Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Δεν θα βγούμε από το ευρώ. Εκτός αν θελουν να δούμε τι πάει να πει πανικός στο διεθνές χρηματοπιστωτικο σύστημα.

Δεν είναι τόσο ηλιθιοι θέλω να πιστεύω....

Sent from my HTC Vigor using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως αν βγούμε απ' το ευρώ ο φτωχός που τώρα δεν φτάνει να πάρει ψωμί, αύριο θα πεθάνει.

Δεν μίλησα για παλιούς δεινοσαύρους. Ξεκάθαρα έχω δηλώσει ότι είναι όλοι με το χέρι απλωμένο να μας τραβήξουν στον γκρεμό.

Τουλάχιστον, αν υπήρχε κάποιος άλλος... αλλά να μέναμε οπωσδήποτε στο ευρώ.

Αν βγούμε από το ευρώ τώρα, ναι, τον πούλο. Πρέπει να γίνουν πολλά για να μπορέσουμε να φύγουμε χωρίς επιπτώσεις. Αλλά βέβαια, αν βγει Σαμαράς αυριο, και φτάσουμε να παίρνουμε 300 ευρώ μισθό, και για να ζήσει μία 4μελής οικογένεια να πρέπει να δουλευουν 4-5 δουλειές, τότε θα παρακαλάς να βγούμε από το ευρώ.

Υ.Γ.

Ότι και να γίνει αύριο, αυτό το thread θα είναι απόλαυση σε λίγο καιρό...

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Αν βγούμε από το ευρώ τώρα, ναι, τον πούλο. Πρέπει να γίνουν πολλά για να μπορέσουμε να φύγουμε χωρίς επιπτώσεις. Αλλά βέβαια, αν βγει Σαμαράς αυριο, και φτάσουμε να παίρνουμε 300 ευρώ μισθό, και για να ζήσει μία 4μελής οικογένοια να πρέπει να δουλευουν 4-5 δουλειές, τότε θα παρακαλάς να βγούμε από το ευρώ.

Υ.Γ.

Ότι και να γίνει αύριο, αυτό το thread θα είναι απόλαυση σε λίγο καιρό...

Για εμένα να δεις τί απόλαυση θα είναι... το Εκλογοthread. :p

Δεν είπα πάντως ότι θέλω Σαμαρά φίλε. :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει χαμπάρι μικρές ότι αν βγει οτιδήποτε από τους δεινοσαύρους του παρελθόντος οι άνθρωποι που λες θα πάψουν να υπάρχουν γιατί είναι απλά αριθμοί;

Επίσης αν ο Τσιπρας κάνεις οτιδήποτε προς την κατεύθυνση της συνεργασίας με τους παλαιολιθικους θα υπογράψει τουλάχιστον τον πολιτικό θανατο;

Sent from my HTC Vigor using Tapatalk 2

Οπότε που καταλήγουμε; Πέος έτσι κι αλλιώς. Είτε με Σαμαρά είτε με Τσίπρα. Αφού δεν μπορούμε να το αποφύγουμε ας το απολαύσουμε. Μπράβο σε όσους είχαν και σε όσους θα έχουν τα @@ να αλλάξουν χώρα για να διεκδικήσουν ένα καλύτερο μέλλον για την προσωπική τους ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε που καταλήγουμε; Πέος έτσι κι αλλιώς. Είτε με Σαμαρά είτε με Τσίπρα. Αφού δεν μπορούμε να το αποφύγουμε ας το απολαύσουμε. Μπράβο σε όσους είχαν και σε όσους θα έχουν τα @@ να αλλάξουν χώρα για να διεκδικήσουν ένα καλύτερο μέλλον για την προσωπική τους ζωή.

Το γιατί έχουν συνδιάσει όλοι τον Τσίπρα με την δραχμή δεν το καταλαβαίνω... Η συγκεκριμένη επιλογή είναι η μοναδική που λέει ευρώ μένα αλλά όχι με κάθε κόστος.

Αν θέτε ευρώ πάση θυσία Σαμαρά παίδες. Και όταν γίνει η Ελλάδα Αφρική με μισθούς εξαθλίωσης αλά Κίνα τότε μην παραπονεθητε για τον ασαλιωτο που θα τρώτε.

Sent from my HTC Vigor using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το γιατί έχουν συνδιάσει όλοι τον Τσίπρα με την δραχμή δεν το καταλαβαίνω... Η συγκεκριμένη επιλογή είναι η μοναδική που λέει ευρώ μένα αλλά όχι με κάθε κόστος.

Αν θέτε ευρώ πάση θυσία Σαμαρά παίδες. Και όταν γίνει η Ελλάδα Αφρική με μισθούς εξαθλίωσης αλά Κίνα τότε μην παραπονεθητε για τον ασαλιωτο που θα τρώτε.

Sent from my HTC Vigor using Tapatalk 2

εμένα ακόμα με μπερδεύει η δήλωση του ότι το ευρώ δεν είναι φετίχ και η δήλωση του στους FT ότι θα κάνει τα πάντα για το ευρώ... anyway

καλή ψήφο μάγκες, εγώ πάντως προσωπικά το διασκέδασα το εκλογοθρεντ και τις όποιες αντιπαραθέσεις μας.

Πρόβλεψη δική μου; Αν βγει Σαμαράς θα γίνει μια κυβέρνηση με ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΔΗΜΑΡ (ίσως και τους Α.Ε. και την ΔΗΞΑ αν βγει). Μετά από 5-6 μήνες και αφού δεν θα υπάρχει η πολιτική βούληση για τις μεταρυθμίσεις πρώτον και φυσικά η ασυνενοησία που θα υπάρξει θα οδηγήσει σε κατάρρευση της χώρας σε όλα τα επίπεδα.

Αν βγει ο Τσίπρας δυσκολεύουν τα πράγματα καθώς δεν νομίζω να συνεργαστεί οποιοσδήποτε μαζί του. Ίσως μόνο η ΔΗΜΑΡ και το ΠΑΣΟΚ ή αν γίνει κάτι με ανοχή των υπολοίπων. Το ΚΚΕ δεν θα συνεργαστεί με τίποτα. Αν πάντως σχηματιστεί κάτι άπο ΣΥΡΙΖΑ η κατάρευση θα έρθει στους 3 μήνες.

Μπορεί να πέσω έξω στους χρόνους αλλά πλέον είμαι από τους απαισιόδοξους της laboπαρέας και πιστεύω ότι θα οδηγηθούμε σε ακραία γεγονότα soon.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ...

Καλή ψήφο σε όλους

Link to comment
Share on other sites

εμένα ακόμα με μπερδεύει η δήλωση του ότι το ευρώ δεν είναι φετίχ και η δήλωση του στους FT ότι θα κάνει τα πάντα για το ευρώ... anyway

καλή ψήφο μάγκες, εγώ πάντως προσωπικά το διασκέδασα το εκλογοθρεντ και τις όποιες αντιπαραθέσεις μας.

Πρόβλεψη δική μου; Αν βγει Σαμαράς θα γίνει μια κυβέρνηση με ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΔΗΜΑΡ (ίσως και τους Α.Ε. και την ΔΗΞΑ αν βγει). Μετά από 5-6 μήνες και αφού δεν θα υπάρχει η πολιτική βούληση για τις μεταρυθμίσεις πρώτον και φυσικά η ασυνενοησία που θα υπάρξει θα οδηγήσει σε κατάρρευση της χώρας σε όλα τα επίπεδα.

Αν βγει ο Τσίπρας δυσκολεύουν τα πράγματα καθώς δεν νομίζω να συνεργαστεί οποιοσδήποτε μαζί του. Ίσως μόνο η ΔΗΜΑΡ και το ΠΑΣΟΚ ή αν γίνει κάτι με ανοχή των υπολοίπων. Το ΚΚΕ δεν θα συνεργαστεί με τίποτα. Αν πάντως σχηματιστεί κάτι άπο ΣΥΡΙΖΑ η κατάρευση θα έρθει στους 3 μήνες.

Μπορεί να πέσω έξω στους χρόνους αλλά πλέον είμαι από τους απαισιόδοξους της laboπαρέας και πιστεύω ότι θα οδηγηθούμε σε ακραία γεγονότα soon.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ...

Καλή ψήφο σε όλους

Tabliban, αυτό που σε μπερδευει είναι απλό, "Καμία θυσία για το ευρώ".

Όσο μπορούμε να είμαστε μέσα θα είμαστε μέσα. Αλλά αν οι πιέσεις σε αυτά που ζητάνε είναι τρομερά ή αν απειλούμαστε με ακόμα χαμηλότερους μισθούς κτλ, ε άντε μπιιιιπ.. Προκειμένου να ζήσει ο λαός, καλύτερα να φύγουμε.

Για τις προβλέψεις, ΝΔ/ΠΑΣΟΚ δεν θα συνεργαστούν με ΣΥΡΙΖΑ/ΑΕ.

Τώρα οτιδήποτε έχει μέσα ΝΔ για μένα είναι καταδικασμένο να αποτύχει, ΟΧΙ τον πρώτο καιρό, που θα το βάζουν με βαζελίνη, πιο μετά.. Τώρα σε 3 μήνες? σε 6 μήνες? κάπου εκεί.

ΣΥΡΙΖΑ-ΔΗΜΑΡ δεν μου τρελαίνει, αλλά δεν με χαλάει καθόλου, ΣΥΡΙΖΑ-ΑΕ, θα κάνω πάρτυ, ΣΥΡΙΖΑ-ΑΕ-ΔΗΜΑΡ λέει η ΔΗΜΑΡ ότι δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Το γιατί έχουν συνδιάσει όλοι τον Τσίπρα με την δραχμή δεν το καταλαβαίνω... Η συγκεκριμένη επιλογή είναι η μοναδική που λέει ευρώ μένα αλλά όχι με κάθε κόστος.

Αν θέτε ευρώ πάση θυσία Σαμαρά παίδες. Και όταν γίνει η Ελλάδα Αφρική με μισθούς εξαθλίωσης αλά Κίνα τότε μην παραπονεθητε για τον ασαλιωτο που θα τρώτε.

Sent from my HTC Vigor using Tapatalk 2

το λένε τα μμε.το μέγκα το σκάι ο αντ1 ο αλφα.όλος ο κόσμος το λέει.αμα βγει ο τσίπρας πάμε στην δραχμή.

τα πάντα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως αν βγούμε απ' το ευρώ ο φτωχός που τώρα δεν φτάνει να πάρει ψωμί, αύριο θα πεθάνει.

Δεν μίλησα για παλιούς δεινοσαύρους. Ξεκάθαρα έχω δηλώσει ότι είναι όλοι με το χέρι απλωμένο να μας τραβήξουν στον γκρεμό.

Τουλάχιστον, αν υπήρχε κάποιος άλλος... αλλά να μέναμε οπωσδήποτε στο ευρώ.

Κατά τη γνώμη μου αν φύγουμε από το ευρώ δε θα είμαστε οι μόνοι. Αργά ή γρήγορα θα μας ακολουθήσουν και άλλες χώρες του νότου. Εκθειάζουμε το ευρώ. Μα το ευρώ είναι ένα καμουφλαρισμένο μάρκο, ένα σκληρό νόμισμα που δημιουργεί πλεονάσματα στο βορρά και ελλείμματα στον νότο. Για να επιβιώσουμε μέσα στο ευρώ θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με μία κούπα ρύζι.

Έξω από το ευρώ θα είναι παλούκι, όμως βραχυπρόθεσμα. Αργότερα θα μπορέσουμε αναγκαστικά να παράγουμε και να πουλάμε σε ανταγωνιστικές τιμές. Μας έχουν ευνουχίσει αγροτικά, τουριστικά όχι ακόμη αλλά δε θα αργήσουν. Η Γερμανία καθορίζει τα νήματα. Χρειαζόμαστε ανάπτυξη και κόψιμο χρήματος. Αυτό όμως επειδή θα προκαλέσει κάποια πληθωριστική πίεση την οποία η Γερμανία ούτε να την ακούει δε θέλει, δε συναινεί στο κόψιμο χρήματος. Η Γερμανία με αυτά τα χαμηλά επιτόκια λόγω του χαμηλού πληθωρισμού τόσο εντός της όσο και στην ΕΕ, δανείζεται σχεδόν μηδενικά. Το κέρδος της είναι η ζημία μας και επιμένουμε σε αυτό το ευρώ;.......

Έγινε επεξεργασία από alexgk
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αν φύγουμε από το ευρώ δε θα είμαστε οι μόνοι. Αργά ή γρήγορα θα μας ακολουθήσουν και άλλες χώρες του νότου. Εκθειάζουμε το ευρώ. Μα το ευρώ είναι ένα καμουφλαρισμένο μάρκο, ένα σκληρό νόμισμα που δημιουργεί πλεονάσματα στο βορρά και ελλείμματα στον νότο. Για να επιβιώσουμε μέσα στο ευρώ θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με μία κούπα ρύζι.

Έξω από το ευρώ θα είναι παλούκι, όμως βραχυπρόθεσμα. Αργότερα θα μπορέσουμε αναγκαστικά να παράγουμε και να πουλάμε σε ανταγωνιστικές τιμές. Μας έχουν ευνουχίσει αγροτικά, τουριστικά όχι ακόμη αλλά δε θα αργήσουν. Η Γερμανία καθορίζει τα νήματα. Χρειαζόμαστε ανάπτυξη και κόψιμο χρήματος. Αυτό όμως επειδή θα προκαλέσει κάποια πληθωριστική πίεση την οποία η Γερμανία ούτε να την ακούει δε θέλει, δε συναινεί στο κόψιμο χρήματος. Η Γερμανία με αυτά τα χαμηλά επιτόκια λόγω του χαμηλού πληθωρισμού τόσο εντός της όσο και στην ΕΕ, δανείζεται σχεδόν μηδενικά. Το κέρδος της είναι η ζημία μας και επιμένουμε σε αυτό το ευρώ;.......

Ισως οι πιο σωστες κουβεντες που γραφτηκαν εδω μεσα. Η Γερμανια απεκτησε σκληρο νόμισμα αλλα επίσης αποκλειστικη αγορα για τα προϊοντα της. Με ενα σμπαρο δυο τρυγόνια.

Link to comment
Share on other sites

το λένε τα μμε.το μέγκα το σκάι ο αντ1 ο αλφα.όλος ο κόσμος το λέει.αμα βγει ο τσίπρας πάμε στην δραχμή.

Γι'αυτό όλο το παλιό ΠΑΣΟΚ πήγε στον Σαμαρά. Έεσε πλύση εγκεφάλου ενορχηστρωμένα απ'όλα τα κανάλια. Για να μην βάλω και την τεχνητή κρίση με τα φάρμακα που έσπειρε πανικό στον πληθυσμό και λογικά έκοψε κόσμο από Τσίπρα.

Για να δούμε.... ακόμη είναι θολό το τοπίο!

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό όλο το παλιό ΠΑΣΟΚ πήγε στον Σαμαρά. Έεσε πλύση εγκεφάλου ενορχηστρωμένα απ'όλα τα κανάλια. Για να μην βάλω και την τεχνητή κρίση με τα φάρμακα που έσπειρε πανικό στον πληθυσμό και λογικά έκοψε κόσμο από Τσίπρα.

Για να δούμε.... ακόμη είναι θολό το τοπίο!

την μείωση των φαρμάκων ο κομανέτσης την υπέγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νύχτα στο ευρό.

Μια χαρά!

Ούτως ή άλλως θα βγαίναμε από το Ευρώ με μηδενική ανάπτυξη και μεγάλες επιχειρήσεις να φεύγουν για Βουλγαρία και Ρουμανία.

Οπότε, μην σκας, σκατά θα γινόμασταν και πάλι.

Μην βλέπεις ΜΕGA και ΣΚΑΙ:yes2:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πλέον με τα φάρμακα και την γκαζολίνη!

Ιδιωτικές εταιρείες τα εισάγουν , γαμ***μενη παραπληροφόρηση.

Ε ρε μολότοφ που έχουν να πέσουν εφέτος!!!

Οι οποίες πληρώνονται με κρατικό χρήμα μικρέ Βούδα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.