Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Αυτούς τους χαρακτηρισμούς να τους κρατήσεις για τον πατέρα σου και τον περίγυρο που απέτυχαν να σε διδάξουν τρόπους συμπεριφοράς.

Αχώνευτη η Λιάνα Κανελη όμως σπανίως λέει ασυναρτησίες.

Αν δεν θυμάσαι τον όρκο που έδωσες σου παραθέτω ένα μικρό τμήμα. "Να υπερασπίζω με πίστιν και αφοσίωσιν, μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματος μου, τας Σημαίας."

Εξαιρουμένων των πυροσβεστών όλοι οι υπόλοιποι ένστολοι χρησιμοποιούν όπλα. Ο αντίπαλος δεν πιστεύω να νομίζεις ότι θα σου ρίχνει λουκούμια συριανά. Αν σε φοβίζει ο θάνατος διάλεξες λάθος επάγγελμα

Ούτε εγώ θέλω να πεθάνεις. Εξίσου δε, δεν θέλω να σε πληρώνω. Ούτε τον οπλισμό σου θέλω να πληρώνω στον οποίον κατά μέγα μέρος οφείλετε η πτώχευση. Δεν είναι όμως στο χέρι μου.

Κοιτα εδω γινεσαι απολυτος φιλε μου.

Το οτι χρησιμοποιουν οπλα δε σημαινει κατι.Επισης ΔΕ χρησιμοποιουν στη δουλεια τους ολοι οπλα.Ισως ποτε να μη χρειαστει να βαρεσουν.Τα εχουν για οταν εσενα στην πεσει καποιος με καλασνικοφ και φαινεται να ειναι ταλιμπαν και να μην θελει να κανει πισω.Λεμε τωρα μια περιπτωση....

Το οτι γινεται ο κακος χαμος στην αστυνομια στο συνολο της,δεν ειναι λογος να λες δε θες να τους πληρωνεις.Εκτος και αν εχεις κατα νου καποιον αλλον να κανει οσα ειναι προορισμενοι οι ενστολοι να κανουν.

Και μη πεις το κλασσικο μωρουδιστικο "Λες και κανουν τιποτα" .....

Ας μη τα καταλυουμε ολα....

Για τον οπλισμο εχεις δικιο.Ξοδευουμε παραπανω απο οσα μας χρειαζονται.Αλλα ετσι μας θελει το εμποριο οπλων,για να εχει κερδη.Μας θελει δηλαδη υπο τη σκεψη οτι "Οι Τουρκαλαδες θα μας φανε" "Οι Τουρκοι πηραν τοσα F16,πρεπει να παρουμε παραπανω" .....

Παντος προς πληροφορησιν σου δεν δινεται ολος ο εξοπλισμος ετσι στους ενστολους.Βαζουν και απο την τσεπη τους.

Τελοσπαντων η γενικοτερη κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο και το αστειο ειναι οτι καθομαστε ολοι και τσακωνομαστε για χαζομαρες και μη,οταν ΟΛΟΙ ειμαστε σε ασχημη κατασταση και θελουμε το ιδιο πραγμα.Εδω καθονται και πλακωνοντια Γαυροι - Βαζελοι και κανουν πορειες για ενα μαμημενο offside αντι να "τα βρουν" και να παν λιγο εξω απο τη Βουλη.

εδω κολλαει το κλασσικο "Εδω ο κοσμος καιγεται και η __________ λουζεται" :shout:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επειδη αρχιζει με κατι ασχετο σωστο (οτι οι τραπεζες ειναι κερδοφοροι),αλλα πηδα στο ασχετο σιγα σιγα σε ασχετα συμπερασματα δεν σημαινει οτι ειναι σωστα ολα οσα λεει η Κανελλη.Η καλυτερη προπαγανδα ειναι αυτη πουχει μεσα και καποιες ασχετες αληθειες.

Αρχιζει και γκρινιαζει για Δια βιου εκπαιδευση κλπ κλπ ...Οποιος διαφωνει με αυτο το κονσεπτ να παει στο πλαισιο να εξυπηρετηθει απο πωλητη που σταματησε την επαγγελματικη του εκπαιδευση στον 486.Να φτιαξει το αυτοκινητο του σε μαστορα που εμαθε το καρμπυρατερ και δεν θελει να μαθει το injection.Να παει σε γιατρο που πηρε πτυχιο το 80κατι και δν ξερει την αξονικη τομογραφια του 90κατι...

Ενας πολιτικος ειναι σαν κι ολους τους αλλους,μην τρεφετε αυταπατες,απλα εχει πιο μικρο μαγαζι.

Δεν μπορεί να μην πιστεύεις σε κάποιον πολιτικό ή να μην πιστεύεις σε κάποια πολιτική. Τσουβαλιάζεις (άσε τους ΚΚΕέδες πολιτικούς) όλους τους υπόλοιπους πολιτικούς και μαζί κι αυτούς που πιστεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον χάλασε καθολου τον μογγόλο με το iq mousepad . Ο λαός ξυπνά και θα σας κράζει παντου.

Όταν τους είπε όμως να του θέσουν ερωτήματα, σηκωθήκαν και φύγανε. Δεν έκατσε κανείς να τον ξεφτυλίσει...

Δεν ήταν και πολύ δύσκολο. :/

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν τους αφησαν οι φουσκωτοι τα πανω καλα καναν και τον γειωσανε . Ακους εκει να κανει μια πρόταση λεει ο παλίκαρος :hehe: Ζητημα ειναι να μπορει να παντρεψει τρείς λέξεις χωρις αποστήθιση η χωρις να τις διαβάζει .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

για την κακη οικονομικη κατασταση επαναλαμβανω φταιμε εμεις και οχι οι πολιτικοι, τον παω πολυ τον Γιωργακη ηξερε τι ελεγε υπαρχουνε λεφτα...εμεις μεσω της φοροδιαφυγης ιδιωτων, μεσω των μεταναστων που τους διναμε δουλεια και τα πηγαινανε αφορολογητα στα κρατη τους και μεσω των προμηθειων νοσοκομειων...εκει γινοτανε ο παρτυ...

εχω και προσωπικη εμπειρια...εχω γειτονισσα να ναι καλα, φανταζομαι ποσο λιγουρα και στην ανεχεια οπως η πλειοψηφια των ελληνων καταντανε να ληστευουν τον δημοσιο "οργανισμο", η οποια ειναι καθαριστρια σε νοσοκομειο, και την βλεπω καθε εβδομαδα με μαυρες σακκουλες σκουπιδιων να κουβαλαει ολων των ειδων φαρμακα, γαζες, βαμβακια, σεντονια, μαξιλαροθηκες, χυμους...αυτη ειναι η ελλαδα καλοπεραση εις βαρος του διπλανου μας...αλλοι να πηγαινουν ουρες στα φαρμακεια και αλλοι να πλενουν με τσαμπα betadine βεραντες...!!! γουσταρω...!!! κλεφτες Ελληνες...!!! τωρα μας κλεβουν οι τραπεζες και μας ετσουξε...ειρωνια...??? τροχος ειναι η τυχη, και μολις γυρισε να φυγει...

Link to comment
Share on other sites

εν μερει συμφωνω αλλα να ξερεις πως παντα ξεκινας απο το μεγαλύτερο γραναζι και οχι απο την τελευταια τρυπα της φλογέρας. Καλα κανει η γειτονισσα σου λοιπον αν μπορει ας παρει και τον αξονικο τομογραφο σπιτι της εφοσον το συστημα ειναι ρδελομπου και δεν την ελεγχει κανεις. Και πιστεψε με ο ελεγχος πηγαζει απο τα υψηλοτερα κλιμακια . Απο τους κομματικα διορισμενους διευθυντες κλπ κλπ κλπ . Μην τα τσουβαλιαζεις λοιπον.

Πας δεν πας τον γιωργακη ενα και το ιδιο . Εφοσον και αυτος πιονι ειναι των ξενων συμφερόντων .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hyperion έχεις κάποιο πρόβλημα/απέχθεια με/προς τους μετανάστες?

εννοειται οπως η πλειοψηφια των ελληνων και οχι η μειοψηφια που το παιζουν καλοι και φιλανθρωποι ενω πεινανε...

και αυτο γιατι δεν δεχομαι να εχουν περισσοτερα προνομια και καλυτερη μεταχειρηση απο εμενα σε μερικα θεματα...!!!

π.χ. τσαμπα περιθαλψη, προνοια, αφορολογητοι καθως ειναι φαντασματα για την εφορια του κρατους, τρεχουν συνεχεια να τους βοηθησουν με ανθρωπινα δικαιωματα ενω εχουμε ενα απανθρωπο κρατος να χτυπαει τους ελληνες πολιτες...

και ναι με ενοχλει να βγαινει να μου καθαρισει το τζαμι στο φαναρι γιατι εχω φιλοτιμο και αναγκαζομαι να του δωσω χαρτζιλικι, ενω αν το εκανα εγω στη χωρα του θα μου εκοβαν το χερι...!!!

και ναι με ενοχλει να σφαζονται μεταξυ τους, γιατι ειναι απελπισμενοι και το κωλοκρατος δεν νοιαζεται ουτε για τους μεταναστες, τους φερνει αλλα δε προσφερει καλυτερη ζωη ζουμε στην ανεχεια και γηγενεις πληθυσμοι και ετερογενεις...ειχαμε που ειχαμε χαμηλο βιωτικο επιπεδο ηρθαν και οι αδεσποτοι και πιασαμε πατο...

και προς αποφυγη παρεξηγησεων ειμαι υπερ των μεταναστων, μισω τους λαθραιους και οσοι βαπτιζονται παρανομα νομιμοι...οι ελληνες ποτε δεν ενοχλησαμε αλλα κρατη, και ειμαστε λιγοι πλυθησμιακα...αυτοι αν τους αφηναμε ελευθερους θα μας πνιγανε..ειμαστε μονο 10 εκατομμυριακια...αν και φτασαμε 11.500.000 μεσω παιδιων μεταναστων τα τελευταια ετη, εχουμε προοδο σε αυτο...να και ενα καλο...ευχομαι μονο να αγαπησουν την ελλαδα σαν πατριδα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για την κακη οικονομικη κατασταση επαναλαμβανω φταιμε εμεις και οχι οι πολιτικοι, τον παω πολυ τον Γιωργακη ηξερε τι ελεγε υπαρχουνε λεφτα...εμεις μεσω της φοροδιαφυγης ιδιωτων, μεσω των μεταναστων που τους διναμε δουλεια και τα πηγαινανε αφορολογητα στα κρατη τους και μεσω των προμηθειων νοσοκομειων...εκει γινοτανε ο παρτυ...

εχω και προσωπικη εμπειρια...εχω γειτονισσα να ναι καλα, φανταζομαι ποσο λιγουρα και στην ανεχεια οπως η πλειοψηφια των ελληνων καταντανε να ληστευουν τον δημοσιο "οργανισμο", η οποια ειναι καθαριστρια σε νοσοκομειο, και την βλεπω καθε εβδομαδα με μαυρες σακκουλες σκουπιδιων να κουβαλαει ολων των ειδων φαρμακα, γαζες, βαμβακια, σεντονια, μαξιλαροθηκες, χυμους...αυτη ειναι η ελλαδα καλοπεραση εις βαρος του διπλανου μας...αλλοι να πηγαινουν ουρες στα φαρμακεια και αλλοι να πλενουν με τσαμπα betadine βεραντες...!!! γουσταρω...!!! κλεφτες Ελληνες...!!! τωρα μας κλεβουν οι τραπεζες και μας ετσουξε...ειρωνια...??? τροχος ειναι η τυχη, και μολις γυρισε να φυγει...

Δεν βρισκω λογικη στα λογια σου. Εισαι της λογικης "ποναει ποδι, κοψει ποδι?!"

Εαν καποιοι φοροδιαφευγουν και πλουτιζουν χαρη του Δημοσιου (με οποιους τροπους μπορουν) και τα "παραθυρακια" που τους προσφερει τοτε να βρεθουν και να τιμωρηθουν αναλογως. Δεν μπορεις να γυρνας και να τους κατηγορεις μετα ολους μαζι και να μην κανεις διακρισεις και να λες σε τετοια εποχη που ειναι ηδη τεταμενο το κλιμα τετοια λογια. Οπως δεν μπορεις λιγους μηνες πριν τις εκλογες να "γλειφεις" τον Ελληνικο λαο να σε ψηφισει, και λιγους μηνες μετα να γυρνας και να του λες "μαζι τα φαγαμε" Ολα εχουν τις συνεπειες τους ...

Στην τελικη το σαπιο συστημα και κρατος αποτελεσμα δικων σου ενεργειων (ή μη) ειναι (κυβερνησης) οποτε βρες εσυ τροπο να το εξυγιανεις ... εσενα (υποτιθεται) ψηφισε ο λαος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπε να υπαρχει ενα ειδικο σωμα συνταγματικου δικαστηριου και συνταγματικη αστυνομια, ωστε οταν δεν πρατουν τα υποσχομενα ή το μεγαλυτερο μερος αυτων, να ποινικοποιουνται οι κυβερνωντες καθε 4ετια...θα σας χαλαγε μετα οταν θα χεζονταν απο το φοβο τους...???

αλλα θα βγαιναν οι ελληναραδες και θα λεγανε αυτο ειναι φασιστικο...ειμαστε σε εναν ατελειωτο μαζοχισμο, δωσαμε το ελευθερο στους πολιτικους, την μη τιμωρια και την νομιμη παρανομια και ξαφνικα οταν σαπισανε ειμαστε ολο λογια...απο πραξεις 0...υπνος, ροχαλητο και γκρινια...

Link to comment
Share on other sites

..θα σας χαλαγε μετα οταν θα χεζονταν απο το φοβο τους...???

Δεν σε πιανω , κανε μια αναλυση . Ποιοι ειμαστε ''εμεις'' . Και ''εσυ'' ποιος εισαι ? που βαζεις τον εαυτο σου απεξω ?

Δινεις την εντύπωση οτι ουτε εσυ δεν καταλαβαινεις τα γραφόμενα σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιανω , κανε μια αναλυση . Ποιοι ειμαστε ''εμεις'' . Και ''εσυ'' ποιος εισαι ? που βαζεις τον εαυτο σου απεξω ?

Δινεις την εντύπωση οτι ουτε εσυ δεν καταλαβαινεις τα γραφόμενα σου.

συγγνωμη, το κομματι που επιασες ηταν ερωτηση αφου, βαζω τον εαυτο μου παντα απο εξω, προτιμω να ζω σαν ενας παρατηρητης των πραγματων, και να σχολιαζω ή να νουθετω οσο μπορω...αλλωστε εκεινος που αναλυει μια ιδεα, δεν βαζει τον εαυτο του μεσα, καθως αποδεχεται το περιεχομενο, και απλα θελει να ακουσει τη γνωμη του συνομιλητη...

καταλαβαινω τι λεω...αλλα και να το λεω, εχω 50-50 περιπτωση η να κατακριθω, η να συμφωνησει καποιος οποτε το κανω και σαν δικλειδα ασφαλειας...δεν ειμαι στον κοσμο μου ουτε αφελης...:)

αλλωστε οι μεγαλες αλλαγες γινονται απο την πλειοψηφια το να προσθετω σε κατι τον εαυτο μου μεσα που ειναι μια μοναδα, δεν αλλαζει μια κατασταση πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο κος Πρωτοπαππας δε μπορει να φαει ησυχα τον αστακουλη του....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_dKtvBDnq_0&feature=player_embedded]YouTube - Μηχανοκίνητη πορεία 21 Φεβρουαρίου 2011 (2)[/ame]

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ετσι οπως το αναπτύσεις ειναι σαν να θεωρεις αυτονοητα παντα τον εαυτο σου σωστο . Και τους αλλους λαθος . αυτο ειναι καπως εγωιστικο .

φιλε μου, δεν νομιζω να ειπα ποτε σε καποιον ξερεις εσυ εισαι λαθος, εγω τα λεω σωστα, ο καθενα εχεις την αποψη του...παντα θα υπαρχει η δικη μου αποψη, η δικη σου αποψη, και η σωστη αποψη, και μια απο τις δυο αποψεις μας θα πλησιαζει την σωστη...οποια και να ναι αυτη...

οπως σε καποια πραγματα οταν πας να βρεις μια λυση ή να αναλυσεις ενα προβλημα, ψαχνεις απλα την λυση, οπως σε μια εξισωση, ενα πειραμα φυσικης, δεν ψαχνεις παντα την καλυτερη λυση αλλα πρωτα ξεκινας απλα να το λυσεις και μετα ερχονται οι βελτιστοποιησεις εφοσων βρεις τον δρομο προς την επιλυση...με το να βλεπεις την εκφωνηση της "ασκησης" δεν κανεις κατι, ετσι και με τα προβληματα της κοινωνιας γυρω μας... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.