Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

@jaco

Τα swap της Ελλάδας ειναι πραγματικα, πραγματικο ειναι επίσης το γεγονος οτι η τράπεζα της Ελλάδος ειναι ιδιωτικη τράπεζα (για την ακρίβεια θα σου ελεγα να κανεις μια ερευνα σχετικα με την γενεση της/ιδρυση της απο την Bank of England με μετόχους ιδιώτες). Γενικα αυτο που ελεγχει τον κόσμο ειναι το τραπεζοασφαλιστικο συστημα.

Δες αυτο:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZPWH5TlbloU]YouTube - ‪The American Dream By The Provocateur Network‬‏[/ame]

cartoon μεν αληθινο δε

Και το θεμα ειναι οτι η απληστία δεν ειναι ΠΟΤΕ καλος συμβουλος.

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο spresv! Απιστευτα πολυς κοσμος στο συνταγμα!! Γινεται το αδιαχωρητο μπροστα στη βουλη και σιγα σιγα ο κοσμος προχωρουσε προς το μνημειο του αγνωστου στρατιωτη! Στο τελος θα μπουμε μεσα :lock:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δν προλαβα να διαβασω τπτ απο ΜΜΕ για χθες και προχθες αλλα.

Στο μετρο χθες καναμε 25 λεπτα για να βγουμε εξω. Οι σκαλες ηταν γεματες και ουσιαστικα ηταν αδυνατον να βγεις.

Λιγο πριν τις 7 εκλεισε ο σταθμος και ανοιξε παλι 9παρα.

Δεξια της βουλης σε καποια φαση οταν καταφεραμε να ανεβουμε σε μια γλαστρα μεχρι εκει που εφτανε το ματι ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ηταν γεματο κοσμο.

4 το πρωι οταν φυγαμε με τον Γιωργο εμειναν περιπου 100 ατομα.

Οταν ξανα περασα μετα απο 30λεπτα ηταν ακομα εκει και η σταδιου παρεμεινε κλειστη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί το βιολί τους.Θά αναγνώριζαν την πορεία Μονο αν ήταν του ΚΚΕ.Τέτοια πρόβατα είναι .Δυστυχώς με τέτοια κοθώνια δε πάμε πουθενά παιδιά:sick:

@jaco

Τα swap της Ελλάδας ειναι πραγματικα, πραγματικο ειναι επίσης το γεγονος οτι η τράπεζα της Ελλάδος ειναι ιδιωτικη τράπεζα (για την ακρίβεια θα σου ελεγα να κανεις μια ερευνα σχετικα με την γενεση της/ιδρυση της απο την Bank of England με μετόχους ιδιώτες). Γενικα αυτο που ελεγχει τον κόσμο ειναι το τραπεζοασφαλιστικο συστημα.

Δες αυτο:

cartoon μεν αληθινο δε

Και το θεμα ειναι οτι η απληστία δεν ειναι ΠΟΤΕ καλος συμβουλος.

Το είχα δεί παλιότερα.Δείχνει όλη τη δομή του σάπιου τραπεζοοικονομικού συστήματος.Αξίζει να το δείτε ,θα καταλάβετε πολλά.Ένα άλλο θετικό είναι οτι είναι αμερικάνικο που δείχνει ότι ΙΣΩΣ τα μεγαλύτερα Πρόβατα του πλανήτη (για τους Αμερικάνους λέω)έχουν αρχίσει να ξυπνάνε

Έγινε επεξεργασία από thanos686
Link to comment
Share on other sites

λέω και εγώ σε κάτι φίλους μου να έρθουμε (ΚΚΕ είναι) και μου λένε έλα ρε αυτά είναι μλκ , και τους λέω ρε αν έκανε το κουκου θα πηγαίνατε και λένε φυσικά ...

ζώα είναι

παιδιά θα προσπαθήσω να έρθω μία μέρα μέσα στην εβδομάδα .

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με οσους τετοιους εχω μιλησει τα ιδια μου λενε πανω κατω.

Μεχρι και με εναν αναρχικο Εξαρχιωτη που εχει μαγαζι κιολας που ψωνιζα παλια μου λεει να δεχθουμε τα κομματα ,να ακουσουμε τι εχουν να πουν,γιατι ειναι φασισμος να μην τα δεχομαστε. Οτι να ναι δηλαδη!!!

Η Παπαρηγα μας το παιζει σουξουμουξου τωρα ,επειδη δεν το οργανωσε αυτη.

Ο Μικης στελνει αλλη μια απ'τις αμετρητες επιστολες του. ΧΕΣΤΗΚΑ ΜΙΚΗ.Αρκετες επιστολες διαβασα.Παει να το καπελωσει και απ'οτι ανακαλυψαν καποιοι bloggers και δημοσιογραφοι πισω απο την σελιδα real-democrasy.gr κρυβονται πρωην μελη της Σπιθας.Γιατι αραγε δεν αποκαλυπτουν ποιοι ειναι και μιλαν σε συνεντευξεις ως εκπροσωποι του κινηματος;

Ποιοί κρύβονται πίσω απο την σελίδα real-democracy.gr;! (Ανανέωση) ~ Λόγιος Ερμής

Χεστε με με τα κομματα.Προχτες μιλαγα με 3 παιδια 19,20 και 24 χρονων και μου λεγαν "οχι φιλε μου,η Παπαρηγα δεν εχει φαει καθολου λεφτα,ψαχτο καλυτερα" .Ενταξει τι να περιμενεις τωρα απο αυτα τα παιδια.Απορω δεν εκανε ποτε σε κανεναν εντυπωση που το ΚΚΕ ειναι το μονο που εχει και επισημη παραταξη για τους νεους; (και πολυυυ νεους!) Προπαγανδα; ξερω γω;

Αντε να ξεκολλησουμε λιγο απο τα κομματα και τις ιδεολογιες ,να κατεβουμε μια γροθια ολοι οι Ελληνες,γιατι τους εχω σιχαθει ολους αυτους.Δε γινεται η αριστερα να εχει λυση για ολα ,ουτε η δεξια! Και ουτε γινεται να ειναι σε ολα σωστη μια ιδεολογια. Διαμορφωνουμε τις δικες μας αποψεις.Αλλαζουμε μυαλα.Αλλαζουμε τον κοσμο μας. :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες χύτρα αλλά ας σκεφτούμε λίγο το μετά. Οκ ας υποθέσουμε ότι η κυβέρνηση υποκύπτει στην πίεση και ο Γιωργάκης παραιτείται και πάμε σε εκλογές. Ποιον και τι θα ψηφίσεις;Δεν υπάρχει κανείς αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα που να μπορεί να κάνει κάτι για την χώρα χωρίς προσωπικά/κομματικά συμφέροντα και η ιδέα του να δω τον καρατζαφύρερ με 25% με τρομάζει. Για να πούμε ότι κάτι αλλάζει στην ρημάδα τούτη χώρα πρέπει να μιλήσουμε για ανατροπή ολόκληρου του πολιτικού συστήματος και δυστυχώς η Ελλάδα μόνη της, δεν έχει την δύναμη να το κάνει. Αν ακολουθήσει η υπόλοιπη ευρώπη μάλλον θα μιλήσουμε για μια ευρύτερη επανάσταση χωρίς να γνωρίζουμε κατάληξη. Δυστυχώς δεν ξέρω και δε μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να γίνει αν/όταν απλά πέσει η κυβέρνηση. Το πιο πιθανό είναι να βγει η νέα κλεφτοκρατία σε συνεργασία με κάποιο από τα άλλα κόμματα.. κοινώς.. μια από τα ίδια.

Έγινε επεξεργασία από DJD
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Φοβίζουν τον κόσμο, συνέχεια, μέρα με την μέρα προσπαθούν ΟΛΟ και πιο πολύ. Η Δαμανάκη μίλησε για δραχμή, αποτέλεσμα οι πιο πολλοί μικρο-καταθέτες (οι μεγάλοι τα έχουν ήδη τραβήξει) να κάνουν ανάληψη τα ρέστα τους από τις τράπεζες (όχι και ότι καλύτερο σήμερα με την κατάσταση των τραπεζών και την ρευστότητά τους, όχι ότι τις υποστηρίζω) και το χρηματιστήριο να βουτά. Γράφουν για χούντες, πολέμους με την Τουρκία και θερμά επεισόδια και άλλα τέτοια για να κλείσουν τον κόσμο σπίτι τους. Αυτό θέλουν. Φοβισμένος και χρεωμένος άνθρωπος, θα καταπιεί ότι του κάνεις αν είναι να "σώσει το τομάρι του". Μαριονέτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες χύτρα αλλά ας σκεφτούμε λίγο το μετά. Οκ ας υποθέσουμε ότι η κυβέρνηση υποκύπτει στην πίεση και ο Γιωργάκης παραιτείται και πάμε σε εκλογές. Ποιον και τι θα ψηφίσεις;Δεν υπάρχει κανείς αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα που να μπορεί να κάνει κάτι για την χώρα χωρίς προσωπικά/κομματικά συμφέροντα και η ιδέα του να δω τον καρατζαφύρερ με 25% με τρομάζει. Για να πούμε ότι κάτι αλλάζει στην ρημάδα τούτη χώρα πρέπει να μιλήσουμε για ανατροπή ολόκληρου του πολιτικού συστήματος και δυστυχώς η Ελλάδα μόνη της, δεν έχει την δύναμη να το κάνει. Αν ακολουθήσει η υπόλοιπη ευρώπη μάλλον θα μιλήσουμε για μια ευρύτερη επανάσταση χωρίς να γνωρίζουμε κατάληξη. Δυστυχώς δεν ξέρω και δε μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να γίνει αν/όταν απλά πέσει η κυβέρνηση. Το πιο πιθανό είναι να βγει η νέα κλεφτοκρατία σε συνεργασία με κάποιο από τα άλλα κόμματα.. κοινώς.. μια από τα ίδια.

Εδω δεν παιζει ρολο μονο η ψηφος μας.Πρεπει εμεις οι νεοι να ασχοληθουμε με την πολιτικη και να περασει ενα νεο αιμα ,περισσοτερο ικανο για να διευθυνει τον τοπο.

Αυτο θα γινοταν σε καποια χρονια.

Ενας λογος που δεν με εκφραζει το συνθημα των ημερων "Να καει να καει το μπιπ η Βουλη" ειναι και αυτος.Δεν φταιει ο θεσμος και η Βουλη,οι πολιτικοι φταινε.

Προς το παρον εχεις δικιο,στην ιδεα του τι θα ψηφιζα δυσκολευομαι πολυ.Ισως καποιο μικρο κομμα,αφου πρωτα εψαχνα τις αποψεις του κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φοβίζουν τον κόσμο, συνέχεια, μέρα με την μέρα προσπαθούν ΟΛΟ και πιο πολύ. Η Δαμανάκη μίλησε για δραχμή, αποτέλεσμα οι πιο πολλοί μικρο-καταθέτες (οι μεγάλοι τα έχουν ήδη τραβήξει) να κάνουν ανάληψη τα ρέστα τους από τις τράπεζες (όχι και ότι καλύτερο σήμερα με την κατάσταση των τραπεζών και την ρευστότητά τους, όχι ότι τις υποστηρίζω) και το χρηματιστήριο να βουτά. Γράφουν για χούντες, πολέμους με την Τουρκία και θερμά επεισόδια και άλλα τέτοια για να κλείσουν τον κόσμο σπίτι τους. Αυτό θέλουν. Φοβισμένος και χρεωμένος άνθρωπος, θα καταπιεί ότι του κάνεις αν είναι να "σώσει το τομάρι του". Μαριονέτα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sG_XNKyM3CQ&feature=related]YouTube - ‪ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!‬‏[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη κυρια thanos686 ειναι ενας τεραστιος καλπικος παρας.

Ειναι μελος στοας και ασε τι λεει στην τηλεοραση για να το παιξει Ελληνιδα.

Την ειχε και η μανα μου καθηγητρια.Κανεις δεν τη συμπαθουσε και οχι γιατι δεν ειναι ομορφη.Ψαχτε λιγο το παρελθον της.

Και σε εκπομπες την εχουν ρωτησει για αυτο και εχει αποχωρησει μαλιστα.

Ντροπη της,πιανει και Βαρναλη στο στομα της η Μασονα. :|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.