Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Εξοπλισμός για αύριο: μάσκα για τα δακρυγόνα, γυαλιά πισίνας, maalox, riopan, αλεύρι και μειγμα μαγειρικής σόδας για την καταπολέμηση των χημικών.

http://nirvana247.wordpress.com/2011/06/24/οδηγιεσ-για-την-αντιμετωπιση-των-δακρ/

Υπομονή και δεν απαντάμε σε προκλήσεις είτε από ΜΑτ είτε από κουκουλουφόρους(προσπαθούμε να τους απομονώσουμε όχι μόνοι μας πάντα με παρέα)

Επίσης για να ξέρετε το αλεύρι το πετάμε στις μάσκες των ΜΑτατζήδων αν γίνει μεγάλος σαματάς έτσι ώστε να βουλώσουν τα φίλτρα άνθρακα που έχουν και να αναγκαάστουν να βγάλουν τη μάσκα και να κερδίσουμε χρόνο

Έγινε επεξεργασία από dellman
Link to comment
Share on other sites

Εξοπλισμός για αύριο: μάσκα για τα δακρυγόνα, γυαλιά πισίνας, maalox, riopan, αλεύρι και μειγμα μαγειρικής σόδας για την καταπολέμηση των χημικών.

εχεις κανα λινκ να δω ποια ειναι? Ειναι κατι σαν και αυτη?

Link to comment
Share on other sites

αν πας με τετοια σε πιασαν για πλακα

2 επιλογες

STOP e-Shop :: Κατάλογος Προϊόντων

δε αλλαζει φιλτρο οταν δυσκολεύεσαι να ανασαινεις την αλλάζεις (πρακτικά μετά από 2 καλές μέρες με φουλ δακρυγόνα)

αλλιώς αυτή

http://roadmovie.wordpress.com/2009/02/10/μάσκα-για-το-καυσαέριο-respro-techno-anti-pollution-mask/

35 ευρώ από μαγαζί με ποδηλατικά και ανταλακτικα φίλτρα άνθρακα τα 2 άλλα 10 ευρώ

αυτή που δείχνεις κάνει 100 ευρώ χωρίς τα φίλτρα που κάνουν άλλα 40 και τα 2

Link to comment
Share on other sites

http://www.dsa.gr/index.phtml?url=pr&id=2542201&categ=Δελτία Τύπου

..Λες να κανει την εκπληξη το ΕΔΔΑ?εχει καταδικασει πολλες φορες το ελλαντα για παρανομιες,μεταξυ των οποιων και την βραδυτητα της δικαιοσυνης...με ενα ΔΝΤ ομως τα βαζει???

Link to comment
Share on other sites

αν πας με τετοια σε πιασαν για πλακα

2 επιλογες

STOP e-Shop :: Κατάλογος Προϊόντων

δε αλλαζει φιλτρο οταν δυσκολεύεσαι να ανασαινεις την αλλάζεις (πρακτικά μετά από 2 καλές μέρες με φουλ δακρυγόνα)

αλλιώς αυτή

http://roadmovie.wordpress.com/2009/02/10/μάσκα-για-το-καυσαέριο-respro-techno-anti-pollution-mask/

35 ευρώ από μαγαζί με ποδηλατικά και ανταλακτικα φίλτρα άνθρακα τα 2 άλλα 10 ευρώ

αυτή που δείχνεις κάνει 100 ευρώ χωρίς τα φίλτρα που κάνουν άλλα 40 και τα 2

Τι εννοείς αμα πας με τέτοια σε έπιασαν για πλάκα? απαγορεύεται?

Θέλω να πάρω μια μάσκα η οποία να είναι καλή για πολλά χημικά (και θανατηφόρα) (δεν με καίει το οτι κάνει 100, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά της).

(Το καλύτερο είναι αυτό βέβαια, αλλά αν πας έτσι σε διαδήλωση θα σε κοιτάνε όλοι σαν λαλακαες :p )

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτω είναι χειρότερα από χημικό πόλεμο.

Την Τετάρτη στις 15 ρίξαν χημικά στο ΜΕΤΡΟ στις 6 μέχρι τις 9 το βράδυ όσοι βγαίναν από το μετρο και είχαν θέμα λιποθύμαγαν για πλάκα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αμα πας με τέτοια σε έπιασαν για πλάκα? απαγορεύεται?

Θέλω να πάρω μια μάσκα η οποία να είναι καλή για πολλά χημικά (και θανατηφόρα) (δεν με καίει το οτι κάνει 100, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά της).

(Το καλύτερο είναι αυτό βέβαια, αλλά αν πας έτσι σε διαδήλωση θα σε κοιτάνε όλοι σαν λαλακαες :p )

Eννοώ ότι θα σε συλλάβουν εύκολα και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Με την ποδηλατική κάνεις τρελή δουλειά (δοκισμασμένο)

αν σε τρώεει να τα σκάσεις

STOP e-Shop :: Κατάλογος Προϊόντων

Και το φίλτρο

STOP e-Shop :: Κατάλογος Προϊόντων

ΜΕ τη στολή δε μπορείς να τρέξεις και πίστεψε θα το χρειαστείς....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αμα πας με τέτοια σε έπιασαν για πλάκα? απαγορεύεται?

Τέτοιες φοράνε συνήθως όσοι πάνε για φασαρία, οπότε αποτελείς νο.1 στόχο για την αστυνομία. Αν σε πιάσουνε, σε πιάνει ο κουκουλονόμος.

Καλύτερα να πάρεις τις απλές μάσκες ενεργού άνθρακα. Κάπου στα 2 ευρώ κάνουν και δεν καλύπτουν χαρακτηριστικά. Τις βρίσκεις σε μαγαζιά που πουλάνε εξοπλισμό για ελαιοχρωματιστές, σιδηρουργούς και μάστορες γενικά. Είναι μίας χρήσης βέβαια.

εδιτ: για τα μάτια καλύτερα ξεχωριστά γυαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εδώ εσύ έχεις άδικο :) Όταν αναφέρεσαι σε ομάδες ανθρώπων είναι σωστή η χρήση του Peoples όσο κι αν ακούγεται λάθος.

Όσο για την εικόνα το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ, κομματικά ηλίθια σύμβολα πάνω στην Ακρόπολη δεν έχουν καμία θέση. Ας έβαζαν την ελληνική σημαία αν καιγόντουσαν για κάτι.

το people ειναι το ιδιο και στον ενικο και στον πληθυντικο δεν παιρνει ποτε τελικο s.

"The noun people has both a PLURAL sense and a SINGULAR sense.

In the PLURAL sense, people is used as the plural of person very frequently. It is a plural count noun and takes a plural verb. It never has an -s ending; it is already plural."

Αυτο που θελανε να πουνε οι αμπαλοι ηταν "οι λαοι" aka "the peoples"..

Οσο για το οτι καπηλευτηκαν την ακροπολη no comment.....

Link to comment
Share on other sites

το people ειναι το ιδιο και στον ενικο και στον πληθυντικο δεν παιρνει ποτε τελικο s.

"The noun people has both a PLURAL sense and a SINGULAR sense.

In the PLURAL sense, people is used as the plural of person very frequently. It is a plural count noun and takes a plural verb. It never has an -s ending; it is already plural."

Αυτο που θελανε να πουνε οι αμπαλοι ηταν "οι λαοι" aka "the peoples"..

Οσο για το οτι καπηλευτηκαν την ακροπολη no comment.....

Φιλόλογος αγγλικών κι εσύ ε;

Ethnic group - Wikipedia, the free encyclopedia

Link to comment
Share on other sites

Φιλόλογος αγγλικών κι εσύ ε;

Ethnic group - Wikipedia, the free encyclopedia

αμα σκεφτεις οτι εχω 2 proficiency και εχω κανει και χαρτια που εν δυναμει μου επιτρεπουν να διδαξω ναι..

peoples στο αρθρο που εβαλες ειναι η εξαιρεση της "φυλης" . Μπορεις να πεις Apache peoples' αλλα δε μπορεις να πεις peoples με την εννοια των "ανθρωπων" ( εκτος και αν μιλαμε για αποστροφο πριν πχ people's right). Και παλι ομως θελει αποστροφο στο τελος οταν μιλας για φυλη.

Βεβαια το παμε θεωρει τους ελληνες φυλη οποτε αλλο θεμα αυτο :p

Έγινε επεξεργασία από morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Άλλο λόγια ν' αγαπιόμαστε. Φίλε μου υπάρχει εν πάση περιπτώσει όπως και είπε και ο DJD πιο πάνω. Μιλάμε για τους λαούς και όχι για το λαό. Χαίρομαι πάντως που οι άμπαλοι γίνανε παμε. Αλλού είναι η ουσία όμως και όχι στο αν είναι σωστό ή όχι το πανό. Και όσο για το αν καπηλεύεται ο "ιερός" βράχος. Τίποτα, μα τίποτα δεν έχει αξία πάνω σ' αυτόν τον πλανήτη χωρίς τους ανθρώπους. Οπότε ας κοιτάξουμε πρώτα να υπερασπιστούμε τα δικαιώματα και την αξιοπρέπεια των ανθρώπων και ας αφήσουμε δεύτερη την Ακρόπολη και κάθε Ακρόπολη.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο λόγια ν' αγαπιόμαστε. Φίλε μου υπάρχει εν πάση περιπτώσει όπως και είπε και ο DJD πιο πάνω. Μιλάμε για τους λαούς και όχι για το λαό. Χαίρομαι πάντως που οι άμπαλοι γίνανε παμε. Αλλού είναι η ουσία όμως και όχι στο αν είναι σωστό ή όχι το πανό. Και όσο για το αν καπηλεύεται ο "ιερός" βράχος. Τίποτα, μα τίποτα δεν έχει αξία πάνω σ' αυτόν τον πλανήτη χωρίς τους ανθρώπους. Οπότε ας κοιτάξουμε πρώτα να υπερασπιστούμε τα δικαιώματα και την αξιοπρέπεια των ανθρώπων και ας αφήσουμε δεύτερη την Ακρόπολη και κάθε Ακρόπολη.

Αμπαλοι ειναι ολη στη βουλη οχι μονο το παμε(υπαρχουν και ατομικες εξαιρεσεις φυσικα). Γιατι οταν απαιτω απο καποιον να κανει σωστη κυβερνηση απαιτω και απο καποιον αλλο να κανει σωστη αντιπολιτευση. Εαν τωρα πιστευεις εσυ ή καποιος αλλος εδω οτι τα τελευταια 20 χρονια ειχαμε κατι απο τα 2 σωστο στην ελλαδα τοτε , κατα τη γνωμη μου κανεις/κανει τεραστιο λαθος.

Εγκλημα δεν ειναι μονο να κυβερνας με λαθος τροπο. Ειναι και να αντιπολιτευεσαι με λαθος τροπο.

Οταν βγαινει το πασοκ (και το καθε πασοκ) και μου λεει ζεις με 560 ευρω γιατι ετσι και βγαινει και το κκε (και το καθε κκε) και λεει 2.500 το μηνα για ολους γιατι ετσι, ε νομιζω πως απαιτεις απο τη μια απο τον σαδομαζοχιστη και απο την αλλη απο το τρελο, να λυσουν τα προβληματα της χωρας.

Οσον αφορα την ακροπολη και την καθε ακροπολη οπως αναφερεις, θεωρω οτι για αυτα τα "μαρμαρα" εδωσαν καποιοι τη ζωη τους και δεν εχει δικαιωμα κανεις ειτε εχει δικιο ειτε οχι να τα χρησιμοποιει. Γιατι αν το παμε θεωρει σημερα οτι μπορει να το κανει αυτο, αυριο θα το θεωρει καποιος αναρχικος, μεθαυριο καποιος ακροδεξιος και παει λεγοντας..

Γνωμη μου παντα...

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΚΕ και το ΠΑΜΕ λέγανε και λένε πως οι σημερινές σύγχρονες ανάγκες ενός νέου εργαζόμενου καλύπτονται με 1400 € κατώτερο μισθό κ.ο.κ. Το πρόβλημα του λαού και όχι της χώρας, γιατί όταν λες χώρα, συμπεριλαμβάνονται κι άλλες κοινωνικές ομάδες μέσα που δεν έχουν πρόβλημα, θα λυθεί με ανατροπή του υπάρχοντος αστικού πολιτικού συστήματος. Ούτε με διαφορετική διαχείρηση, ούτε με καλύτερη διαχείρηση και ούτε με τίποτα τέτοιες αυταπατικές μεθόδους που πουλάνε οι λοιποί πολιτικοί χώροι.

Η λογική σου εδώ, είναι λογική τσουβαλιάσματος. Ο ακροδεξιός και ο αναρχικός που αναφέρεις έχουν και το δικαίωμα να κάνουν παιδιά και να τα μεγαλώσουν με τις αξίες που αυτοί θεωρούν σωστές. Αυτό από μόνο του δεν είναι ένα τραγικό γεγονός για το παιδί; Ας εξετάζουμε τις προθέσεις και το τι αντιπροσωπεύει ο καθένας που κάνει κάτι.

Γνώμη σου, γνώμη μου, έτσι είναι οι συζητήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.