Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Θα τους πω ότι όπως είναι η κατάσταση πάλι καλά που παίρνουν και Χ/2.

Σειρά σου τώρα.

Προφανώς και δεν γνωρίζεις τους κανόνες της καζούρας. Η άξια της παραμένει αναλλοίωτη όσο υπάρχουν "θύματα" που τσιμπάνε. : )

ΠΧ εσύ και ο άλλος

Ο άλλος έχει και όνομα καταρχάς. Επιπλέον ο άλλος μίλησε την 300η φορά όπου είχαμε επανάληψη του ίδιου αστείου και δεν παραπόνεθηκε για το αστείο αυτο καθεαυτό αλλά για το γεγονός ότι μας έχουν γίνει τσουρέκια απο τις 300 επαναλήψεις. Παράλληλα ο άλλος αν και κομματόσκυλο μεσά σε μια δεξαμενή αντικειμενικών μελών (βλέπε ατόμων που δεν έχουν το θάρρος να πουν ευθαρσώς τι ψηφίζουν σε ένα ποσοστό 95% και δηλώνουν ακομμάτιστοι και πάνω απο όλα αντικειμενικοί (btw και αυτό το αστείο έχει γίνει αηδία αλλά τεσπα)) θα έλεγε ακριβώς το ίδιο πράγμα αν άκουγε τον νέο αστειάτορα του φόρουμ να μας μιλάει με την ίδια συχνότητα για το τρίτο φρύδι του Τσίπρα, για το Μανταμ Μέρκελ κτλ. Βλέπεις ο άλλος αν και θα ήθελε να μάθει για ποιο κανόνα της καζούρας μιλάς, πιστεύει ότι ακόμα και η πιο πετυχημένη καζούρα απο ένα σημείο και μετά καταντάει αηδία.

Μιλώντας πάντως για καζούρα και τους κανόνες της, ο άλλος πρέπει να πει ότι διαπιστώνει ότι η βιλγάρικη πίτσα που κέρασε ο Αντωνάκης τους αριστερούς ακόμα δεν έχει χωνευτεί. Σιμέκο μάγκες δεν πειράζει.

Αυτά απο τον άλλο, που έχει όνομα όπως προείπε

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος έχει και όνομα καταρχάς. Επιπλέον ο άλλος μίλησε την 300η φορά όπου είχαμε επανάληψη του ίδιου αστείου και δεν παραπόνεθηκε για το αστείο αυτο καθεαυτό αλλά για το γεγονός ότι μας έχουν γίνει τσουρέκια απο τις 300 επαναλήψεις. Παράλληλα ο άλλος αν και κομματόσκυλο μεσά σε μια δεξαμενή αντικειμενικών μελών (βλέπε ατόμων που δεν έχουν το θάρρος να πουν ευθαρσώς τι ψηφίζουν σε ένα ποσοστό 95% και δηλώνουν ακομμάτιστοι και πάνω απο όλα αντικειμενικοί (btw και αυτό το αστείο έχει γίνει αηδία αλλά τεσπα)) θα έλεγε ακριβώς το ίδιο πράγμα αν άκουγε τον νέο αστειάτορα του φόρουμ να μας μιλάει με την ίδια συχνότητα για το τρίτο φρύδι του Τσίπρα, για το Μανταμ Μέρκελ κτλ. Βλέπεις ο άλλος αν και θα ήθελε να μάθει για ποιο κανόνα της καζούρας μιλάς, πιστεύει ότι ακόμα και η πιο πετυχημένη καζούρα απο ένα σημείο και μετά καταντάει αηδία.

Μιλώντας πάντως για καζούρα και τους κανόνες της, ο άλλος πρέπει να πει ότι διαπιστώνει ότι η βιλγάρικη πίτσα που κέρασε ο Αντωνάκης τους αριστερούς ακόμα δεν έχει χωνευτεί. Σιμέκο μάγκες δεν πειράζει.

Αυτά απο τον άλλο, που έχει όνομα όπως προείπε

Εντάξει, επειδή παίζει να είσαι και ο μοναδικός Μητσοτακικός εδώ μέσα θεώρησα ότι δεν έτρεχε κάτι που δεν έβαλα το νικ σου. Ίσως δεν χρειαζόταν και η παραπομπή

Όσο αφορά τον Pizzaboy, αν είναι να χαλιέσαι έτσι άσχημα να προσθέσω και την δική μου παράκληση προς τον [MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] να κόψει την πλάκα

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

ώπα σόρρυ το χασα αυτό.

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις ούτε εσύ ούτε οι υπόλοιποι θιασώτες του "λαος ενωμένος ποτέ νικημένος", "νόμος είναι το δίκιο του εργάτη" κτλ είναι ότι υπάρχει ένα όριο στο κατά πόσο μπορείς να κοντράρεις τον εργοδότη σου. Κάποτε και ιδιαίτερα σε εποχές όπου ούτε οι δουλειές πάνε τέλεια και που η ανεργία πάει γόννα θα νικήσει και αυτός. Μπορεί αυτό να σου/σας φαίνεται δουλοπρεπές άλλα κάποιος στον Περισσό ή στη Κουμουνδρούρου πρέπει κάποια στιγμή να απαντήσει στο τηλεφωνό του. Η πραγματικότητα του/της έχει κάνει καμια 200αρια αναπάντητες.

Και μια ερώτηση. Αν τελικά η διοίκηση μετά απο 256 μέρες αγώνα είχε κάνει πίσω, Τσίπρας και Παπαρήγα θα έπαιζαν σε αισθησιακή ταινία όπου πρόθυμα θα εξυπηρετούσαν (in the receiving end) μια ντουζίνα ασημότριχους γορίλλες ταυτόχρονα αν αυτό τους εξασφάλιζε ότι θα μπορούσαν να καπελώσουν πολιτικά αυτό το γεγονός. Καταλαβαίνω ότι η επιτυχία έχει πολλούς υποψηφιους πατεράδες και η αποτυχία είναι ορφανή αλλά κανένας ρε φούστη μου σε αυτό τον τόπο δε μπορεί να πει σόρρυ παρακάναμε;

Κύριοι αυτή την παρτίδα την χάσατε αλλα ούτε εσύ, ούτε ο Μύραλις ούτε κανένας πολιτικός θα πεινάσει. Μόνο αυτοί που αφήσατε στο δρόμο με τα μικροπολιτικά σας παιχνίδια.

Και κάτι τελευταίο που σπάω το κεφάλι μου να το καταλάβω. Εγώ μετά απο 3 μήνες ανεργία έχω ήδη αρχίσει να νοιώθω κάτι μακρύ και άβολο να κοντοζυγώνει πίσω και χαμηλά κάθε φορά που τσεκάρω τον τραπεζικό μου λογαριασμό. Αυτοί οι άνθρωποι με παιδιά σκυλιά γατιά κτλ πως ακριβώς την έβγαζαν επι 256 ημέρες εκτός εργασίας;

Πραγματικά σου εύχομαι να μην αυξηθούν παραπάνω οι μήνες ανεργίας σου. Εγώ είμαι άνεργος από τις 28/12/2009 με μόνο διάλειμα ένα 5μηνο σε σεμινάρια του ΟΑΕΔ για ανέργους. Θα μου πεις πως ζεις τόσο καιρό. Να ναι καλά οι δικοί μου. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι ζω και καλά και οτι μου αρέσει αυτό που ζω.

Παρακάτω.

Οι Χαλυβουργοί αν παρακολουθούσες έστω και λίγο το φαινόμενο θα ήξερες το τεράστιο κύμα αλληλεγγύης που έχει υψωθεί από χιλιάδες εργάτες απ' όλη την Ελλάδα, από σωματεία κλπ που στηρίζουν όλο αυτό το διάστημα τους Χαλυβουργούς, είτε με τρόφιμα, είτε με οικονομική στήριξη. Δεν έχουν σταματήσει όλο αυτό το διάστημα να στηρίζουν τον αγώνα τους που είναι αγώνας όλης της εργατικής τάξης. Και μιας και έχετε πιάσει όλοι τη Χαλυβουργική, πείτε και για την PhoneMarketing που βρίσκεται ήδη 100+ μέρες σε απεργία και σε δεκάδες, για να μην πω εκατοντάδες, άλλους εργασιακούς χώρους που βρίσκονται σε αγωνιστικές διεκδικήσεις.

Τώρα εσύ βέβαια έτσι προκατειλημένος που είμαι απέναντί σου, γιατί πραγματικά είμαι, θα πεις, "αααα εντάξει, γιαλατζί αγώνας δλδ, έχουν εξασφαλιστεί χρηματικά και εκ του ασφαλούς "αγωνίζονται"".

Τώρα για το ποιος θα καπηλευτεί ή θα χρεωθεί την επιτυχία/αποτυχία, οι ίδιοι οι εργάτες και για τα 2 σου απαντάω. Εκτός του οτι είναι άκυρο να θεωρείς το ΚΚΕ και τον ΣΥΡΙΖΑ σαν κάτι ίδιο, (ο Τσίπρας το είπε εξάλλου μετά τις εκλογές, "Δε θα κατεβάσουμε κόσμο στους δρόμους") οι εργάτες αυτοί απεργούν και διεκδικούν τα δικά τους δικαιώματα και όχι τα για τα συμφέροντα κανενός κόμματος. Η επιτυχία τους λοιπόν θα είναι επιτυχία δική τους και όλης της εργατικής τάξης και η αποτυχία επίσης θα είναι δική τους και όλης της εργατικής τάξης. Μόνο που σαν αποτυχία εγώ θεωρώ το να σκύψουν τελικά το κεφάλι και να γυρίσουν στις δουλειές τους με μειωμένες απαιτήσεις και όχι το να κλείσει η εταιρεία. Ακόμα και σε αυτό το ενδεχόμενο, το παράδειγμα τους έχει δείξει το δρόμο και τον έχουν ήδη ακολουθήσει πολλοί εργαζόμενοι, οπότε επιτυχία είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, επειδή παίζει να είσαι και ο μοναδικός Μητσοτακικός εδώ μέσα θεώρησα ότι δεν έτρεχε κάτι που δεν έβαλα το νικ σου. Ίσως δεν χρειαζόταν και η παραπομπή

Όσο αφορά τον Pizzaboy, αν είναι να χαλιέσαι έτσι άσχημα να προσθέσω και την δική μου παράκληση προς τον [MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] να κόψει την πλάκα

Σφάζεις με το μπαμπάκι ρε μπαγάσα. Άκου εκεί Μητσοτακικός

Όσον αφορά την προσφορά σου, όχι να σαι καλά. Με το πρόβλημα δυσπεψίας που σας ταλανίζει εδώ, οτιδήποτε σας βοηθάει να χωνέψετε καλό είναι

[MENTION=135]cherryman[/MENTION]. Ρε φίλε δε θέλω να κατηγορηθώ ότι διεστρεβλώνω τα λόγια σου αλλά διάβασα καλά;

Μόνο που σαν αποτυχία εγώ θεωρώ το να σκύψουν τελικά το κεφάλι και να γυρίσουν στις δουλειές τους με μειωμένες απαιτήσεις και όχι το να κλείσει η εταιρεία. Ακόμα και σε αυτό το ενδεχόμενο, το παράδειγμα τους έχει δείξει το δρόμο και τον έχουν ήδη ακολουθήσει πολλοί εργαζόμενοι, οπότε επιτυχία είναι.

Αυτό σημαίνει ότι δε θεωρείς αποτυχία ότι άνθρωποι έμειναν χωρίς δουλειά; Θες να τους το πεις αυτό (ειδικά σε όσους καταψήφιζαν την απεργία);

Πραγματικά σου εύχομαι να μην αυξηθούν παραπάνω οι μήνες ανεργίας σου

Επίσης

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

πάντως,κερασάνθρωπε (και χωρίς να θέλω να σου χαλάσω την καρδιά)

όταν η αντιπροσωπία του ΠΑΜΕ δοκίμασε τα ίδια

στο εδώ εργοστάσιο του Βόλου,μόνο στην θάλασσα δεν τους πετάξανε.

δύσκολοι καιροί για επαναστάσεις και επαναστάτες δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=135]cherryman[/MENTION]

Βασικά μόνο οι εργαζόμενοι δεν κέρδισαν από την όλη φάση.

Η κυβέρνηση κερδίζει διότι τα ΜΜΕ και εμείς οι ίδιοι (αρκετοί έστω) θα πούμε ότι το ΠΑΜΕ πήρε στο λαιμό του τους ανθρώπους τραβώντας τόσο πολύ το σκοινί.

Το ΚΚΕ και ο Ριζοσπάστης κερδίζει στα μάτια των οπαδών τους, διότι η Χαλυβουργική θα είναι άλλο ένα αντιπροσωπευτικό παράδειγμα που θα χρησιμοποιούν στην καταγγελία του καπιταλισμού.

Ο Μάνεσης κέρδισε, διότι αν ξανά ανοίξει το εργοστάσιο θα πάρει τους εργαζόμενους πίσω με τους μισθούς που επιθυμεί (και ένα (εξτρά) δωράκι από την κυβέρνηση που ξανά άνοιξε το εργοστάσιο), αλλά όχι αυτούς που πρωτοστάτησαν στην απεργία. Ότι κάνει στο μέλλον στα εργοστάσιά του θα περνάει πλέον χωρίς αντίσταση ή με λιγότερη έστω αντίσταση.

Οι εργαζόμενοι άλλων εταιριών και αυτό είναι το σημαντικότερο, θα βλέπουν τι έγινε στην Χαλυβουργική και θα υπογράφουν οτιδήποτε για να μην καταντήσουν εντελώς άνεργοι.

Τώρα που το θέμα της Χαλυβουργικής έληξε (κατά κάποιο τρόπο) θα συνεχιστεί η αλληλεγγύη προς τους απολυμένους ή θα ξεχαστούν;

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου με τα ολα, απλα μετα την εκατομυριοστη επαναληψη εχει γινει κομματακι κουραστικο. Και οταν λεω κομματακι κουραστικο εννοω οτι στο τσακ δε σπαω την οθονη για να μη το βλεπω.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

Μου φαίνεται οτι βλέπετε οτι θέλετε, απολυμένοι ήταν όλοι εξ' αρχής με τις τροποποιήσεις που τους πρότεινε.

Αφορολόγητο στα 5000 €. Άνεργος να είσαι, φορολογείσαι αν έχεις ένα αμάξι ή ένα σπίτι στο όνομα σου λόγω τεκμηρίων. Δηλαδή σοβαρολογούμε; Να δεχθούν να γυρίσουν πίσω για τι; Για να παίρνουν 2 και το κράτος να τους ζητάει 4;

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION]

Να με συγχωρείς, αλλά αυτό που κολλάει; Οι εργαζόμενοι του εργοστασίου του Βόλου είναι οι έξυπνοι και οι άλλοι είναι οι χαζοί; Δε νομίζω πως προσφέρει κάτι στη συζήτηση αυτό που λες, άσε που όταν κηρύχτηκε η απεργία στη Μαγνησία από το σωματείο Μετάλλου, στο εργοστάσιο του Βόλου, έγινε η απεργία.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι χαζοί ή έξυπνοι,πάντως σίγουρα δεν ψάχνουν για δουλειά

Για λεφτά ψάχνουν για να πληρώσουν τα μπιλιετάκια που σκάνε από αριστερά και δεξιά, όπως όλοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Αφορολόγητο στα 5000 €. Άνεργος να είσαι, φορολογείσαι αν έχεις ένα αμάξι ή ένα σπίτι στο όνομα σου λόγω τεκμηρίων. Δηλαδή σοβαρολογούμε; Να δεχθούν να γυρίσουν πίσω για τι; Για να παίρνουν 2 και το κράτος να τους ζητάει 4;

Αν αποδεχθούμε ότι αυτό που λες είναι ακριβές τότε τώρα παίρνουν 0 και το κράτος εξακολουθεί να τους ζητάει 4 σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος πέφτει απο ταράτσες και εμείς εκφράζουμε επιθυμία για το τι γραμμή θέλουμε.....

.....

εγώ το συζητάω από την επαγγελματική μου σκοπιά και όχι για την τάβλα μου. Με λίγα λόγια θέλω να γίνουν επενδύσεις στην χώρα και να δημιουργηθούν δουλειές. Αυτό ειναι το σκεπτικό μου.

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

ναι με χαλάει όταν ξέρω ότι είναι εφικτό να γίνει, αλλά δεν γίνεται γιατί ο ΟΤΕ θέλει να τα αρπάξει εκμεταλλευόμενος το δίκτυο του χαλκού που του χάρισε το ΠΑΣΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Oκ, κόβω το αστείο με την Pizza σε συνδυασμό με τον Αντώνη:)

Μιας και μιλάμε για περικοπές...πιστεύω βλέπετε τι γίνεται με την Ισπανία:

DefenceNet - Ισπανία: Εντείνονται οι διαδηλώσεις κατά της λιτότητας

«οι άνεργοι να πάνε να γ...».

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=47628&Itemid=161

Μήπως να αρχίσουμε να συζητάμε το ενδεχόμενο σερβιρίσματος παέγιας?

kathimerini.gr | Εντυπωσιακή παέγια

Επίσης, ο Κουνέλης από την ΡΗ.ΜΑΔ (γραφικός μέχρι να σε πάρει ο ύπνος)

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=47619&Itemid=160

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "αν είναι ακριβές"; Δεν το έχεις πάρει χαμπάρι;

Και μπαίνεις στη λογική του μικρότερου κακού ε;

Εεεεεε ναι; Όσο ο περισσος και η κουμουνδουρου ονειρεύονται οι κάτοικοι της reality land θα πρέπει να ικανοποιήσουν τις βιοποριστικες τους ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε ναι; Όσο ο περισσος και η κουμουνδουρου ονειρεύονται οι κάτοικοι της reality land θα πρέπει να ικανοποιήσουν τις βιοποριστικες τους ανάγκες.

Μπράβο, το ΚΚΕ όμως μπαίνει στη λογική του σύγχρονου και αναγκαίου.

Τον ΣΥΡΙΖΑ δεν καταλαβαίνω γιατί τον λασπολογείς έτσι. Αφού το ξέρεις, τα ίδια λέει με ΠΑΣΟΚ και με ΝΔ. Μέσα στο Ευρώ, μέσα στην Ε.Ε. Και έγκριση απο ΣΕΒ έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ολη η Ελλάδα ειναι η Χαλυβουργικη;
Και μιας και έχετε πιάσει όλοι τη Χαλυβουργική
Τώρα που το θέμα της Χαλυβουργικής έληξε (κατά κάποιο τρόπο) θα συνεχιστεί η αλληλεγγύη προς τους απολυμένους ή θα ξεχαστούν;

Ποια Χαλυβουργική; Χαλυβουργία Ελλάδος είναι η εταιρεία για την οποία συζητάτε.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, το ΚΚΕ όμως μπαίνει στη λογική του σύγχρονου και αναγκαίου.

Τον ΣΥΡΙΖΑ δεν καταλαβαίνω γιατί τον λασπολογείς έτσι. Αφού το ξέρεις, τα ίδια λέει με ΠΑΣΟΚ και με ΝΔ. Μέσα στο Ευρώ, μέσα στην Ε.Ε. Και έγκριση απο ΣΕΒ έχει.

Σε ποια λογική μπαίνει το ΚΚΕ; Το ΚΚΕ έχει τόση σχέση με τη λογική και την πραγματικότητα όση και η κόκα με τη μαρμαρόσκονη. Βρίσκω περισσότερη επαφή με την πραγματικότητα διαβάζοντας την Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων παρά ακούγοντας/διάβαζοντας ότι λέτε εσείς.

Τώρα για τα ενδοοικογενειακά σας δεν ξέρω και μη με μπερδεύεις, βρές τα με τον Μυραλις

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια λογική μπαίνει το ΚΚΕ; Το ΚΚΕ έχει τόση σχέση με τη λογική και την πραγματικότητα όση και η κόκα με τη μαρμαρόσκονη. Βρίσκω περισσότερη επαφή με την πραγματικότητα διαβάζοντας την Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων παρά ακούγοντας/διάβαζοντας ότι λέτε εσείς.

Τώρα για τα ενδοοικογενειακά σας δεν ξέρω και μη με μπερδεύεις, βρές τα με τον Μυραλις

Δεν υπάρχουν ενδοοικογενειακά μεταξύ μας.

Εμείς αγαπάμε την Αλέκα, η Αλέκα μας φτύνει.. Δεν πειράζει.. Όσο επιμένουν στην λογική του "Μόνο εμείς τα λέμε καλά" και παράλληλα στο "Όποιος δεν είναι μαζί μας, είναι εναντίον μας και ΑντιΚομμουνιστής" τόσο ο κόσμος θα τους φτύνει περισσότερο.

[MENTION=135]cherryman[/MENTION]

To KKE τα ίδια με την ΝΔ έλεγε προεκλογικά, "Αν ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ, θα βγούμε από την Ευρώπη, και από το Ευρώ, σου λέει ψέματα"

See what i did there? :hehe::hehe:

Έλα στην πραγματικότητα φίλος, κατά της Ευρώπης όπως έχει τώρα είμαστε, είμαστε υπέρ μιας άλλης Ευρώπης, της Ευρώπης των λαών κτλ.

Το να βγεις τώρα από το Ευρώ ή την Ευρώπη, ειναι καθαρή αυτοκτονία, ευτυχώς, είναι αυτοκτονία και για την Ευρώπη να μας πετάξει. Θα βγεις όταν θα ξέρεις ότι μπορείς να επιβιώσεις έξω από το ευρώ, διαφωνείς?

Αν το ΠΑΜΕ, σταματούσε να ντύνει παιδάκια του πανεπιστημίου με ολοκαίνουργια κίτρινα εργατικά κράνη για να τα φωτογραφίσει για το προεκλογικό φυλλάδιο, αλλά τα άφηνε να τελοιώσουν την σχολή τους, ίσως να προχωρήσει και το ΚΚΕ και να καταλάβει, ότι την Λαική Εξουσία, δεν θα την πάρει προσεγγίζοντας μόνο τους εργάτες, αλλά όλη την Λαική Τάξη.

Τι θέλω να πω?

  1. Λαική Τάξη δεν είναι μόνο οι εργάτες.
  2. Οι εργάτες (με δικαίωμα ψήφου, που θα κάτσουν να ακούσουν το ΚΚΕ) πλέον είναι λίγοι.
  3. Το ΚΚΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, από "Κόμμα του Λαού" εχει καταλήξει σε "Κόμμα των εργατών".
  4. Η φρασεολογία του συνεχώς απομακρυνεται από την Λαική Τάξη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=135]cherryman[/MENTION]

Θέλετε οτι και το ΠΑΣΟΚ δηλαδή. Γιατί και το ΠΑΣΟΚ τα ίδια λέει/έλεγε.

Διαφορές δε βλέπω.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=U1Rga5JCf0g&feature=plcp]ΠΑΣΟΚ 2009 - ΣΥΡΙΖΑ 2012! Σαν 2 σταγόνες νερό - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.