Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μια απο τις μεγαλυτερες Βελγικες τράπεζες η DEXIA βγηκε εκτος διαπραγματευσης. Αναμενεται ανακοίνωση εντος της ωρας. DEXIA shares suspended | ForexLive

Oh, shit, here comes the shitstorm....

Ακυρο: Διερευνάται απλά ο ρολος της τραπεζας στην κατάρρευση εταιριας και αναμένεται απόφαση επ' αυτου.

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς σημαίνει ότι βγήκε εκτός διαπραγμάτευσης;
To οτι δεν μπορεί κάποιος να αγοράσει/πουλήσει για κάποιους λόγους μετοχές της εταιρίας αυτής. Δεν είναι για καλό (της εταιρίας) κάτι τέτοιο.

Το χρέος που έχει η Ελλάδα απέναντι στην τράπεζα αυτή δεν έχει σχέση με το γεγονός αυτό αφού η Ελλάδα δεν έχει κυρήξει πτώχευση (ακόμα), και συνεπώς δεν έχει αρνηθεί πληρωμή του χρέους αυτού..

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Σε μια από τις πιο ειρηνικές διαδηλώσεις αυτή τη στιγμή στην Ισπανία (αντίστοιχη με την δική μας στο σύνταγμα) οι δυνάμεις καταστολής χτυπούν με γκλομπς καθιστούς! διαδηλωτές.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Geg_6Xoy04s&feature=player_embedded]YouTube - ‪Indignats | Desallotjament de la Pla[/ame]

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Το χρέος που έχει η Ελλάδα απέναντι στην τράπεζα αυτή δεν έχει σχέση με το γεγονός αυτό αφού η Ελλάδα δεν έχει κυρήξει πτώχευση (ακόμα), και συνεπώς δεν έχει αρνηθεί πληρωμή του χρέους αυτού..

ναι, αλλά το πρόβλημα της τράπεζας, μπορεί να επηρρεάσει -εν μέρει, μιας και είναι "μόλις" το 1% του χρέους μας- και την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το όφελος της διακοπής άλλωστε;

Δεν υπάρχει διακοπή, απλά δεν μπορούν να εξυπηρετηθούν όλοι αφού η "ανοχή" σε ταυτόχρονες κλήσεις για την κυψέλη που καλύπτει την περιοχή έφτασε στα όρια της. Όταν "υπερφορτώνεται" ένα δίκτυο κινητής δεν πέφτει, απλά δεν εξυπηρετεί άλλους... :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ναι, το νέο είναι ότι μετά από τις δηλώσεις του, ο καρατζαφύρερ, "κάποιοι βάζουν τις καρέκλες πάνω από την Ελλάδα", πάει για 20%

Ποιο πιθανό σενάριο είναι να αναλάβει τον Ολυμπιακό Βόλου ως άξιος συνεχιστής του Μπέου σε περίπτωση που αποχωρήσει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακουω οτι η προσπαθεια μας δεν εχει καμια ουσια....

Τι τυχαιο να το λενε συγκεκριμενες ομαδες ανθρωπων....τι τυχαιο...

Δεν παει να λεει οτι θελει ο Θυμιος ο κομμουνιστης στο ΣΚΑΪ,δε πα να λενε οτι θελουν οσοι θελουν.... Τους ποναει το "ανεξαρτητο".

...και να μην εχει πολιτικο υποβαθρο αυτη η "γιορτη" ,θα ειμαι καθε μερα εκει.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FvNidW21dFk]YouTube - ‪Αγγελακας Γ. γιορτη‬‏[/ame]

Και μονο η χαρα και τα χαμογελα που εισπρατω απο τους συμπατριωτες μου,ειναι αρκετα για να φτιαξει η μερα μου. Μια μεγαλη ψυχοθεραπεια ολοι μαζι!!!

Σημερα δεν θα παω,αυριο θα ειμαι εκει πριν την βραδινη μου εξοδο.

Μακαρι να μπορουσα να πεισω περισσοτερο κοσμο να ερθει,να γεμιζε η Πανεπιστημιου....η Ερμου... ,να φταναμε μεχρι την Ομονοια...

Αυτα τα κανουν ομως μονο οταν παιρνει το πρωταθλημα ο Παναθηναϊκος!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.