Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ευτυχως υπαρχει και ενας Αδωνις να ξυπνησει τον κοσμο.

Ο Γιωργακης προδοτης;

Το μνημονιο αντισυνταγματικο;

Οχι καλε...! Ευχαριστουμε Αδωνι που μας εδειξες το φως!

Link to comment
Share on other sites

τα λεει εξω απο τα δοντια,αλλα οταν ειναι στη βουλη ειναι το σκυλακι της εκαστοτε κυβερνησης και ψηφιζει παντα οτι ψηφιζει πασοκ/νδ

Έχω την εντύπωση ότι όλοι παίζουν το ρόλο τους καλά εκεί μέσα, καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Ωστόσο αν έχουμε απαιτήσεις συγκεκριμένες απο αυτους που ψηφίζουμε,τοτε νομίζω ότι στο λάος κατεβάζουν πιο πολλά νομοσχέδια παρά δέχονται παρακάλια για να μονιμοποιήσουν ξαδερφια και ανήψια...

Σαν λειτουργία κομματος. Πιο αντιδραστικό απο όσα έχει κατεβάσει το κκε τόσα χρόνια και πιο λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Πιο αντιδραστικό απο όσα έχει κατεβάσει το κκε τόσα χρόνια και πιο λογικό.

Ποιο αντιδραστικό διότι έτσι καλύπτεται. Αν το μνημόνιο μας κάτσει.... "Σώσαμε την χώρα", αν όχι "Μα, δεν μας ακούγατε πως φωνάζαμε?". Το παίζουν σε διπλό ταμπλό απλά. Τώρα κάποιος ο οποίος τα λέει και έτσι και γιουβέτσι ώστε να έχει στο μέλλον, ασχέτως αποτελέσματος, το δικαίωμα να βγαίνει και να πανηγυρίζει, για μένα δεν είναι λογικός. Άλλο είναι.

Όσο για το ΚΚΕ η προσωπική μου άποψη είναι ότι έχει επιλέξει να παίζει συνεχώς την ίδια κασέτα. Είτε διότι έχει δίκιο και άρα δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει τροπάριο, είτε επειδή φοβάται ότι αν αλλάξει τροπάριο θα χάσει μέρος των ψηφοφόρων του.

Αυτά είναι προσωπικές απόψεις και ούτε θέλω να μάθω που κάνω λάθος, ούτε θέλω να πείσω κάποιον ότι κάνει ο ίδιος λάθος.

Άλλωστε «τα πάντα ρει» και οι απόψεις μου πάνω σε αυτό μπορεί να αλλάξουν. Δεν θεωρώ τίποτα σκαλισμένο πάνω σε πέτρα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλοι παίζουν το ρόλο τους καλά εκεί μέσα, καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Ωστόσο αν έχουμε απαιτήσεις συγκεκριμένες απο αυτους που ψηφίζουμε,τοτε νομίζω ότι στο λάος κατεβάζουν πιο πολλά νομοσχέδια παρά δέχονται παρακάλια για να μονιμοποιήσουν ξαδερφια και ανήψια...

Σαν λειτουργία κομματος. Πιο αντιδραστικό απο όσα έχει κατεβάσει το κκε τόσα χρόνια και πιο λογικό.

πιθανοτατα ναι,γι αυτο οταν ηταν να αναιρεσουν ασυλια βουλευτων η ψηφοφορια ηταν 260-40 οχι-ναι...

Link to comment
Share on other sites

...Οταν ρώτησα τον Ηλία γιατί ψήφισε και αυτός υπέρ, μου απάντησε πως αν δεν το έκανε θα τον διέγραφε ο Καρατζαφέρης.

Τα συμπεράσματα δικά σας. Aναγνωστης ....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα CDS που ληγουν κατα τις 20/5 Αρηηηηηη!!!

Και περα απο αυτο, επρεπε με καποιο τρόπο να διορθώσει το € εναντι του $. Μιας και η Merkel θελει να πουλαει φτηνο εμπορευμα στο Αμέρικα, το 1.48$/€ που επαιζε την τελευταια εβδομαδα δεν βολευε...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα CDS που ληγουν κατα τις 20/5 Αρηηηηηη!!!

Και περα απο αυτο, επρεπε με καποιο τρόπο να διορθώσει το € εναντι του $. Μιας και η Merkel θελει να πουλαει φτηνο εμπορευμα στο Αμέρικα, το 1.48$/€ που επαιζε την τελευταια εβδομαδα δεν βολευε...

Εμένα με βόλευε ρε γμτ :fist:

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε Περικλη, αφου θα πας Αμερικα για να γινεις τρανος και σπουδαιος (και το ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου αυτο, ειλικρινα) υπολογισε οτι η τιμη που βλέπεις τωρα, καλως εχωντων των πραγματων, θα ειναι η χαμηλη/οτερη που θα δεις. Το κοστος βγάλε το με βαση το 1.35-1.30 γιατι αλλιως θα βγεις εκτος budget.

Στο 1.48-150 που ειχε φτασει προσφατα ειχε να το δει απο το 2008. Αν ΔΕΝ καταρευσει η Αμερικανικη οικονομια (highly unlikely but plausible) και ΔΕΝ υποχωρησει ο πληθωρισμος, δεν θα δεις χαμηλοτερη ισοτιμια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε Περικλη, αφου θα πας Αμερικα για να γινεις τρανος και σπουδαιος (και το ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου αυτο, ειλικρινα) υπολογισε οτι η τιμη που βλέπεις τωρα, καλως εχωντων των πραγματων, θα ειναι η χαμηλη/οτερη που θα δεις. Το κοστος βγάλε το με βαση το 1.35-1.30 γιατι αλλιως θα βγεις εκτος budget.

Στο 1.48-150 που ειχε φτασει προσφατα ειχε να το δει απο το 2008. Αν ΔΕΝ καταρευσει η Αμερικανικη οικονομια (highly unlikely but plausible) και ΔΕΝ υποχωρησει ο πληθωρισμος, δεν θα δεις χαμηλοτερη ισοτιμια.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια. Προλάβαμε και γυρίσαμε όσο ήταν στο 1.47.

Link to comment
Share on other sites

Cosmo.gr - Ραγκούσης:

Το 40ωρο ισοδυναμεί με 45.000 προσλήψεις

Nooz.gr : Τρόικα: Απολύστε Δημοσίους Υπαλλήλους

απόλυση του 1/3 των υπαλλήλων με συμβάσεις αορίστου χρόνου, δηλαδή 45.000 εργαζόμενοι επί συνόλου 130.000.

Τυχαίο; Μα και βέβαια. Ναι ναι.....

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ το deptocrasy. Ωστόσο δεν υπάρχει ούτε ένας πολιτικός που να μπορώ να φανταστώ στο ρόλο του σωτήρα του λαού. Και κάθε μέρα που ξημερώνει δεν ελπίζω σε τίποτα. Κοιμόμαστε σε τόσο βαθιά χειμερία νάρκη και βλέπουμε τόσο μπερδεμένα όνειρα που ίσως τελικά είμαστε σε κώμα. Όπως ο τριαντάχρονος διαδηλωτής, που τόσα χρόνια πλήρωνε με τους φόρους του αυτόν που τον έστειλε στο χειρουργείο με το κρανίο διαλυμένο. Ειρωνεία;

Πριν μερικά χρόνια, για το θάνατο ενός παιδιού κάηκε η Αθήνα και σήμερα πεθαίνει ένας ολόκληρος λαός και δεν κινείται φύλλο. Φυσικά τότε όπως και τώρα θεωρώ ότι το να καταστρέψεις για να ακουστείς είναι επιεικώς ανόητο. Μια καθιστική διαμαρτυρία μπροστά στο Σύνταγμα και στους γύρω δρόμους για μερικές μέρες -ναι μέρες, με καζάνια φασολάδας και ψωμί- μέχρι να φύγουν οι προδότες θα με έκανε να κατέβω κι εγώ. Χωρίς πανό του κάθε κομματόσκυλου. Αφού στο ίδιο καζάνι βράζουμε δεν το καταλαβαίνετε; Τι νόημα έχουν τα πανό της κάθε συνδικαλιστικής παράταξης; Όλοι το ίδιο πράγμα δε θέλουμε; Μια καλύτερη ζωή;

Εν τω μεταξύ σε μια καθιστική διαμαρτυρία οι γνωστοί κουκουλοφόροι δεν θα μπορούσαν να πετάξουν πέτρες και μολώτοφ καθιστοί κι έτσι οι φίλοι τους οι αστυνομικοί δεν θα μπορούσαν να μου πετάξουν κατά λάθος χημικά σημαδεύοντας την κουκούλα τους. Θα έψαχναν -και μεταξύ μας θα έβρισκαν- άλλο τρόπο για να διαλύσουν το πλήθος.

Κανείς δεν το θέλει το ειρηνικό πλήθος. Κανείς από αυτούς που μαζί τα φάγαμε. Γιατί αν γίνει μια ειρηνική συγκέντρωση δεν θα κατεβούν μόνο 20.000. Θα κατεβούν πολύ παραπάνω. Και όσο δεν σκάνε δακρυγόνα θα κατεβαίνουν ακόμα περισσότεροι. Κι αυτό δεν το θέλει κανένας βολεμένος εκπρόσωπος του λαού έτσι;

Η "επανάσταση" αργεί ακόμα δεν έχω αυταπάτες. Οι περισσότεροι από μας αν και κάθε μέρα μας ξενερώνουμε με νέα μέτρα δεν πεινάμε οπότε όλα τα υπόλοιπα παλεύονται. Και μέχρι να πεινάσουμε θα μας τα έχουν πάρει όλα, αφού πρώτα θα μας έχουν πείσει ότι αξιοποιήθηκαν για να κοιμόμαστε ήσυχοι...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.