Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Κοπριτη,παλι καλα που εμαθες the hard way κι εβαλες μυαλο ...Φαντασου να μην ειχες μαθει κιολας.

Προσοχη στις συζητησεις

καταλαβαινω τι εννοεις Τσακ κι εκτιμω το ενδιαφερον

αλλα μια συμβουλη για νομιμα αμυντικα μεσα εδωσα απλα....

δεν του ειπα δα και πως να κανει ασκοπη χρηση ληγμενων χημικων και να επιτεθει σε αοπλους ηλικιωμενους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω με την αστυνομία... Δεν με νοιάζει από ποια χούντα πήραν εντολές. Αν είχαν τιμή, πατρίδα, φιλότιμο δεν θα εκτελούσαν εν ψυχρώ συμπολίτες τους άμαχους που παρακάλαγαν να μην τους χτυπήσουν και εκείνοι στράβωναν τα γκλομπ πάνω τους, ρίχναν τα χημικά στα μούτρα τους, κλωτσούσαν αβέρτα κόσμο, ρίχαν χημικά στο μετρό, πήγαν να κάνουν νέα μαρφιν στο ιατρείο της πλατείας, να πνίξουν τον κόσμο στο μέτρο κάνοντας αλυσίδα στις εισόδους....

Υπάρχει και κάτι που λέγεται τιμή. Όταν δε με σέβεται τότε κανείς από αυτούς από αμυντικά θα περάσω επιθετικά για να καταλύσω τη χούντα που έχει καταλάβει την πατρίδα μου....

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εγκυκλοπαιδικη ερωτηση... Που μπορω να προμηθευτω taser? Και κατι ακομα, η κατοχη τους απαγορευεται, δλδ θεωρουνται οπλα?

Για να καταλάβεις, και το glop θεωρείτε όπλο και δεν μπορείς απλά να πας και να αγοράσεις ένα

Link to comment
Share on other sites

. . Ξυπνήστε ρε ! _ Ο σιωπών δοκεί συναινείν . .: Βόμβα μεγατόνων για Ρομπόπουλο ! ! ! . . . Είναι αλήθεια;

Πριν λίγες μέρες είμαι σίγουρος πως άκουσα τον Χ.Κώνστα, μνημονιακός δημοσιογράφος σε alter/realfm, να λέει στο ραδιόφωνο για τις αμφιβολίες του Ρομπόπουλου ότι δεν είναι δυνατό να ασχολείται όλη η ευρώπη με τον Ρομπόπουλο και το δάνειό του... κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μην πιστεύετε όλα τα κακά που ακούτε για τη Χούντα... Πολλά από αυτά έχουν αποδειχθεί προπαγάνδα, με πρώτο και καλύτερο τη λίστα με τους "νεκρούς" του Πολυτεχνείου... Γνωστό ότι την Ιστορία τη γράφει ο νικητής...

Και μια που αναφέρθηκε το Πολυτεχνείο, να μια αξιόλογη σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

. . Ξυπνήστε ρε ! _ Ο σιωπών δοκεί συναινείν . .: Βόμβα μεγατόνων για Ρομπόπουλο ! ! ! . . . Είναι αλήθεια;

Πριν λίγες μέρες είμαι σίγουρος πως άκουσα τον Χ.Κώνστα, μνημονιακός δημοσιογράφος σε alter/realfm, να λέει στο ραδιόφωνο για τις αμφιβολίες του Ρομπόπουλου ότι δεν είναι δυνατό να ασχολείται όλη η ευρώπη με τον Ρομπόπουλο και το δάνειό του... κτλ.

Το πρώτο σχόλιο από κάτω: (σε spoiler γιατί είναι μεγάλο και με κεφαλαία)

ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ! ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ !

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΜΙΣΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΊΣΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΑΤΕ, ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΔΙΕΤΑΞΑ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ. ΧΑΧΑΧΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΚΟΥΑΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΚΟΥΡΟΥΜΠΛΗ.

ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ ΔΙΕΤΑΞΑ. ΑΥΤΟΊ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΛΙΓΟ ΑΠΤΗΝ ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ.ΦΤΗΝΟΙ ΕΙΝΑΙ.

ΔΕ ΚΑΝΩ ΕΚΛΟΓΕΣ.ΘΕΛΩ ΕΞΟΥΣΙΑ ΒΡΕ ΑΝΩΜΑΛΟΙ, ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΟΥΛΗΣΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΝΕ ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ;

ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΕΣΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 24 ΔΙΣ.

ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΔΑΝΕΙΑ ΑΠΟΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ.

ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΧΡΩΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ.

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΙΕΡΩΝΥΜΟΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΖΗΤΑΕΙ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΣΕ ΦΤΩΧΟΥΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ.

ΔΕΝ ΑΞΙΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ΟΡΥΚΤΟ ΠΛΟΥΤΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΤΟΥ ΛΑΘΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 12 ΔΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΨΗΦΟ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΩ.

ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΣΤΟΛΗ ΔΑΠΑΝΩΝ ΣΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ. ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΚΡΑΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΟΒΟ.. ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ....ΒΡΕ ΗΛΙΘΙΟΙ ΔΕΝ ΑΞΙΟΠΟΙΩ.

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΞΟΔΕΨΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ! ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕΙΩΝΩ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.

ΘΑ ΣΑΣ ΛΥΣΣΑΞΩ ΣΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ! ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΨΩ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΕΧΩ.

ΡΩΤΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΒΛΆΚΕΣ;;

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΞΕΠΟΥΛΑΓΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΝΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΚΛΕΒΑ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΠΑΣΟΚΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.Ο ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΩΣ ΘΑΖΗΣΕΙ; ΕΔΩΣΕ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΤΟ ΜΠΕΝΑΚΗ 3,5 ΔΙΣ, ΚΑΙ ΦΑΓΩΘΉΚΑΤΕ. ΒΡΩΜΟΕΛΛΗΝΕΣ.Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΦΑΕΙ ΣΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΠΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ; Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙ Η ΟΛΜΕ ΓΙΑ ΣΠΑΤΑΛΕΣ, ΔΕ ΘΑ ΦΑΕΙ; ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ;

ΤΙ ΘΑ ΠΩ ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ;ΤΙ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ…ΤΙ ΜΥΑΛΟ ΠΙΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ! ΑΜΥΑΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ,

ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΜΕ ΑΠΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ!!Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ, ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΟ ΜΑΣ ΠΤΥΧΙΑ ΛΕΦΤΑ,ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΤΩΡΑ !!

ΣΚΟΤΩΘΕΊΤΕ ΗΛΙΘΙΟΙ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΆΒΕΤΕ??

Η ΧΟΥΝΤΑ ΜΟΥ ΥΠΕΡΕΧΕΙ!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΟΤΑΝ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΤΩΜΑΤΑ, ΕΓΩ ΘΑΜΑΙ ΣΕ ΜΕΡΗ ΤΡΟΠΙΚΑ ΣΤΙΣ ΒΙΛΑΡΕΣ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ 40 ΜΑΥΡΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ…ΜΙΣΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ. ΟΛΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ. ΣΙΓΑ ΤΙΣ ΚΟ. ΛΟΝΕΣ!!!

ΓΑΠ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Ο ΧΙΤΛΕΡ)

Link to comment
Share on other sites

261860_10150165364788239_702158238_6139244_539134_n.jpg

Ροντουλης (βουλευτης ΛΑΟΣ): "Η αστυνομια αντιμετωπισε την κατασταση με ψυχραιμια και νηφαλιοτητα." Η κατασταση ειναι προφανως η κυριουλα που χτυπηθηκε με γκλομπ απο τα SS και στη συνεχεια την κλωτσαγαν πεσμενη στο οδοστρωμα ενω κυνηγαγαν γυναικοπαιδα. Να ο στρατός του Παπανδρεου & του Παπουτσή!
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να αιτιολογήσουν την απόφασή τους οι 155. Πώς να επιχειρηματολογήσεις υπέρ του υπαρκτού δυσάρεστου, όταν ο λαός δεν έχει ζήσει το καταστροφικό, επειδή το τελευταίο αποφεύχθηκε; Πώς να συγκρίνεις τη χρεοκοπία, που δεν έγινε, με τη σημερινή άχαρη κατάσταση; Πώς να πεις στον δικαίως «Αγανακτισμένο» άνεργο ότι χωρίς το Μνημόνιο δεν θα είχε ούτε αυτό το πενιχρό ταμείο ανεργίας; Πώς να εξηγήσεις στον αδίκως «Αγανακτισμένο» υπάλληλο των ΔΕΚΟ, ότι χωρίς τα 110 δισ. της μισητής τρόικας δεν θα του περικόπτονταν μόνο τα παχυλά επιδόματα, αλλά και το μεροκάματο;

Σαυτό έχει δίκιο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εδώ είσαι λάθος Αλέκο.

Το κράτος απο μόνο του, με τα έσοδα του δηλαδή, καλύπτει αυτή τη στιγμή που μιλάμε τις ανάγκες μισθοδοσίας κλπ.

Όλα μας τα δάνεια και τα δάνεια επί δανείων που παίρνουμε τώρα είναι για να ξεχρεώσουμε τα προηγούμενα φέσια.

Χωρίς το μνημόνιο ο Γιωργάκης απλά δεν θα μπορούσε να πληρώσει αυτούς που τον έφεραν στην εξουσία και θα εξέθετε ανεπανόρθωτα τον εαυτό του και τη μάνα του.

(διότι αδυναμία πληρωμής τωβν δανειστών δεν σημαίνει παύση πληρωμών και στο εσωτερικό, και δεν είναι δική μου ιδέα αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Σαυτό έχει δίκιο όμως.

Σε παρακαλώ. Αν δεν έχεις μπεί στην παραγωγική διαδικασία και δεν έχεις αδικηθεί από το φορολογικό σύστημα, μην υποστηρίζεις τόσο την άποψη που έχεις σχηματίσει γιατί μπορεί να είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Σαυτό έχει δίκιο όμως.

Πως έχει δίκιο αφού παίρνει σαν δεδομένο ότι γλιτώσαμε τη χρεοκοπία με τα 110 δις του πρώτου μνημονίου ενώ η αλήθεια είναι ότι 1 χρόνο μετά πήγαμε σε και σε δεύτερο?

και μια άποψη από κάποιον που πέρσι είχε προβλέψει το τώρα..

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑΣΗΣ ΠΛΗΡΩΜΩΝ, ΕΞΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΙΕΞΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.