Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

πέρα από τα πλάνα των πανηγυρισμών, θα ήθελα να πάει κάποιος από τον αντ1 να ξαναπάρει μια συνέντευξη από όλους όσους μιλήσανε...να δώ τώρα τι θα λένε

Ότι σου απάντησαν και από πάνω.. πως νομίζεις ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ πέρνουν ακόμα ποσοστά σε δημοσκοπήσεις?

Πάντως τον τύπο που ανέβηκε στο αγροτικό και άρχισε να φιλάει και να προσκυνάει στις κάμερες τις σημαίες του ΠΑΣΟΚ, θέλω να τον δω άστεγο, φτωχό, χρεομένο μέχρι το λαιμό, να τον έχει παρατήσει η γυναίκα του, να τον έχουν φτύσει τα παιδιά του, και να κοιμάται σε ένα παγκάκι σέρνοντας ένα καρότσι του σουπερ μαρκετ με όλα του τα υπάρχοντα, μπροστά ακόμα θα φιγουράρει η φωτογραφία του ΓΑΠ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τον τύπο που ανέβηκε στο αγροτικό και άρχισε να φιλάει και να προσκυνάει στις κάμερες τις σημαίες του ΠΑΣΟΚ, θέλω να τον δω άστεγο, φτωχό, χρεομένο μέχρι το λαιμό, να τον έχει παρατήσει η γυναίκα του...

AΠΑΝΤΗΣΗ 1: Γιατί η γυναίκα του τι νομίζεις ψήφισε; ΚΟΔΙΣΟ;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ 2: Μην το φωνάζεις αυτό πολύ, γιατί αν όσους ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ, τους παρατάει η γυναίκα τους, βλέπω πάλι αυτοδυναμία και με μηδενική αποχή του αντρικού πληθυσμού...

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

"Ο προσδιορισμός του ελλείμματος της γενικής κυβέρνησης στο 8,5% του ΑΕΠ για το 2011 εξαρτάται προφανώς από τη στάση των ελλήνων πολιτών και της κοινωνίας συνολικά απέναντι στην κρίσιμη κατάσταση της χώρας. Αν δεν υπάρξει η αναγκαία ανταπόκριση σε αυτή την εθνική συλλογική προσπάθεια και με βάση τα ως τώρα δεδομένα της εκτέλεσης του προϋπολογισμού, το έλλειμμα μπορεί να αυξηθεί κατά 0,5% του ΑΕΠ"

NewsIt.gr: Αναλυτικά τα νέα μέτρα που θα πληρώσουμε για να ''βγει'' το 2012.Βενιζέλος :Τα καταφέραμε.Τώρα από τους πολίτες εξαρτάται το έλλειμμα!

Είναι για πολλές σφαίρες όλοι τους τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι καταφερανε ακριβως?? Γιατι κι εγω αυριο βγαζω εναν προγραμματισμο με νομους που θα ξεχρεωνει το ΔΝΤ σε 1 χρονο... Απο τους πολιτες εξαρταται αν θα (ζησουν για να) πετυχει :clap:

Link to comment
Share on other sites

in.gr - Μείωση του βασικού μισθού που ορίζει η συλλογική σύμβαση εργασίας ζητά η τρόικα - Ειδήσεις - Οικονομία

Όχι που θα αφήναν έξω τον ιδιωτικό τομέα. Θα τρίβουν τα χέρια τους οι επιχειρηματίες. Καλά παμε.

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΗΜΑ - Reuters: Πιθανόν το Νοέμβριο η πτώχευση της Ελλάδας - oικονομία

«Επί δύο χρόνια η ευρωζώνη πάσχισε να αντιμετωπίσει την κρίση χρέους ξοδεύοντας εκατοντάδες δισεκατομμύρια ευρώ και ώρες συζητήσεων τα οποία όμως δεν είχαν σχεδόν καμία επιτυχία. Οι επόμενες εβδομάδες ίσως αποδειχθούν καθοριστικές» αναφέρει δημοσίευμα του αμερικανικού πρακτορείου Reuters το οποίο δημοσιεύτηκε την ώρα που βρίσκεται σε εξέλιξη η σύνοδος των ευρωπαίων υπουργών Οικονομικών στο Λουξεμβούργο.

Οι συντάκτες αναφέρουν ότι υπό άλλες συνθήκες η παραδοχή της ελληνικής κυβέρνησης ότι βρίσκεται εκτός δημοσιονομικών στόχων θα είχε προκαλέσει τη διακοπή της δανειοδότησης από τους δανειστές της. Όμως όπως τουλάχιστον εκτιμά το Reuters η Γαλλία και η Γερμανία, οι κάτοχοι του μεγαλύτερου μέρους του εξωτερικού χρέους της Ελλάδας, δεν είναι ακόμα έτοιμοι για την πτώχευση που θα προκαλούσε αναμφίβολα η διακοπή της χρηματοδότησης.

Ωστόσο τα δεδομένα θα αλλάξουν σύντομα καθώς πριν η ελληνική κυβέρνηση λάβει την επόμενη (έβδομη) δόση του δανείου «οι κανόνες του παιχνιδιού θα έχουν αλλάξει» αναφέρει το Reuters.

Εως τότε οι χώρες του ευρώ ίσως έχουν αποκτήσει πρόσβαση σε περισσότερα κεφάλαια από το EFSF (μέσω της αύξησης της κεφαλαιακής βάσης) κάτι που θα θωρακίσει επαρκώς τις τράπεζες Γαλλίας και Γερμανίας. Αυτό πιθανόν να αποφασιστεί μέχρι τις 29 Νοεμβρίου, ημερομηνία κατά την οποία θα πραγματοποιηθεί το επόμενο eurogroup στις Κάνες της Γαλλίας. «Νομίζω ότι είναι πιθανό να συμβεί (η πτώχευση) από τη στιγμή που θα ισχύσει ο νέος EFSF και θα αλλάξει ο επικεφαλής της ΕΚΤ, δηλαδή από το Νοέμβριο» δηλώνει στο πρακτορείο ο αναπληρωτής διευθυντής του ινστιτούτου ερευνών Bruegel Γκούντραμ Γουλφ.

Η έλευση του ιταλού Μάριο Ντράγκι στη θέση του Ζαν Κλοντ Τρισέ εκτιμάται και από άλλους αναλυτές ως προαναγγελία μιας πιο σκληρής στάσης της ΕΚΤ έναντι της Ελλάδας. «Η απόφαση αυτή θα ληφθεί μέχρι τότε εφόσον ο ιδιωτικός τομέας έχει απαλλαχθεί από αρκετά μεγάλο μέρος του κόστους που επιβάλλεται στους πιστωτές από το δεύτερο πακέτο βοήθειας της 21ης Ιουλίου» αναφέρει το δημοσίευμα.

+
in.gr - Μείωση του βασικού μισθού που ορίζει η συλλογική σύμβαση εργασίας ζητά η τρόικα - Ειδήσεις - Οικονομία

Όχι που θα αφήναν έξω τον ιδιωτικό τομέα. Θα τρίβουν τα χέρια τους οι επιχειρηματίες. Καλά παμε.

Με άλλα λόγια ... όπως Αργεντινή

attachment.php?attachmentid=46098&stc=1&d=1317672124&

Αντε και ένα ευχάριστο [ame]

[/ame]

Προσεχώς κενή θέση στο δημόσιο με προοπτικές http://translate.google.com/translate?sl=de&tl=el&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.ftd.de%2Fpolitik%2Feuropa%2F%3Aregierungschef-griechenlands-papandreou-denkt-an-ruecktritt%2F60111532.html

post-4796-1416075524,2951_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα μόνο ξέρω: Ο Γιωργάκης δήλωσε ότι "Δε θα γίνουμε Ινδία!". Αν λάβουμε υπόψη μας τις υποσχέσεις του τα δύο τελευταία χρόνια, ΟΤΙ ΕΙΠΕ, ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, οπότε καταλάβατε που πάμε...

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμπουμπούλα ο λύκος χαίρεται.

Αν όμως δεν είναι πραγματικά αυτός ο λύκος αλλά τσιράκι του λύκου, κάνει τουμπεκί ψιλοκομμένο αφού το αφεντικό του τα παίρνει με άλλο τρόπο, και δεν χρειάζεται να πουλήσει αεροπλάνα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα μόνο ξέρω: Ο Γιωργάκης δήλωσε ότι "Δε θα γίνουμε Ινδία!". Αν λάβουμε υπόψη μας τις υποσχέσεις του τα δύο τελευταία χρόνια, ΟΤΙ ΕΙΠΕ, ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, οπότε καταλάβατε που πάμε...

δεν θα γίνουμε Ινδία γιατί είμαστε ήδη Μπανανία... το να γίνουμε Ινδία θα ήταν αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.