Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Θέλουμε 500 ατόμα να πλακώνονται με τα ΜΑΤ και να σπάνε μάρμαρα μήπως και βάλουν φωτιά στη Βουλή ή 500.000 πολίτες στο δρόμο;

Εκτός αν πιστεύεις ότι μπορεί ο καθένας να ρισκάρει να μείνει ανάπηρος ή να χάσει τη ζωή του για να διαδηλώσει.

Θέλουμε 500.000 ατόμα να πλακώνονται με τα ΜΑΤ και να σπάνε μάρμαρα μήπως και βάλουν φωτιά στη Βουλή! Γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε 500.000 ατόμα να πλακώνονται με τα ΜΑΤ και να σπάνε μάρμαρα μήπως και βάλουν φωτιά στη Βουλή! Γίνεται;;

αλλο 500.000 άτομα που έχουν αποφασίσει να συγκρουστούν με την αστυνομία και να εισβάλλουν στη βουλή και άλλο 500 άτομα που έχουν βρεί παιχνίδι το να πετάνε πέτρες και μολότωφ στην αστυνομία,(και ενίοτε στους διαδηλωτές που προσπαθούν να τους σταματήσουν) δίνοντας έτσι αφορμή να διαλυθεί η συγκένντρωση.

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινοπρασινομπλε σκατα ολοι τους.

Και σε οσα κομουνια τους θιξαμε το Κομμα και τα συντροφια, μια απο τα ιδια. Βαρεθηκα να ακουω μια ζωη οτι ολα γινονται για το καλο μου. Για το καλο μου η περιφρουρηση, για το καλο μου με πηδανε οι 300 μεσα στην βουλη. Φωτια και τσεκουρι σε ολους τους κομματικους μπας και φυγει η σαπιλα. Φωτια και στην βουλη

Οι επαναστασεις παντα ειχαν και θα εχουν αιμα, πολιτισμενη επανασταση κανουν μονο αυτοι που δεν εχουν να χασουν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατσέλη deleted.

Ναι, γιατί δε θα ψήφιζε το άρθρο 37, αυτό που καταργεί τις κλαδικές, αυτές δηλαδή που εξυπηρετούν ρουσφέτια και είναι δημιούργημα του Αντρίκου και το ισχυρότερο όπλο ψηφοθηρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί δε θα ψήφιζε το άρθρο 37, αυτό που καταργεί τις κλαδικές, αυτές δηλαδή που εξυπηρετούν ρουσφέτια και είναι δημιούργημα του Αντρίκου και το ισχυρότερο όπλο ψηφοθηρίας...

Επισης προστατευουν εργαζομενους που δεν ανηκουν σε σωματεια. Τωρα ο καθε μπιχλουρας εργοδοτης θα βγαζει την επιχειρηση σε στενοτητα για να μειωνει οσο θελει τους μισθους. Θες 300€, ΟΟΟΧΧΙΙΙΙΙ;;; Τον πουλο.

Γιωργο, η επεκταση των κλαδικων ειναι σε σχεση με τον κατωτο μισθο. Αμα εσυ γουσταρεις Αφρικη, εγω δεν γουσταρω για κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΜΕ, ΕΛΑΤΕ, ΚΚΕ, ΚΝΕ, .....

Όλοι αυτοί διαδηλώνουν για τι ακριβώς; Γιατί να έχω την μία ή την άλλη σημαία; Άλλα αιτήματα έχει ο ΠΑΜΕς και άλλα ο ΚΝίτης; Δεν καταλαβαίνω δηλαδη.

Όλοι κατά των πράσινων και των μπλέ.....αλλά....αα! σε παρακαλώ....η με το ΠΑΜΕ θα είσαι ή με το ΚΝΕ ή με τους τάδε ή με τους έτσι. Να είσαι απλά Έλληνας πολίτης που διαμαρτύρεσαι, δεν γίνεται....

Α ναι....πριν από κάποια χρόνια η Αθήνα κάηκε επειδή σκοτώθηκε ένα παιδί.

Να δείτε τώρα που δεν θα γίνει τίποτα περισσότερο από ακόμα μια διαδήλώση κατά του μνημονίου, των μέτρων κτλ κτλ κτλ...και θα υπάρχει και ένα ΠΑΝΟ με το όνομα του άτυχου ανθρώπου. Έτσι για να βγούμε από την υποχρέωση. Ότι έγινε για τους 3 που κάηκαν στην τράπεζα.....ΤΙΠΟΤΑ.

Τυχαίο; δεν νομίζω....ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ θέλουν οι Έλληνες. Πάρτε τον, πάρτε και τις προοδευτικές ιδέες σας, καμιά 300αριά αφίσες περί "Λευτεριάς....." και περί "Επανάστασης..." που κολλάτε εδώ και χρόνια στους δρόμους γύρω από την ομόνοια, και φτιάξτε...ραβανί.

Και επίσης...θέλω πολύ cherryman να μου εξηγήσεις την φράση....

"Το ΠΑΜΕ έδωσε αίμα...".

Τρελά γουστάρω που πριν ακόμα αλλάξει τίποτα, ομαδοποιούμε τα κέρδη ή τις ευθύνες.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την Ακαδημιας-Καναρη μυριζανε τα χθεσινα χημικα απο τις 11 πριν καν αρχισουν τα επεισοδια,δεν μπορω να καταλαβω,τι ουσιες ειναι αυτες και μενουν στον αερα για τοσο χρονικο διαστημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω αυτό ρε συ γιανκ. Μην παίζουμε τώρα.

Απο που και ως που ο θάνατος πέρνει χρώμα; Τι και αν ήταν μέλος του ΠΑΜΕ; ΤΙ σημασία έχει αυτό; Δηλαδή αν πέθαινε κάποιος που δεν ήταν και καλά μέλος, θα ήταν λιγότερο βαρύγδουπη η είδηση;

Κανένα ΠΑΜΕ δεν έδωσε αίμα. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχασε την ζωή του. Το ΠΑΜΕ και το κάθε ΠΑΜΕ συνεχίζει να υπάρχει. Γιατί πρέπει να οικιοποιηθεί κάποιο σωματείο η δεν ξέρω γω τι άλλο, την απώλεια αυτή;

"Τροχαίο στην εθνική. Σκοτώθηκε οπαδός του ΠΑΟΚ, γυρνώντας από αγώνα ή σε συμπλοκή οπαδών..... Έδωσε αίμα ο ΠΑΟΚ...."

Την καυμένη την ομάδα, τι έπαθε.....

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΑΜΕ περιφρούρησε τη βουλή και το πολυνομοσχέδιο.

Έκανε κατάληψη εξω από τη βουλή.

Εγω δεν ήθελα να πετάξω πέτρες,

Ήθελα να φωνάξω εξω από τη βουλή και να ασκήσω πίεση σε αυτούς που είναι μέσα. Το ίδιο ήθελαν και οι ταξιτζήδες, και οι σκουπιδιάρηδες και οι άλλοι εργαζόμενοι και κοινωνικές ομάδες που ήθελαν να διαμαρτυρηθούν.

Αλλά δε μπορέσαμε, γιατί ενα κόμμα????? αποφάσισε ότι ο χώρος εξω από τη βουλή, το πεδίο της διαμαρτυρίας δηλαδή, του ανήκει.

Και μη μου πείτε ότι μπορούσα να περάσω ανάμεσα τους και να παω, γιατί απλά δε χωρούσα. Δεν είχε μισό τετραγωνικό να στήσω το τομάρι μου εξω από τη βουλή ρε! Το καταλαβαίνετε ;Οι άνθρωποι έκαναν κατάληψη.

Μια άλλη κοινωνική ομάδα ήθελε να επιτεθεί στην αστυνομία. Μέλη της κοινωνίας είναι και αυτοί. Δεν είναι εξωγήινοι. Μπάτσοι, παρακρατικοί, αναρχικοί, πιτσιρίκια, μάγειρες, κομμωτές, χορεύτριες, κοπτοραπτούδες, αλλά οχι εξωγήινοι.

Ας αναλάβει η συντεταγμένη πολιτεία να τους αντιμετωπίσει.

Το ΠΑΜΕ ως τι τους αντιμετωπίζει. Από που αντλεί νομιμοποίηση να κάνει τον κηδεμόνα της κοινωνίας ;

Από το 8% ;

Υ.Γ : Ασχετα από ΚΚΕ και λοιπά δαιμόνια, εμένα μια λέξη μόνο κυριαρχεί στο μυαλό μου μετά από τις δυο τελευταίες ημέρες :

ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω αυτό ρε συ γιανκ. Μην παίζουμε τώρα.

Απο που και ως που ο θάνατος πέρνει χρώμα; Τι και αν ήταν μέλος του ΠΑΜΕ; ΤΙ σημασία έχει αυτό; Δηλαδή αν πέθαινε κάποιος που δεν ήταν και καλά μέλος, θα ήταν λιγότερο βαρύγδουπη η είδηση;

Κανένα ΠΑΜΕ δεν έδωσε αίμα. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχασε την ζωή του. Το ΠΑΜΕ και το κάθε ΠΑΜΕ συνεχίζει να υπάρχει. Γιατί πρέπει να οικιοποιηθεί κάποιο σωματείο η δεν ξέρω γω τι άλλο, την απώλεια αυτή;

"Τροχαίο στην εθνική. Σκοτώθηκε οπαδός του ΠΑΟΚ, γυρνώντας από αγώνα ή σε συμπλοκή οπαδών..... Έδωσε αίμα ο ΠΑΟΚ...."

Την καυμένη την ομάδα, τι έπαθε.....

Δεν είναι το ίδιο.

Οι συμπλοκές των οπαδών δεν είναι στις προθέσεις της ομάδας τουλάχιστον επίσημα.

Ο διαδηλωτής έχασε την ζωή του υπηρετώντας τις αποφάσεις του ΠΑΜΕ .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.