Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Γ.Σουρή 1886

Έχει πει και άλλα ωραία αυτός, τόσα χρόνια πριν..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_J7y60iawbI]Σάκης Τσιλίκης - Γ. Σουρής Ποιός είδε κράτος λιγοστό ! - YouTube[/ame]

Για τα πετρέλαια και για να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα, αν και δεν ξέρω τίποτα πάνω στο θέμα, απλά να αναφέρω ότι το υπέδαφος μπορεί να έχει πετρέλαιο, το θέμα είναι πόσο εύκολο είναι να γίνει γεώτρηση εκεί (με τι κόστος) και πόσο εκμεταυλέυσιμο είναι, τι ποιότητας πετρέλαιο είναι δηλαδή.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έπρεπε να το βάλεις μαζί με την άλλη είδηση, που βγήκε ο Μπέννι κι έλεγε ότι από το 2013 και μετά τα πράγματα θα είναι καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για φούντο ή είναι η ιδέα μου ?? :p

Δεν ξέρω, αλλά όσο περνάει ο καιρός αισθάνομαι ότι πλησιάζουμε στο φούντο!

Για φούντο πάμε, αλλα πως μοιάζει αυτό το φούντο ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για φούντο ή είναι η ιδέα μου ?? :p

Δεν ξέρω, αλλά όσο περνάει ο καιρός αισθάνομαι ότι πλησιάζουμε στο φούντο!

Ηδη εχουμε χρεοκωπησει και προσπαθουν να φορτωσουν νομους με υπογραφες για να μπορουν μετα να κανουν ευκολα το μοιρασμα τα κορακια της Ευρωπης.

Η ελληνικη κοινωνια χρεοκώπησε. Οι περισσοτεροι γνωστοι μου συνομιλικοι χωρις υποχρεωσεις, ψαχνονται για φευγιό. Βλεπω να μιλαμε με την γυναικα εντος του μηνα για να δουμε αν μπορουμε και εμεις. Αρκετα με το Μπανανισταν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις να πληρώσεις, έχεις χρεοκοπήσει. Τότε έρχεται η τράπεζα (ο δανειστής) εκτιμά τα υπάρχοντά σου και τα βγάζει στο σφυρί για να πάρει πίσω τα χρωστούμενα. Αυτό το πράγμα δε ζούμε αυτό το καιρό; Απλά το κάνουν πιο "πολιτισμένα" και πιο απαλά, για να μην ξυπνήσουμε από τον άγρυπνο λήθαργο στο οποίο έχουμε πέσει.

Αυτό που φοβούνται είναι η στάση πληρωμών, όχι η χρεωκοπία. Αυτή έχει επέλθει εδώ και πολύ καιρό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με e-mail και παραθέτω αυτούσιες φωτογραφίες και σχολιασμό. Το spoiler το πατάτε με δική σας ευθύνη.

Μπροστά στην τράπεζα Πειραιώς, στην συμβολή της Τσιμισκή με την Εθνικής Αμύνης

αυτοπυρπολήθηκε ένας πολίτης αντιδρώντας στις απειλές της τράπεζας ότι θα του πάρει το σπίτι.

Τα κανάλια δεν τα δείχνουν αυτά. Αν είχε καεί το φουστάνι της Μενεγάκη θα έπαιζαν την είδηση 2 βδομάδες.

160911+32+AFTOPIRPOLISMOS+TRAPEZA+PEIRAIOS+copy.jpg

160911+28+AFTOPIRPOLISMOS+TRAPEZA+PEIRAIOS+copy.jpg

160911+29+AFTOPIRPOLISMOS+TRAPEZA+PEIRAIOS.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εσύ χαίρεσαι που εκτός από άστεγος έχει καεί στο 90 τοις εκατό του σωματός του εεε?

Ξέρεις υπάρχει κάτι που λέγεται συμπόνοια και αλληλεγγύη αλλά μάλλον άγνωστες λέξεις εε??

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστες φίλε μου οι λέξεις αυτές δυστυχώς.

Πάντως αν έγινε διαγραφή χρεών έτσι απο την τράπεζα να πάω και εγώ!

Και αν δεις στην δεύτερη φωτογραφία το μπετονάκι το αφήνει στην φωτιά πάνω ο λαλάκας!:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστες φίλε μου οι λέξεις αυτές δυστυχώς.

Πάντως αν έγινε διαγραφή χρεών έτσι απο την τράπεζα να πάω και εγώ!

Και αν δεις στην δεύτερη φωτογραφία το μπετονάκι το αφήνει στην φωτιά πάνω ο λαλάκας!:tomato:

Τα εννοείς αυτά που γράφεις ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστες φίλε μου οι λέξεις αυτές δυστυχώς.

Πάντως αν έγινε διαγραφή χρεών έτσι απο την τράπεζα να πάω και εγώ!

Και αν δεις στην δεύτερη φωτογραφία το μπετονάκι το αφήνει στην φωτιά πάνω ο λαλάκας!:tomato:

Ή πλάκα κάνεις (απίστευτα κακόγουστη και αναίσθητη) ή έχεις σορτάρει το χρηματιστήριο και έχεις φτιάξει μια μικρή περιουσία ή πιθανόν είσαι 15χρονο που ο πατέρας του έχει σορτάρει το χρηματιστήριο και έχει φτιάξει μια περιουσία ή κάτι παρόμοιο. Σε κάθε περίπτωση ο λαλάκας που λες δεν είναι αυτός τις φωτογραφίες. Αυτός είναι απελπισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.