Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

NewsIt.gr: Μέτρα σοκ ζητάει το ΔΝΤ - Θέλουν διπλασιασμό ΦΠΑ και ειδικούς φόρους σε ποτά, τσιγάρα

Κατά τα άλλα.... Ο ήλιος ο πράσινος, ο ήλιος που ανατέλει μας οδηγει.....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Fxze6tUa_OA]O ilios o prasinos - YouTube[/ame]

καλη ελληνικη underground metal σκηνη :banging:

Link to comment
Share on other sites

- Μείωση του φόρου μεταβίβασης ακινήτων.

Να μας αναγκάσουμε να πουλήσουμε ό,τι είχαμε, και να μην πληρώσουν και μεγάλους φόρους. Βρε δε γαμ1€στ€ λέω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο λάθος δεν είναι το μνημόνιο, από την σκοπιά των Γερμανών και των μεγάλων δανειστών μας.

Από την Ελληνική σκοπιά δεν υπάρχει κάτι εκεί μέσα που να είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Το μνημόνιο (ή δανειακή σύμβαση?) είναι λάθος, γιατί τα λεφτά που μας δανείζουν πάνε υποχρεωτικά στην αποπληρωμή παλαιότερων δανείων, ενώ ταυτόχρονα απαιτεί τη μείωση των εξόδων, αλλά πουθενά δε μιλάει για ανάπτυξη. Και στον πλέον άσχετο από οικονομικά, κάποιον σαν εμένα δηλαδή, να το πεις αυτό, θα σου πει ότι δεν πρόκειται να βγεις ποτέ από το τέλμα. Ουσιαστικά με τα μνημόνια μας υποχρεώνουν να κάνουμε αυτό που μας κατηγορούν ότι κάναμε τόσα χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

kathimerini.gr | Λάθος η συνταγή του Μνημονίου;

Διάβασα το άρθρο αυτό σήμερα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Καλώς ή κακώς το Μνημόνιο κατέληξε να είναι η πολιτική που άσκησε και ασκεί το ΠΑΣΟΚ και η τρέχουσα κυβέρνηση, με αυτή την πολιτική είναι "αγριεμένος" ο λαός, και συννάμα με τους πολιτικούς που την ασκούν.

Με τους δειλούς, προδότες, άτολμους και ψεύτες πολιτικούς.

Το αν το Μνημόνιο έλεγε άλλα που δεν εφαρμόστηκαν, είναι άλλο θέμα, το ότι οι πολιτικοί είπαν "κάνουμε αυτό που μας λέει το Μνημόνιο" είναι αυτό που καταδίκασε το Μνημόνιο στην συνήδηση του λαού.

Αν σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε την λέξη "Μνημόνιο" και ακολοθήσουμε την ίδια πολιτική έτσι όπως λέει ο "Τάκης", τότε ο λαός, θα περιμένει λίγο να δει τι γίνεται και μετά θα καταδικάσει τον "Τάκης", αν αλλάξουμε πραγματικά ρότα και πολιτική όμως, και προχωρήσουμε σε πραγματική εξυγίανση της χώρας (με τα παραδείγματα που έχει το άρθρο) και δεν το λέμε "Μνημόνιο" ή "Τάκη", αλλά το λέμε "Κώστα", και ο λαός δει αλλαγη προς το συμφέρον του, (με ανάκληση της φορολογικής καταιγίδας, με πραγματική μείωση της ανεργίας και καλύτερη αμοιβή της εργασίας όπως λέει το άρθρο ότι έγιναν λαθεμένα από τους εφαρμοστές του Μνημονίου), με σταμάτημα της λαμογιάς, με σταμάτημα της διαφθοράς κτλ κτλ που "όριζε" το Μνημόνιο, τότε να είσαι σίγουρος ότι ο κόσμος δεν θα καταδικάσει τον "Κώστα".

Link to comment
Share on other sites

Το μνημόνιο (ή δανειακή σύμβαση?) είναι λάθος, γιατί τα λεφτά που μας δανείζουν πάνε υποχρεωτικά στην αποπληρωμή παλαιότερων δανείων, ενώ ταυτόχρονα απαιτεί τη μείωση των εξόδων, αλλά πουθενά δε μιλάει για ανάπτυξη. Και στον πλέον άσχετο από οικονομικά, κάποιον σαν εμένα δηλαδή, να το πεις αυτό, θα σου πει ότι δεν πρόκειται να βγεις ποτέ από το τέλμα. Ουσιαστικά με τα μνημόνια μας υποχρεώνουν να κάνουμε αυτό που μας κατηγορούν ότι κάναμε τόσα χρόνια...

Μα αυτός ήταν και είναι ο σκοπός τους

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί επικεντρώνονται απο το 2009 και μετά σε ότι αφορά Π@ΣΟΚ.

Τα λαμπρά 30 έτη που έχουν κλείσει σε φαγοπότι,διαφθορά και απατεωνιές δεν ενοχλούν κανέναν ?

Μάλλον οχι γιατί βόλεψαν πολύ κόσμο. Τώρα όμως που τα παίρνει πίσω είναι κακό το Π@ΣΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

αρκετοί επικεντρώνονται στην περίοδο από το 1981 μέχρι το 2009.

Τα λαμπρά 28 έτη της περιόδου αυτής κρίνονται και κατακρίνονται, γιατί τότε τα φαγοπότια, η διαφθορά και οι απατεωνιές γνώρισαν μεγάλες δόξες.

Αλλά όταν αυτοί οι αρκετοί τα αναφέρουν, είναι απλώς αντιΠΑΣΟΚοι και αντιΑνδρεϊκοί...

Link to comment
Share on other sites

Το μνημόνιο (ή δανειακή σύμβαση?) είναι λάθος, γιατί τα λεφτά που μας δανείζουν πάνε υποχρεωτικά στην αποπληρωμή παλαιότερων δανείων, ενώ ταυτόχρονα απαιτεί τη μείωση των εξόδων, αλλά πουθενά δε μιλάει για ανάπτυξη. Και στον πλέον άσχετο από οικονομικά, κάποιον σαν εμένα δηλαδή, να το πεις αυτό, θα σου πει ότι δεν πρόκειται να βγεις ποτέ από το τέλμα. Ουσιαστικά με τα μνημόνια μας υποχρεώνουν να κάνουμε αυτό που μας κατηγορούν ότι κάναμε τόσα χρόνια...

0:40

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FkM0tSCXZ_I]Γιωργάκη - Τί καλά που τα έλεγες..... Φοβερός Λαοπλάνος - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

τώρα μου λες ότι είμαι σαν το Γιωργάκη; Να σου θυμίσω ότι στους όρους χρήσης λέει «Στις καταχωρήσεις απαγορεύεται η χρήση υβριστικής γλώσσας. Λέγοντας υβριστική γλώσσα εννοούμε οποιαδήποτε χρήση λέξης/πρότασης που προσβάλει/μειώνει/θίγει μέλος». Απαιτώ να ζητήσεις συγνώμη άμεσα :p

Link to comment
Share on other sites

Και δε φταίνε μόνο οι πολιτικοί.

Αν ένα καράβι πάει στα βράχια φταίνε οι επιβάτες;

Φταίνε οι πολιτικοί και μόνον οι πολιτικοί. Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι απόλυτος σε αυτό διότι κανείς άνθρωπος δεν ψήφισε τον Παπανδρέου με βάση την εξαγγελία "Θα ξεφτιλίσω την χώρα, θα σας πηδήξω όρθιους, θα πάρω τεράστια δάνεια, θα ντρέπεστε να κυκλοφορήσετε στο εξωτερικό και τα δισέγγονά σας θα χρωστάνε ποιο πολλά από ότι εσείς σήμερα".

Ξέρω τι θα πεις, ξέρω τι μπορεί να έχω πει και εγώ, αλλά το "μαζί τα φάγαμε" πλέον έχει ξεφύγει σε βαθμό που να αφήνονται υπόνοιες ότι ένας άνθρωπος με μια ψήφο που πίστεψε έναν άνθρωπο, είναι το ίδιο υπεύθυνος με ένα που έκλεψε το κράτος εν γνώση του.

τώρα μου λες ότι είμαι σαν το Γιωργάκη; Να σου θυμίσω ότι στους όρους χρήσης λέει «Στις καταχωρήσεις απαγορεύεται η χρήση υβριστικής γλώσσας. Λέγοντας υβριστική γλώσσα εννοούμε οποιαδήποτε χρήση λέξης/πρότασης που προσβάλει/μειώνει/θίγει μέλος». Απαιτώ να ζητήσεις συγνώμη άμεσα :p

LOL, τώρα που το σκέφτομαι.... :hmm:

:p

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε πάρει είδηση τι γίνεται παγκοσμίως από το πρωί.... :nothing:

Η Ρωσσική εισαγγελία εξέδωσε διεθνές ένταλμα σύλληψης του George Sorros και ειπώθηκε ότι θα γίνει το ίδιο για μέλη της Goldman Sachs και συνεργατών της, όπου αναφέρθηκε και το όνομα του Παπαδήμου. Αιτία οι οικονομικές κινήσεις τους που αποτελούν έμμεσα τρομοκρατικά χτυπήματα σε χώρες.

Την είδηση αρχικά την έβγαλε ο Πάνος Καμμένος σε fb/twit, έλεγε όμως ότι είναι ανεπιβεβαίωτη. Λίγο αργότερα είπε ότι ανακοινώθηκε κι από άλλες πηγές. Προσωπικά δε μπόρεσα να βρω αρκετή πληροφορία, αφού οι αρχικές πηγές είναι στα Ρώσσικα, ενώ οι υπόλοιποι απλά μεταφράζουν αυτούς.

Αν ισχύει και αν γίνει κάτι, δηλαδή δεν είναι απλά εκφοβισμός, θα είναι αρκετά σοβαρό και προβλέπετε μεγάλο μπαμ με ανυπολόγιστες διαστάσεις, δηλαδή από παγκόσμιο κραχ, μέχρι σύρραξη.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του wiz, αυτό ανήρτησε ο Καμμένος στο FB

Επείγον

Έχουμε καί άλλες αναφορές που όχι μόνο επιβεβαιώνουν το ένταλμα σύλληψης αλλά εμπλέκουν ευθέως και τα παιγνίδια τής Goldman Sachs μέ τήν Ελλάδα..

Παπαδήμο Goldman Sachs και συγκυβερνώντες ετοιμαστείτε...

by Tom Heneghan, International Intelligence Expert

Tuesday January 24, 2012

Russian Prime Minister Vladimir Putin (left) vs financial terrorist George Soros

UNITED STATES of America - It can now be reported that the Russian Federation and its Prime Minister Vladimir Putin has issued an arrest warrant for noted financial terrorist and Hungarian bank dick, George Soros.

Russian Intelligence has fingered Soros for using cross-collateralized compounded Swedish and Danish foreign currency derivatives for the purpose of an attack on the Russian stock market.

Note: Soros use of these cross-collateralized compounded derivatives utilizing Luxembourg banks violates the terms of the Basil II European Union banking agreement.

Item: Both the IMF (International Monetary Fund) and European INTERPOL are preparing a "Red Notice" against not only Soros but Bush-Clinton Crime Family Syndicate financial stooge Marc Rich and his Swiss-based Richfield Commodities Brokerage firm.

Putin has also recently confronted Federal Reserve Chairman Bernard Bernanke and told him that the Russian Federation will no longer tolerate the use of individuals like George Soros and Marc Rich in massive foreign currency derivative fraud that is destabilizing the world economy.

In other words, folks, there will be NO backdoor QE3 using derivatives tied to George Soros and Marc Rich.

P.S. We can also divulge that the government of Greece has joined John Hancock insurance company in a class action lawsuit against the criminal U.S. banking giants Goldman Sachs and J.P. Morgan.

The class action lawsuit accuses both Goldman Sachs and J.P. Morgan of fraudulent sales practices in the marketing of bogus mortgage-backed securities from the year 2003 to 2007.

Goldman Sachs and J.P. Morgan sold these bogus financial instruments to the government of Greece while at the same time they were actually shorting these financial instruments in offshore hedge funds on the Isle of Man and the Cayman Islands.

P.P.S. At this hour the government of Greece is ready to leave the European Union and try to save their nation similar to that which took place in Iceland.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε πάρει είδηση τι γίνεται παγκοσμίως από το πρωί.... :nothing:

Η Ρωσσική εισαγγελία εξέδωσε διεθνές ένταλμα σύλληψης του George Sorros και ειπώθηκε ότι θα γίνει το ίδιο για μέλη της Goldman Sachs και συνεργατών της, όπου αναφέρθηκε και το όνομα του Παπαδήμου. Αιτία οι οικονομικές κινήσεις τους που αποτελούν έμμεσα τρομοκρατικά χτυπήματα σε χώρες.

Την είδηση αρχικά την έβγαλε ο Πάνος Καμμένος σε fb/twit, έλεγε όμως ότι είναι ανεπιβεβαίωτη. Λίγο αργότερα είπε ότι ανακοινώθηκε κι από άλλες πηγές. Προσωπικά δε μπόρεσα να βρω αρκετή πληροφορία, αφού οι αρχικές πηγές είναι στα Ρώσσικα, ενώ οι υπόλοιποι απλά μεταφράζουν αυτούς.

Αν ισχύει και αν γίνει κάτι, δηλαδή δεν είναι απλά εκφοβισμός, θα είναι αρκετά σοβαρό και προβλέπετε μεγάλο μπαμ με ανυπολόγιστες διαστάσεις, δηλαδή από παγκόσμιο κραχ, μέχρι σύρραξη.

δεν βρίσκω κάτι στο net :/

δώσε μου λίγο τα links που έχεις πάνω στην είδηση

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.