Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ηλίας Μόσιαλος: Οι Έλληνες έχουν μεγαλύτερη ακίνητη περιουσία σε σχέση με πιο ανταγωνιστικές οικονομίες και για αυτό πρέπει να τη χάσουν.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e401UaG70A4&feature=player_embedded]Ο Μόσιαλος στο «Mega Σαββατοκύριακο» - YouTube[/ame]

Ακόμα και οι ιδιωτικοί υπάλληλοι, σύμφωνα με τον Μόσιαλο ζούσαν με ξένα λεφτά και γι'αυτό δεν τους αξίζει το ακίνητο που πλήρωσαν κάποτε χρυσάφι μαζί με τους κρατικούς φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι Δημόσιοι ούτε οι ιδιωτικοί...Μην αρχίζουμε πάλι έμμεσα τον διαχωρισμό.

Τώρα απο κει και πέρα...Λες και οι Έλληνες δεν χρωστάνε σε Τράπεζες τα δάνεια...λες και βρήκανε όλοι λίρες του Β'ΠΠ.

Ε αφού ζει ακόμα καλά να πάθουμε....θα τα ξαναπεί και αυτός και το συνάφι του....

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθώ να κάνω κανένα διαχωρισμό. Απλά προσπαθώ να ακολουθήσω τη λογική του και να δείξω ότι ούτε και αυτή στέκει.

Όσο για τα δάνεια, δάνεια παίρνεις όταν έχεις να αποπληρώσεις. Και τα σπίτια που αγοράστηκαν παλιότερα και εξοφλήθηκαν πού τα πας;

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη, αφού είναι από blog. Τη βάζω για όποιον ενδιαφέρεται να το ψάξει περισσότερο, αφού μπορεί να περάσει στα ψιλά γράμματα.

On-News: Siemens: Ένα εκατομμύριο ευρώ σε λογαριασμούς στελεχών του ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3917]Petrossortep[/MENTION]

Στο clipaki λέει "Πρέπει να υπάρξει σύνδεση των μισθών με την παραγωγικότητα".

Μακάρι θα του απάνταγα εγώ, ξέρω τι παράγουν οι γονείς μου, οι Βουλευτές μπορεί κάποιος να μου πει τι παράγουν? Ειδικά οι μη κυβερνητικοί...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ηλίας Μόσιαλος: Οι Έλληνες έχουν μεγαλύτερη ακίνητη περιουσία σε σχέση με πιο ανταγωνιστικές οικονομίες και για αυτό πρέπει να τη χάσουν.

Ακόμα και οι ιδιωτικοί υπάλληλοι, σύμφωνα με τον Μόσιαλο ζούσαν με ξένα λεφτά και γι'αυτό δεν τους αξίζει το ακίνητο που πλήρωσαν κάποτε χρυσάφι μαζί με τους κρατικούς φόρους.

Ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας; Είναι τρελήήήήη; ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ;

Ήρθε εμένα στο χωράφι μου ο γερμανός ή ο δανός να μου πεί πάρε 200.000 να πάρεις σπίτι; Τα πήρα και δεν του τα επέστρεψα ποτέ; Το δάνειο που πήρα για να πάρω το ρημάδι το κεραμίδι δεν το χρυσοπλήρωσα πίσω στην τράπεζα με τους τόκους ή ακόμα δεν το χρωστάω πληρώνοντας τόκους;

Ρε θα μας τρελάνουν τελείως;:wall::wall::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Ηλίας Μόσιαλος: Οι Έλληνες βουλευτές έχουν μεγαλύτερες εξουσίες σε σχέση με πιο ανταγωνιστικές οικονομίες και για αυτό πρέπει να τις χάσουν.

αυτό γιατί δεν το λέει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ηλίας Μόσιαλος: Οι Έλληνες έχουν μεγαλύτερη ακίνητη περιουσία σε σχέση με πιο ανταγωνιστικές οικονομίες και για αυτό πρέπει να τη χάσουν.

2 γνωτους που εχω παντως, αμα πανε να την παρουν, εχουν γεματο το δικανο. Αν δεν καταλαβουν οτι αυτο που κανουν θα οδηγησει σε αιματοχυσιες, τοτε ειναι αξιοι της μοιρας τους.

Παντως, κατι μου λεει οτι η Ελλάδα και ολα οσα γινονται ειναι απλα η σπιθα που θα καψει ολο τον κοσμο. Τρελο ε; Let's see...

Link to comment
Share on other sites

2 γνωτους που εχω παντως, αμα πανε να την παρουν, εχουν γεματο το δικανο.

Μα δε θα έρθει κανείς να μας την πάρει. Λίγες είναι οι περιπτώσεις που θα φύγουν σπίτια σε δημοπρασίες. Οι υπόλοιποι, ή δε θα μπούμε ποτέ στη διαδικασία να αγοράσουμε για όλους τους λόγους που συντρέχουν, ή θα μας το πάρουν σιγά σιγά και τσάμπα, δηλαδή για να πληρώσουμε χρέη και υποχρεώσεις θα σκοτώσουμε μόνοι μας σπίτια και οικόπεδα. Εγώ ξεκίνησα να πουλάω το σπίτι 2 χρόνια πριν στα 120.000€. Τώρα η αγγελία είναι στα 50.000€ και δε χτυπάει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.