Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Αν δεν βάλουνε τον Παπαδήμο πρωθυπουργό, κάνουν τεράστια ζημιά στη χώρα. Δεν θα πηγαίνουμε σε μεσοβέζικες λύσεις" δήλωσε έξαλλος ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, κατά την αποχώρησή του από το Προεδρικό Μέγαρο. "Οι κ. Παπανδρέου και Σαμαράς είχαν σύσκεψη σε ένα άλλο γραφείο και περίμενα μόνος μου, προφανώς για να έρθουν να μου ανακοινώσουν τι σκεφθήκανε. Είναι απαράδεκτο".

Link to comment
Share on other sites

α) Ο Παπανδρέου προτείνει Παπαδήμο, ο Σαμαράς δεν δέχεται γιατί είναι τραπεζίτης.

β) Ο Παπανδρέου προτείνει Βενιζέλο, ο Σαμαράς δεν δέχεται γιατι είναι ο αντίπαλος του στις επερχόμενες εκλογές και προφανώς δεν θέλει να τον αβαντάρει.

γ) Ο Σαμαράς είχε συνάντηση χτες με τον Κακλαμάνη και του πρότεινε την θέση, ο Κακλαμάνης του είπε ότι δεν μπορεί και του αντιπρότεινε τον Πετσάλνικο.

δ) Ο Σαμαράς τον προτείνει στον Παπανδρέου και αυτός το δέχεται.

ε) Ο Καρατζαφέρης δεν τον ήθελε οπότε ευκαιρία να κάνει show.

ΣΤ) Ο Μπόμπολας είναι στα μαχαίρια με τον Παπανδρέου και έχει βάλει όλα τα MME να τα γαμάνε όλα και να πετάνε "φήμες" etc. Σφάζονται στα κανάλια οι βουλευτές μεταξύ τους γιατί τσιμπάνε. Ο δικό σου φταίει, όχι ο δικός σου.

ζ) Επιστρέψαν αναγκαστικά στην λύση Παπαδήμου, με την ελπίδα αύριο να αποδεχτεί.

Link to comment
Share on other sites

'Αντε να σας δώσω και μία πληροφορία που δεν παίζει στη πιάτσα. Ο Πετσάλνικος είχε ακυρώσει μια συμφωνία που είχε κάνει ο Μπόμπολας για το κανάλι της βουλής.

Τα υπόλοιπα δεν θέλουν σκέψη.

EDIT: Άντε να σας δώσω και άλλη μία. Ποια ανεξάρτητη βουλευτής συζεί με τον Μπόμπολα Junior;

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο Μητσοτάκης συγκεντρώνει τα χαρακτηριστικά που θέλουν, με κυριότερο να μην τον απασχολεί το πολιτικό κόστος, αφού δεν ενδιαφέρετε να πολιτευθεί στο άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

ειδα σε εφημεριδα "μετρα σκληρης λιτοτητας στην Γαλλια" ... "χρεος της Ιταλιας" ...δεν ηταν υπερδυναμεις αυτες ρε παιδια?δεν υποτιθεται πως ελεγχουν την κατασταση τωρα και αρμεγουν εμας???αν τους πανε κι αυτους για αρμεγμα.....ολη την ευρωπη θελουν να ερημωσουν πια????

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θα βγάλουν πρωθυπουργό να έρθω εγώ ρε παδια να κάνω την δουλειά? Δεν γίνεται να είμαι χειρότερος από όλους αυτούς :hehe:

παρακαλώ να πάρεις χαρτάκι προτεραιότητας είδη έχω κάνει εγώ αίτηση :tomato:

Link to comment
Share on other sites

'Αντε να σας δώσω και μία πληροφορία που δεν παίζει στη πιάτσα. Ο Πετσάλνικος είχε ακυρώσει μια συμφωνία που είχε κάνει ο Μπόμπολας για το κανάλι της βουλής.

Τα υπόλοιπα δεν θέλουν σκέψη.

EDIT: Άντε να σας δώσω και άλλη μία. Ποια ανεξάρτητη βουλευτής συζεί με τον Μπόμπολα Junior;

Ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχετε χάσει όλοι... Είμαστε 5 μέρες χωρίς πρωθυπουργό στην ουσία και έγιναν τα εξής:

1)έχουν πιάσει τον Ψωμιάδη,

2)κατέσχεσαν την περιουσία του Λαυρεντιάδη,

3)έπιασαν λιμενικούς που πουλούσαν ναρκωτικά,

4)απέλυσαν υπαλλήλους του υπουργείου που τα "έπαιρναν" και το κυριότερο..

5)ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΤΡΑ!

ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.