Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ειδικά στα λεωφορεία είμαι απόλυτα σύμφωνος με κλώτσο , ουστ στον Καιάδα και ιδιωτικοποίηση στην χειρότερη μορφή του νεο-φιλελευθερισμού!

Και ας πάει το ticket στα 3 Ευρώ.:triniti:

και γιατι να μη κλωτσήσεις ολους τους προϊσταμένους που τους αφήνουν να κανουν οτι θέλουν, βρίσκουν και τα κανουν. Το να ιδιωτικοποιησουμε τα παντα δεν ειναι λυση, ακούγεται λογικη λυση επειδη εχουμε τα βόδια στην εξουσία κι εκει θα πρεπει να εστιάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μη κλωτσήσεις ολους τους προϊσταμένους που τους αφήνουν να κανουν οτι θέλουν, βρίσκουν και τα κανουν. Το να ιδιωτικοποιησουμε τα παντα δεν ειναι λυση, ακούγεται λογικη λυση επειδη εχουμε τα βόδια στην εξουσία κι εκει θα πρεπει να εστιάσουμε.

Οι απαντήσεις τους είναι " Να καλέσετε το Υπ.Μεταφορών" και σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια.

Ανέφερα και δύο τρόπους αντιμετώπισης τους οποίους είχα πρόσφατα, συγνώμη αλλά δεν τους πάω μία.

Σιχαμένοι κατά 70%.

Link to comment
Share on other sites

τέτοιους "σιχαμενους" δεν βρίσκεις μόνο στα λεωφορεία ..

κατά ένα περίεργο τρόπο υπάρχουν σχεδόν σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες, στα περισσότερα τηλεφωνικά κέντρα,σε αρκετά ελεύθερα επαγγέλματα, σχεδόν παντού,δεν ξέρω από που αρχίσω..

α,βρήκα!

θα αρχίσω απο την τιμημένη παιδεία που σε αυτό το τιμημένο κράτος είναι δείγμα υπό εξαφάνιση..

επίσης εγώ σιχαίνομαι κάτι τύπους που όταν βρίσκουν μπροστά τους τους αντίστοιχους σιχαμένους που περιγράφεις ,τους αντιμετωπίζουν με στυλ: ειρωνία,τσαμπουκά, βρίσιμο και κατάρες..

κόντρα σίχαμα στο σίχαμα και νταηλίκι!

μα καλά δεν έχετε ακούσει ποτε ότι ο μαμακας είναι ανίκητος?!

Link to comment
Share on other sites

τέτοιους "σιχαμενους" δεν βρίσκεις μόνο στα λεωφορεία ..

κατά ένα περίεργο τρόπο υπάρχουν σχεδόν σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες, στα περισσότερα τηλεφωνικά κέντρα,σε αρκετά ελεύθερα επαγγέλματα, σχεδόν παντού,δεν ξέρω από που αρχίσω..

α,βρήκα!

θα αρχίσω απο την τιμημένη παιδεία που σε αυτό το τιμημένο κράτος είναι δείγμα υπό εξαφάνιση..

επίσης εγώ σιχαίνομαι κάτι τύπους που όταν βρίσκουν μπροστά τους τους αντίστοιχους σιχαμένους που περιγράφεις ,τους αντιμετωπίζουν με στυλ: ειρωνία,τσαμπουκά, βρίσιμο και κατάρες..

κόντρα σίχαμα στο σίχαμα και νταηλίκι!

μα καλά δεν έχετε ακούσει ποτε ότι ο μαμακας είναι ανίκητος?!

Σαρκασμός στον σαρκασμό , ειρωνεία στην βλακεία αλλά συγνώμη όταν νιώθω ότι (ειδικά στην δεύτερη περίπτωση) απειλείται η σωματική ακεραιότητα της γυναίκας μου δεν θα κάνω σκόντο στο νταηλίκι του.

Link to comment
Share on other sites

η γυναίκα σου την γλίτωσε με το δικο σου νταηλικι..η επόμενη γυναικα ομως?

γι αυτό πρεπει να βρεις ποιο δραστικό τρόπο να συνεφερεις τον "σιχαμενο"..

δεν σε κατηγορώ,ίσως και εγω να αντιδρούσα έτσι,όμως καταλαβαίνουμε ότι το πρόβλημα παραμένει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω αφού δεν πιάνουν τα μεγάλα ψάρια να μην πιάσουν κανέναν. Μόνον που οι μικροί κλέψε κλέψε το κράτος μετά γίνονται μεγάλοι.

Bro τη γνωμη μου τη γραφω στα πιο πανω ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά με τα λεωφορεία....

Πριν 2-3 χρόνια, 45' στην στάση. Ο κόσμος να έχει μαζευτεί καμιά 30αριά άτομα και αγανακτισμένος. Αποφασίζει να εμφανιστεί λεωφορείο τραβάω ένα ειρωνικό χειροκρότημα χωρίς να κοιτάω προς τον οδηγό και χωρίς να απλώσω τίποτα χέρια να κάνω επίδειξη. Στο στυλ "επιτέλους ήρθες". Ακουστικά και στην μέση του λεωφορείου μιας και δεν θέλω να δώσω συνέχεια. Αρχίζει ο οδηγός και φωνάζει "ο τάδε κύριος στην μέση μπλα μπλα" κ.τ.λ. Πάω μπροστά; Παρακαλώ τι τρέχει; Και πρόσεχε τους τρόπους σου και μην μου τα πουλάς αυτά και τέτοια. Του λέω, το δρομολόγιό σου ήταν πριν 15 λεπτά και έχεις ανέβει στο τέρμα εδώ και 20' (2 στάσεις το τέρμα από εκεί που το παίρνω). Μπλα μπλα φωνές αυτός και να πάρεις το 185 και τα γνωστά. Του λέω και τι να μου κάνει το 185; Αφού συνάδερφοι είστε και πάω και κάθομαι 2 μέτρα ποιο πίσω. Ήταν τόσο μακάκας ο τύπος που ακινητοποίησε το λεωφορείο και είχε την απαίτηση να πάω να κάτσω κάπου που να μην φαίνομαι. Ειλικρινά αν είχα όρεξη εκείνη την στιγμή και δεν σκεφτόμουν και τον κόσμο θα χτύπαγα τηλ. στην αστυνομία και θα έτρωγε μήνυση. Ξέροντας όμως ότι κολλητά πίσω ερχόταν και τρόλεϊ απλά κατέβηκα για να πάω στην δουλειά μου. Ο τύπος έβριζε, αλλά δεν αξίζει να ασχοληθείς πολύ με τέτοια απόβλητα.

Έκανα μια καταγγελία στον ΟΑΣΑ και η πλάκα είναι η εξής. Φαινομενικά ασχολήθηκαν. Μου απάντησαν "θα το κοιτάξουμε", μετά από κανέναν μήνα "Επιβλήθηκαν κυρώσεις στον οδηγό" γενικά και αόριστα για να σκάσει το απόλυτο lol μερικούς μήνες αργότερα που έλεγε ότι ο οδηγός αθωώθηκε!!!

Μαζί σου στα 3€ και ιδιωτικά. Έχω πολλές ιστορίες από τα ΜΜΜ, απλά η παραπάνω ήταν η ποιο χαρακτηριστική. Τους το έχω πει σε τελευταίο καταγγελία. Θα πάνε να σας ιδιωτικοποιήσουν θα κάνετε απεργίες και θα βγαίνετε για συμπαράσταση στους δρόμους και ο κόσμος θα σας φτύνει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION]

έπεσες μάλλον στις περιπτώσεις...anyway βασικά αρκετοί δημόσιοι υπάλληλοι ξέροντας ότι δεν θα απολυθούν, και γνωρίζοντας ότι έχουν backup τα @@ ενός βουλευτή, υπουργού Whatever, με αποτέλεσμα να την έχουν δει και να συμπεριφέρονται όπως ο Batman...

Δεν είναι μόνο αυτοί στις συγκοινωνίες, αλλά όλα αυτά τα "καλά" παιδιά στις ΔΟΥ, ΥΠΕΧΩΔΕ, Σχολεία, ΕΟΠΠΥΥ, υπουργεία κλπ κλπ. Αν ήταν μόνο αυτοί ο Myralis δεν θα μου έλεγε τίποτα γιατί θα είχα το στόμα μου κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

ναι που μόνο αν δεις λίγο πιο πέρα, θα δεις ότι η θέση είναι για τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του κόμματος του. θέση που δηλαδή δεν θα έβαζες όποιον νάναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έκανε και τπτ τραγικό, ειδικά σε σχέση με οτι γίνεται χρόνια τώρα, απλά υποθέτω υπάρχουν και πιο έμπειρα πρόσωπα για τη συγκεκριμενη θέση.

πιθανότατα ναι, αν όμως η θέση περιλαμβάνει το παράγοντα "εμπιστοσύνη" ή άλλα υποκειμενικά κριτήρια επιλογής το θέμα περιπλέκεται

Link to comment
Share on other sites

Νόμιμη και αναμενόμενη η επιλογή του προσώπου για τους λόγους που ανέφεραν οι παραπάνω. Το πόσο ηθική όμως είναι , είναι ένα ερωτηματικό , ειδικά όταν θέλεις να δείξεις κάτι καινούργιο.

Κρίμα , θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός ο Πάνος...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο Καμμενος εκανε την επιλογη του με οικογενειακα κριτηρια και οχι πολιτικα (ειναι το νεο δειγμα πολιτικης που θα εδινε). Σχετικα με το οτι το εκανε γιατι τον εχει εμπιστοσυνη αν γινοταν πρωθυπουργος στο υπουργειο εθνικης αμυνας θα εβαζε παλι συγγενη; Η στο δημοσιας ταξης....:wall:

Link to comment
Share on other sites

Και μια που μιλάμε για χατηράκια - Θύελλα φέρνει στην ΕΡΤ ο Κ. Σπυρόπουλος | Newsbomb.gr

Να μην ξεχνά κανένας μας για ποιανού το συμφέρον αγωνίζονται οι κύριοι που μας κυβερνάνε , Δεξιοί , Αριστεροί , Κεντρώοι , Παράμεσοι και ό,τι σκ@τά θες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.