Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

εχ, τεχνολογικό φόρουμ είμαστε, μην πέφτουμε στις αρλούμπες των διαφόρων. Στην Παν/μίου έπαιζε κανονικά 3g δίκτυο εκείνη την ώρα.

20.000 κόσμος ήταν κάτω. Αν πούμε ότι 1 στους 10 έπαιρνε με βιντεοκλήση, ή ανέβαζε φωτογραφίες σε fb/twitter κλπ μιλάμε για 2000 ταυτόχρονους χρήστες. Λογικό δεν είναι να μην καταφέρει η κεραία να ανταπεξέλθει;

Σκέψου, επίσης, το βίτσιο των Ελλήνων να μην υπάρχουν κεραίες μέσα στην πόλη... Αν είχες περισσότερες κεραίες σε δεδομένο χώρο, τότε και καλύτερο σήμα θα είχες (κι επομένως χαμηλότερη ισχύ εκπομπής), και καλύτερη αντιμετώπιση τέτοιων φαινομένων :)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην αρχιζω και φλυαρω,απογοητευτηκα πολυ.

Ωραια ,μαζευτηκαμε ολα καλα,αλλα για ποιο πραγμα? Να χτυπαμε παλαμακια,να πινουμε μπιρες ,να τρωμε σουβλακια και να γιουχαρουμε;

Δυστυχως χασαμε μια μεγαλη ευακαιρια να διεκδικησουμε πραγματα.Μπραβο μας.

Εγω ξερω οτι το αυτι τους δεν ιδρωσε ουτε σημερα και οτι πιο πολυ θα φοβοντουσαν αν ειχαν απο κατω εναν λαο να ζηταει δημοψηφισμα,παρα να κανει παλαμακια και μουτζες.

Σημειωσεις:

1)Μου ρθε να σπασω το κινητο σημερα

2)Πατησα καταλαθως εναν ΔΕΗ-τζη και του ειπα οταν γυρισα "χιλια συγγνωμη..συγγνωμη" ,αλλα μολις ειδα τη σημαια ,ρε το φουκαρα εφαγε ενα κραξιμο.Αρχισαμε λιγο την κουβεντα,ηρθαν και αλλοι 2 αγνωστοι και φανηκε οτι κινδυνευε αμα το συνεχιζε...

Ε ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!! Ε ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΑΝ ΔΕ ΤΟΝ ΞΕΡΩ!!! ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ . (και μαγκια μου)

Ειπαμε οτι δε θα ερθουμε με σημαιες και ταμπελες;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hydra το σημαντικότερο απ' όλα ήταν ότι έγινε επιτέλους μια ειρηνική εκδήλωση διαμαρτυρίας που ξεκίνησε στις 6 κι ακόμα δεν έχει τελειώσει. Δεν θυμάμαι πότε ξανάγινε κάτι τέτοιο. Έγινε μια καλή αρχή κι ακόμα δεν ξέρουμε που θα μας οδηγήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαρκεια; Ειχε βουηξει ο τοπος και εκει κατω ειχε χωρο να ξαπλωσουμε ολοι.

Ουτε οι μισοι που ειχαν δηλωσει οτι θα πανε,δεν ηταν εκει.

Ποση διαρκεια θα εχει; Αυτη τη στιγμη ειναι σχεδον οι μισοι απο το απογευμα.

Τεσπα,θα παω αυριο μαλλον μετα το σχολειο... ΑΝ ειναι εκει ακομη .

Θα εβαζα και μια τζιφρα στους 300 ,αλλα κατι ακουσα για την ΑΟΖ και σπαστηκα με ενα σχετικο αιτημα.Το αφησα να το ψαξω πρωτα σπιτι....

Τουλαχιστον ,μερικοι κουνηθηκαν απ'τον καναπε.

Link to comment
Share on other sites

Hydra δεν γινονται στο τσακ μπαμ αυτα. Δεν χρειάζεται να ειναι κομητης λαμπερος. Καλυτερα αστρο που θα λαμπει μεχρι να γινει εκτυφλωτικο.

Και εγω δηλωσα αλλα ειμαι Καρδιτσα. Τι παει να πει ηταν οι μισοι; Καλη αρχη λεω εγω...

Link to comment
Share on other sites

Μωρε εχεις δικιο ,αλλα δυστυχως οσο ειναι λιγοι και οσο δε φωναζουν κατι ουσιωδες ,τα αυτια εκεινων εκει δεν θα ιδρωσουν.

Εχω καταληξει οτι οι πολιτικοι αυτης της χωρας ειναι κατι παραπανω απο αχαριστοι και στ@ρχιδιστες για το τι γινεται γυρω ....

Φαινεται απο τις δηλωσεις τους και το οτι ακομα συνεχιζουν να κοροϊδευουν μπρος στα μουτρα μας.

Τι να πω.Ας βγω ψευτης και ας προκυψει τελικα κατι μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχει μια διάρκεια το πράγμα και να μην διαλυθεί αύριο. Άμα κρατήσει μέρες, θα οργανωθεί ο κόσμος σιγά σιγά και θα έρχονται όλο και περισσότεροι. Απ'οτι άκουσα γίνονται ετοιμασίες για συνελεύσεις για να παρθούν αποφάσεις. Μένει να δούμε φυσικά και την στάση κράτους/αστυνομίας και κατά πόσο θα αφήσουν τις διαδηλώσεις.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα ειμαι εκει και αυριο και μεθαυριο. Το κλιμα που ειδα σημερα μου αρεσε παρα πολυ, απο συμφοιτητες μου μεχρι παππουδες και πατεραδες με τα παιδια στους ωμους. Οποιος περιμενε να "γινει κατι" σημερα, εκανε λαθος εκτιμηση ο ιδιος και δεν αταλαβε το πνευμα της συγκεντρωσης. Οπως δεν φτασαμε εδω που φτασαμε σε μια μερα, ετσι δεν θα φυγουμε απο το αδιεξοδο χαρη σε μια συγκεντρωση ενα απογευμα.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, μπορεί να κατέβω και γώ έτσι όπως τα ακούω.

Και από την καρέκλα μπορείς να κάνεις "επανάσταση" κατα μια έννοια, γιατι ακούω συχνά αυτό τον όρο.

Πχ δείτε την πολιτική της τρόικας (aka ΧΑΜΕΝΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ) σε ένα διάγραμμα που έφτιαξα μόνος πριν λίγο, γιατί βαρέθηκα να ακούω προβλέψεις από ΑΣΧΕΤΟΥΣ. (τα στοιχεία και μελλοντικές προβλέψεις είναι από ΔΝΤ, κράτος)

http://img35.imageshack.us/img35/8683/gdph.jpg

Ούτε καν ανεφέρω τραγικά άλλα προβλήματα όπως ανεργία:triniti:

Απορροφώντας γνώση και δημιουργώντας δεδομένα λοιπόν, μπορεί να ανοίξεις τα μάτια στον εαυτό σου αλλά κυριότερα σε άλλους και έτσι να δώσεις κίνητρο για εναντίωση.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αντε πειτε και κανα hint να γνωρισουμε λαμπιτες.

Νερντόφατσες του θανατά με φακούς οπτικών διαμετρήματος 22 χιλιοστών. Στο δεξί αυτί προεξέχει μια κεραία omni 25ντιμπιαι, στο αριστερό απο την άλλη αν παρατηρήσεις καλά θα δεις υποδοχές για micro/mini sd καθως και 4 θύρες usb 3. :p

On topic τώρα μόλις επέστρεψα από σύνταγμα και πιστεύω να είμαι και αύριο από νωρίς το μεσημέρι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ακούσει και το έψαξα και το βρήκα. Real.gr

Δεν πρόκειται για το ποιος θα κρατάει το λάβαρο της επανάστασης ας το πούμε έτσι. Μια εκτίμηση κάνει για το ποια θα είναι τελικά η κατάληξη ενός τέτοιου κινήματος και δεν πρόκειται έτσι απλά στεγνά για απαξίωση. Δεν έχει συγκεκριμένο προσανατολισμό. Όσο απολιτίκ κι αν δηλώνουν όλοι αυτοί που συμμετέχουν στη συγκέντρωση αυτή, αυτό που ζητάνε τελικά είναι να εφαρμοστεί πολιτική. Όταν δεν έχεις προσανατολισμό όμως και δεν ξέρεις τι απαιτείς ή δεν ξέρεις ποιος είναι ο τρόπος να λυθεί το πρόβλημα, τότε είναι ένα μπαμ το όλο πράγμα.

Δηλαδή πες οτι κρατάει αυτό 2, 3 ή και περισσότερες μέρες. Και όντως βγαίνει ο πρωθυπουργός και λέει πάμε σε εκλογές γιατί αυτό θέλει ο κόσμος. Δεν θα οδηγήσει αυτό σε έναν ενθουσιασμό αυτόν τον κόσμο, οτι κάτι κατάφερε και θα τον πάει πίσω σπίτι του "νικητή"; Και μετά πάλι τα ίδια.

Λεει η εν λογω πολιτικος στην αρχη της... αναλυσης της "δεν ηταν η καταλληλη στιγμη"

Ειχε πει καποτε ο Ν.Ασιμος : "Ποτε δεν θα ειναι η καταλληλη στιγμη για επανασταση"

Απο εκει και περα ,απλα αγνοει 20-30.000 ατομα (τοσα ατομα βγαζουν 1 βουλευτη σε Α αθηνων.)

επειδη δεν ακολουθουν το δικο της προγραμμα/αποψη.Μαη γουεη ορ δε χαηγουεη.Πιθανως να οικειοποιηθει αυτο το κινημα αργοτερα.

Το αποκορυφωμα ειναι οτι σε καποια στιγμη αρχιζει να κανει "αναλυση" για το γιατι δεν φταιει ο "σοσιαλισμος" για την πτωση της Σοβιετικης ενωσης.Δεν λεω ,πολυ ενδιαφερουσα κουβεντα αλλα μου φαινεται λιγο αρρωστημενο ταιμινγκ να συγκεντρωνονται ~30.000 ατομα και να καθεται κανεις να κανει αναλυσεις για την πτωση της σοβιετικης ενωσης.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις γύρισα...

Έγινε η αρχή

Τα κινητά πιάναν κανονικά (απλά το δίκτυο δεν μπορούσε να εξυπηρετήσει τόσο κόσμο μην έστελνες κανονικά)

Πανό όσα πήγαν να ανέβουν κατέβηκαν άμεσα

Έχει παραμείνει κόσμος και σήμερα το απόγευμα στις 6 πάλι εκεί

Link to comment
Share on other sites

Λεει η εν λογω πολιτικος στην αρχη της... αναλυσης της "δεν ηταν η καταλληλη στιγμη"

Ειχε πει καποτε ο Ν.Ασιμος : "Ποτε δεν θα ειναι η καταλληλη στιγμη για επανασταση"

Απο εκει και περα ,απλα αγνοει 20-30.000 ατομα (τοσα ατομα βγαζουν 1 βουλευτη σε Α αθηνων.)

επειδη δεν ακολουθουν το δικο της προγραμμα/αποψη.Μαη γουεη ορ δε χαηγουεη.Πιθανως να οικειοποιηθει αυτο το κινημα αργοτερα.

Το αποκορυφωμα ειναι οτι σε καποια στιγμη αρχιζει να κανει "αναλυση" για το γιατι δεν φταιει ο "σοσιαλισμος" για την πτωση της Σοβιετικης ενωσης.Δεν λεω ,πολυ ενδιαφερουσα κουβεντα αλλα μου φαινεται λιγο αρρωστημενο ταιμινγκ να συγκεντρωνονται ~30.000 ατομα και να καθεται κανεις να κανει αναλυσεις για την πτωση της σοβιετικης ενωσης.

Ερμηνεύεις αυτά που ακούς όπως θέλεις, ίσως επειδή τα ακούς μέσω κάποιου φίλτρου και τελικά ακούς αυτά που θέλεις να ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.