί το νόμο.

Άντε και εις κατώτερα...

:OT:

Το νοσοκομείο Β ΠΑΝΑΓΙΑ που λές ειναι αυτο στην παραλία της Αρετσούς??

Εαν ειναι αυτό δεν ειναι δημόσιο? η Euromedica που κολλάει??

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Το νοσοκομείο Β ΠΑΝΑΓΙΑ που λές ειναι αυτο στην παραλία της Αρετσούς??

Εαν ειναι αυτό δεν ειναι δημόσιο? η Euromedica που κολλάει??

To Νοσοκομείο Παναγία είναι αυτό που είναι στην Κρήνη. Το ΚΤΙΡΙΟ είναι της Euromedica. Όταν πριν από κάτι χρόνια αποφασίστηκε να το ΝΟΙΚΙΑΣΕΙ το δημόσιο, κάποιοι από τους υπαλλήλους της Euromedica παρέμειναν. Κάτι που ισχύει μέχρι σήμερα με το μισό προσωπικό του νοσοκομείου να είναι δημόσιο και το άλλο μισό ιδιωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Η προπαγάνδα καλά κρατεί. Σε μία γρήγορη ματιά στα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων σήμερα όλες οι φιλοκαθεστωτικές εφημερίδες έχουν να λένε για την νίκη του πιτσαρά Αντώνη - "Φήφο εμπιστοσύνης από την Μέρκελ" , "Έπεισε την Μέρκελ η ειλικρίνεια(;;;;;) Σαμαρά" , "Άνοιξε ρωγμή στο τοίχος (πολιορκητικός κριός;;!) του Βερολίνου" και διάφορα άλλα ωραία.

Ο ξενοδόχος όμως έχει άλλη άποψη ή είναι ιδέα μου;; - in.gr - Νέο «όχι» από Σόιμπλε στο αίτημα για επιμήκυνση - Ειδήσεις - Οικονομία

"Όνειρο ζεί μην τον ξυπνάτε..."

Link to comment
Share on other sites

+1

Διάβαζα αυτό εδώ

France refuses to back Greece's call for more time to enact reforms | World news | guardian.co.uk

και μετά από λίγο ακούω από τον ΑΝΤ1 που έπαιζε στο σαλόνι "...θετικός ο Hollande για επιμήκυνση...".:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ στην κυβέρνηση της pizzas, του ΓΑΠ/Χοντρομπαλά και του πουλημένου τομαριού Κουβέλη, ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΌΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΪ ΜΕΧΡΙ να μην απομείνει κανένας που να έχει οποιαδήποτε συγγένεια μαζί τους.

Η γυναίκα μου λοιπόν, δημόσιος υπάλληλος στο νοσοκομείο του ΑΙΣΧΟΥΣ, Β' ΠΑΝΑΓΙΑ Θεσσαλονίκης, το οποίο πάει για κλείσιμο πληρώθηκε 15νθήμερο 239€ μετά από 18 νύχτες μέσα στον μήνα, γιατί αποφάσισαν να τους κρατήσουν αναδρομικά για κάποια πίπ@. Το ότι είναι απλήρωτοι για τις νύχτες και τις αργίες επί 10 μήνες, ούτε λόγος.

Επίσης κολλητή μας η οποία δουλεύει στο ίδιο νοσοκομείο με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου και η οποία είχε προχωρήσει σε επίσχεση εργασίας, αφού η εταιρεία Euromedica έχει αποφασίσει να μην τους πληρώνει τον τελευταίο καιρό (4.5 μήνες απλήρωτοι), ενημερώθηκε από τον ΟΑΕΔ, πως τους μισθούς της από την εταιρεία δεν θα τους πάρει ποτέ όσο είναι σε επίσχεση, γιατί η εταιρεία Euromedica, σαν κολοσσός που είναι, έχει το δικαίωμα να μην ακολουθεί το νόμο.

Άντε και εις κατώτερα...

"Καλά να πάθει ρε η γυναίκα σου! Αφού δεν παράγει ρε....αφού χαίρει μονιμότητας ρε...

Όταν έπαιρνε 4000! το μήνα καλά ήταν έ; Θάνατος ρε σε όλους τους δημόσιους...Κατέστρεψαν την χώρα!

Καλά να πάθει..."

paok_fan.jpg

Και όμως....δυστυχώς κάποιοι νοιώθουν έτσι ακριβώς. Και η προπαγάνδα καλά κρατεί...

Link to comment
Share on other sites

Ελέφαντες και δημόσιοι υπάλληλοι

"Όταν τον ρώτησα σε ποια χώρα και σε ποιες υπηρεσίες έχει εφαρμοστεί αυτό το ακραίο και δίχως κανένα κοινωνικό κριτήριο μοντέλο που περιγράφει, μου απάντησε μ’ ένα παράδειγμα που μ’ άφησε άφωνο: «Δεν είναι μόνο η επιστήμη της οργάνωσης των επιχειρήσεων που μας το διδάσκει αυτό, αλλά και η ίδια η φύση. Στα μεγάλα πάρκα διατήρησης της άγριας ζωής που δημιουργήθηκαν στην Αφρική τη δεκαετία του ’60 και του ’70, τα κοπάδια των ελεφάντων μεγάλωναν τόσο πολύ ελλείψει εχθρών, που κάποια στιγμή οι διαθέσιμοι πόροι για την τροφή τους μέσα στα πάρκα λιγόστευαν. Για να μην λιμοκτονήσει όλος ο πληθυσμός τους, οι βιολόγοι αποφάσισαν να τον μειώνουν επιλεγμένα. Τα πρώτα χρόνια, κάνοντας μια ας την πούμε κοινωνική πολιτική, σκότωναν τα γέρικα ζώα που είχαν σχεδόν κλείσει τον βιολογικό τους κύκλο, κρατώντας στη ζωή τα νεαρότερα.

Κι ενώ θα περίμενε κανείς ότι όλα θα ήταν φυσιολογικά, οι βιολόγοι παρατήρησαν ότι οι ελέφαντες που έμεναν ζωντανοί, παρουσίαζαν σταδιακά περίεργη και αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά. Αδικαιολόγητη νευρικότητα, αντιδράσεις πανικού, απομάκρυνση από τα παλιά μονοπάτια που χρησιμοποιούσαν, αδυναμία να βρουν τους νερόλακκους, αποσάθρωση της συνοχής των κοπαδιών, μείωση των γεννήσεων και άλλα παρόμοια, ήταν μερικά απ’ αυτά που χαρακτήριζαν τη συμπεριφορά τους. Οι βιολόγοι γρήγορα κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι η σφαγή όλων των παλιότερων ζώων διέκοψε τη φυσική μεταφορά της εμπειρίας και των προαιώνιων γνώσεων από τα μεγαλύτερα ζώα στα νεαρότερα, με αποτέλεσμα αυτά να δυσκολεύονται να επιβιώσουν. Έκτοτε, όποτε θέλουν τη μείωση του πληθυσμού, διαλέγουν ένα κοπάδι και το σκοτώνουν ολόκληρο, από τον γηραιότερο αρσενικό μέχρι τα νεογέννητα.»

Καημένοι γέρο-ελέφαντες, ελεφαντίνες και ελεφαντάκια του δημοσίου τι σας περιμένει, έτσι και ο συνομιλητής μου πάρει τελικά τη δουλειά…"

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω γιατι μπαινω πλεον σε αυτο το thread και διαβαζω ολα αυτα..μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι και χαλιεμαι.

Οσο σκεφτομαι αυτους που τους ξανα-ψηφισαν, βγαινω απο τα ρουχα μου πραγματικα.

Θα το κοψω το thread αυτο μου φαινεται οπως εχω κοψει και τις ειδησεις εδω και καιρο...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελέφαντες και δημόσιοι υπάλληλοι

"Όταν τον ρώτησα σε ποια χώρα και σε ποιες υπηρεσίες έχει εφαρμοστεί αυτό το ακραίο και δίχως κανένα κοινωνικό κριτήριο μοντέλο που περιγράφει, μου απάντησε μ’ ένα παράδειγμα που μ’ άφησε άφωνο: «Δεν είναι μόνο η επιστήμη της οργάνωσης των επιχειρήσεων που μας το διδάσκει αυτό, αλλά και η ίδια η φύση. Στα μεγάλα πάρκα διατήρησης της άγριας ζωής που δημιουργήθηκαν στην Αφρική τη δεκαετία του ’60 και του ’70, τα κοπάδια των ελεφάντων μεγάλωναν τόσο πολύ ελλείψει εχθρών, που κάποια στιγμή οι διαθέσιμοι πόροι για την τροφή τους μέσα στα πάρκα λιγόστευαν. Για να μην λιμοκτονήσει όλος ο πληθυσμός τους, οι βιολόγοι αποφάσισαν να τον μειώνουν επιλεγμένα. Τα πρώτα χρόνια, κάνοντας μια ας την πούμε κοινωνική πολιτική, σκότωναν τα γέρικα ζώα που είχαν σχεδόν κλείσει τον βιολογικό τους κύκλο, κρατώντας στη ζωή τα νεαρότερα.

Κι ενώ θα περίμενε κανείς ότι όλα θα ήταν φυσιολογικά, οι βιολόγοι παρατήρησαν ότι οι ελέφαντες που έμεναν ζωντανοί, παρουσίαζαν σταδιακά περίεργη και αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά. Αδικαιολόγητη νευρικότητα, αντιδράσεις πανικού, απομάκρυνση από τα παλιά μονοπάτια που χρησιμοποιούσαν, αδυναμία να βρουν τους νερόλακκους, αποσάθρωση της συνοχής των κοπαδιών, μείωση των γεννήσεων και άλλα παρόμοια, ήταν μερικά απ’ αυτά που χαρακτήριζαν τη συμπεριφορά τους. Οι βιολόγοι γρήγορα κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι η σφαγή όλων των παλιότερων ζώων διέκοψε τη φυσική μεταφορά της εμπειρίας και των προαιώνιων γνώσεων από τα μεγαλύτερα ζώα στα νεαρότερα, με αποτέλεσμα αυτά να δυσκολεύονται να επιβιώσουν. Έκτοτε, όποτε θέλουν τη μείωση του πληθυσμού, διαλέγουν ένα κοπάδι και το σκοτώνουν ολόκληρο, από τον γηραιότερο αρσενικό μέχρι τα νεογέννητα.»

Καημένοι γέρο-ελέφαντες, ελεφαντίνες και ελεφαντάκια του δημοσίου τι σας περιμένει, έτσι και ο συνομιλητής μου πάρει τελικά τη δουλειά…"

κυνικό? δεν συμφωνώ με τον καμπουράκη.... με αυτή τη λογική να μην κόβουμε το πόδι που έχει γάγγραινα...

Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΥΡΙΖΑ έβγαλε καμία ανακοίνωση ή έκανε την πάπια γιατί η ΔΕΗ είναι δημόσια και δεν τον συμφέρει να κατηγορήσει τα τερατουργήματα της ιδεολογίας του;
Σιγά μην βγάλει αν και τα βδελύγματα αυτά τα μεγάλωσαν και τα γαλούχησαν το ΜΠΑΤΣΟΚ και η Pizza ΝΔ, για να μην ξεχνιόμαστε.
^^ όταν ανεπίσημα και στο παρασκήνιο υποστηρίζουν τον Φωτόπουλο...τι θες; να βγάλουν και ανακοίνωση;

Έχει θέα εκεί πάνω Tavliban και Typhonie?

Μια φορά να διαβάσω αυτό το θρεντ θέλω και να μην εκνευριστώ.

Τόσες και τόσες φορές έχει διαμαρτυρηθεί ο ΣΥΡΙΖΑ για τις αυξήσεις της ΔΕΗ, τόσο τρέξιμο έριξε με το χαράτσι, γιατί τώρα δεν βρίσκω κάτι, δεν ξέρω, αλλα θεωρώ αισχρό να ρίχνετε στον ΣΥΡΙΖΑ και αυτό.

Στην τελική, όπως είπε ο Τυφώνιος πριν το "χαλάσει" πάλι, είναι οι ίδιοι που η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ έβαλαν εκεί, όχι ο ΣΥΡΙΖΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέα εκεί πάνω Tavliban και Typhonie?

Μια φορά να διαβάσω αυτό το θρεντ θέλω και να μην εκνευριστώ.

Τόσες και τόσες φορές έχει διαμαρτυρηθεί ο ΣΥΡΙΖΑ για τις αυξήσεις της ΔΕΗ, τόσο τρέξιμο έριξε με το χαράτσι, γιατί τώρα δεν βρίσκω κάτι, δεν ξέρω, αλλα θεωρώ αισχρό να ρίχνετε στον ΣΥΡΙΖΑ και αυτό.

Στην τελική, όπως είπε ο Τυφώνιος πριν το "χαλάσει" πάλι, είναι οι ίδιοι που η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ έβαλαν εκεί, όχι ο ΣΥΡΙΖΑ.

τότε ας σε "πειράξω" λιιιιγο ακόμα....πριν δύο χρόνια δεν είχε τον Φωτόπουλο να υποστηρίζει το ΣΥΡΙΖΑ... :p

Βλέπεις τότε ήταν με το ΠΑΣΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.