Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ολα καλα στο παραπανω παραμυθακι...

Αλλα γιατι εμενα μου φαινεται οτι ο Γιαννης (Κωστας/Κωστακης/Τζεφρυ) βγαινει καλος (πλην αδαης)??. Ο πρωτος Γιαννης ειδικα οικονομολογος ηταν, ηξερε τι παιζει.

Καλλιστα βλεπω οτι ο Γιαννης και ο Μπαμπης ειναι το ιδιο καραγκιοζηδες που απλα εβγαλαν φραγκα ή στην τελικη εκαναν πλακα εις βαρος της Γιαννενας (Ελλαδας)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα στο παραπανω παραμυθακι...

Αλλα γιατι εμενα μου φαινεται οτι ο Γιαννης (Κωστας/Κωστακης/Τζεφρυ) βγαινει καλος (πλην αδαης)??. Ο πρωτος Γιαννης ειδικα οικονομολογος ηταν, ηξερε τι παιζει.

Καλλιστα βλεπω οτι ο Γιαννης και ο Μπαμπης ειναι το ιδιο καραγκιοζηδες που απλα εβγαλαν φραγκα ή στην τελικη εκαναν πλακα εις βαρος της Γιαννενας (Ελλαδας)

Γιατί σου φαίνεται παράξενο? έτσι πάντα ηταν οι πολιτικοί μας το τερπνόν (ματαιοδοξία της εξουσίας) μετα του ωφελίμου( χρήμα)

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα στο παραπανω παραμυθακι...

Αλλα γιατι εμενα μου φαινεται οτι ο Γιαννης (Κωστας/Κωστακης/Τζεφρυ) βγαινει καλος (πλην αδαης)??. Ο πρωτος Γιαννης ειδικα οικονομολογος ηταν, ηξερε τι παιζει.

Καλλιστα βλεπω οτι ο Γιαννης και ο Μπαμπης ειναι το ιδιο καραγκιοζηδες που απλα εβγαλαν φραγκα ή στην τελικη εκαναν πλακα εις βαρος της Γιαννενας (Ελλαδας)

Δεν αντιλαμβάνομαι που βλέπεις την διαφορά.

Αν είναι ανίκανος δεν έχει σημασία αν είναι καλός η κακός. Δεν ψάχνουμε για γαμπρό η παπά στην ενορία!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άμα γίνει αυτό που λέει ο Καντονά θα βγάλουμε τα μάτια μας από μόνοι μας. Θα καταρρεύσει το τραπεζικό σύστημα μαζί με μας.

Και να καταρρεύσει το τραπεζικο σύστημα, εμεις γιατι θα καταρρεύσουμε; Εξηγησε το μου λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Και να καταρρεύσει το τραπεζικο σύστημα, εμεις γιατι θα καταρρεύσουμε; Εξηγησε το μου λιγο...

π.χ. γιατί θα τρέξει το κράτος να το στηρίξει με χρήμα που θα μαζέψει από εμάς, γιατί οι εταιρίες δεν θα μπορούν να πάρουν χρήμα για τα βασικά (κεφάλαιο κίνησης) και θα αρχίσουν να σκάνε οι επιταγές σε ρυθμό χιονοστιβάδας και θα βρεθούμε όλοι ταπί και καθόλου ψύχραιμοι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλαμβάνομαι που βλέπεις την διαφορά.

Αν είναι ανίκανος δεν έχει σημασία αν είναι καλός η κακός. Δεν ψάχνουμε για γαμπρό η παπά στην ενορία!

Μα το προβλημα μου δεν ειναι με τον ανικανο αρχηγο κρατους. Αυτον κουτσα στραβα τον κουμανταρεις. Προσωπικα δεν πιστευω οτι εχουμε ανικανους πολιτικους. Πιστευω οτι εχουμε τυπους εξυπνους που εβγαλαν κερδος σε βαρος μας.

Και εκει εγκειται η διαφορα μου. Το παραμυθακι τους βγαζει καλους ανικανους. Εγω τους θεωρω ικανοτατους κακους.

Υ.Γ. Κυκλοφορει μια γενικοτερη ιδεα στην αλλη πλευρα της λιμνης οτι ο πρωην τους (ο W ντε!) δεν ηταν καθολου χαζος και τυφλο υποχειριο των συμφεροντονενενε. Καποιοι λενε οτι ηταν αρκετα ευφυης και το επαιζε ετσι σαν δικαιολογια των εγκληματικων ενεργειων που εκανε.

Πριν βγει κανεις να αρχισει με τις εκατονταδες lolpix του W που κανει μλκς ας αναρωτηθει αν βρισκει πιο πιστευτο το οτι ενας απο τους (στανταρ) 10 χαζοτερους ανθρωπους του πλανητη εγινε προεδρος 2 φορες κι ολας αποκλειστικα με το μαρκετινγκ και τα λεφτα ή ειναι πιο πιστευτο το "αλλο σεναριο"... Πιθανολογικα ταιριαζει πιο πολυ το 2ο σεναριο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μα το προβλημα μου δεν ειναι με τον ανικανο αρχηγο κρατους. Αυτον κουτσα στραβα τον κουμανταρεις. Προσωπικα δεν πιστευω οτι εχουμε ανικανους πολιτικους. Πιστευω οτι εχουμε τυπους εξυπνους που εβγαλαν κερδος σε βαρος μας.

Και εκει εγκειται η διαφορα μου. Το παραμυθακι τους βγαζει καλους ανικανους. Εγω τους θεωρω ικανοτατους κακους.

Υ.Γ. Κυκλοφορει μια γενικοτερη ιδεα στην αλλη πλευρα της λιμνης οτι ο πρωην τους (ο W ντε!) δεν ηταν καθολου χαζος και τυφλο υποχειριο των συμφεροντονενενε. Καποιοι λενε οτι ηταν αρκετα ευφυης και το επαιζε ετσι σαν δικαιολογια των εγκληματικων ενεργειων που εκανε.

Πριν βγει κανεις να αρχισει με τις εκατονταδες lolpix του W που κανει μλκς ας αναρωτηθει αν βρισκει πιο πιστευτο το οτι ενας απο τους (στανταρ) 10 χαζοτερους ανθρωπους του πλανητη εγινε προεδρος 2 φορες κι ολας αποκλειστικα με το μαρκετινγκ και τα λεφτα ή ειναι πιο πιστευτο το "αλλο σεναριο"... Πιθανολογικα ταιριαζει πιο πολυ το 2ο σεναριο.

Κάνεις ένα τεράστιο λάθος κατά την γνώμη μου. Προσεγγίζεις τον εκλεγμένο "άρχοντα" σφαιρικά όπως πιθανόν αξιολογείς τους φίλους σου.

Δεν μας νοιάζει αν είναι καλός στο κρεβάτι, στο χόκεϊ επί πάγου, στο ποδόσφαιρο, στη σκοποβολή ή στην διεκδίκηση του προσωπικού του συμφέροντος.

Εκλέχθηκε για να υπερασπίζετε το κοινό καλό και σε αυτό είναι ανίκανος. Δεν μας ενδιαφέρουν οι λόγοι, αν είναι από καλοσύνη, από κακία ή από υπερβολική ευφυΐα που αδυνατεί να κουμαντάρει.. Μόνο η ανικανότητα του για την δουλειά που ανέλαβε μας ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ένα τεράστιο λάθος κατά την γνώμη μου. Προσεγγίζεις τον εκλεγμένο "άρχοντα" σφαιρικά όπως πιθανόν αξιολογείς τους φίλους σου.

Δεν μας νοιάζει αν είναι καλός στο κρεβάτι, στο χόκεϊ επί πάγου, στο ποδόσφαιρο, στη σκοποβολή ή στην διεκδίκηση του προσωπικού του συμφέροντος.

Εκλέχθηκε για να υπερασπίζετε το κοινό καλό και σε αυτό είναι ανίκανος. Δεν μας ενδιαφέρουν οι λόγοι, αν είναι από καλοσύνη, από κακία ή από υπερβολική ευφυΐα που αδυνατεί να κουμαντάρει.. Μόνο η ανικανότητα του για την δουλειά που ανέλαβε μας ενδιαφέρει.

Mε την ιδια λογικη ρε γιαγκο μηπως και αυτος δεν ενδιαφερεται για ποιο λογο τον ψηφιζεις??

Το θεμα ειναι να βγει αυτος και καθε "αυτος".

Αυτο το εκλεχθηκε για να υπερασπιζετε το κοινο καλο μου χτυπαει το ιδιο οπως το ευχομαι ειρηνη αγαπη υγεια για ολο το κοσμο.

Ωραια σαν ευχη ...αλλα μεχρι εκει.

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

π.χ. γιατί θα τρέξει το κράτος να το στηρίξει με χρήμα που θα μαζέψει από εμάς, γιατί οι εταιρίες δεν θα μπορούν να πάρουν χρήμα για τα βασικά (κεφάλαιο κίνησης) και θα αρχίσουν να σκάνε οι επιταγές σε ρυθμό χιονοστιβάδας και θα βρεθούμε όλοι ταπί και καθόλου ψύχραιμοι.

Το κράτος δεν μπορει να στηρίξει τετοιο μπαραζ με τιποτα. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη... Να βρεθουμε ολοι ταπι δυσκολο, απλα θα στριμοκωλιαστεί πολυς κοσμος, το οποιο ομως, δεν ειναι αναγκαια κακο...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ΔΕΝ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ κανείς.

Τον "ΧΡΗΖΟΥΝ". Είτε είναι κακός είτε καλός, έχει κάποιο ρόλο, τον οποίο πολλές φορές τον ξέρει, πολλές φορές τον μαθαίνει στην πορεία.

Το κεφάλαιο (βλέπε διεθνή κέντρα αποφάσεων) διατάσσει κυβερνήσεις και καθεστώτα. Δεν μπορώ πχ να πιστέψω ότι αν έχεις 10 καθημερινούς αμερικάνους και τους ρωτούσες ποιον θέλετε για πρόεδρο, τον Bush ή τον Τάδε, θα βγάζανε τον Bush. Έρχεται όμως η τέχνη της πλάνης, πείτε το imagemaking, σύμβουλοι, κτλ κτλ άρα η οικονομικη υποστήριξη, που αλλάζει καθολικά την εικόνα του chosen one. Τα ίδια ισχύουν και εδώ. Το όπλο των απλών πολιτών είναι η ψήφος και η απεξάρτηση από τα ΜΜΕ. Το πρώτο δεν γίνεται ή γίνεται λάθος, και το δεύτερο το έχουμε μετατρέψει σε "ψυχαγωγία δι' εξάρτησης" οπότε μας είναι δύσκολο να το κόψουμε.

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το ''αντίπαλον δέος'' :

YouTube - ΣΠΙΘΑ Κίνημα Πολιτών 2/9!

άντε να δούμε... αν και δεν είμαι σίγουρος τι σόι ''οικοδόμημα'' θα στηθεί με (πολύ)μεταχειρισμένα υλικά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mε την ιδια λογικη ρε γιαγκο μηπως και αυτος δεν ενδιαφερεται για ποιο λογο τον ψηφιζεις??

Το θεμα ειναι να βγει αυτος και καθε "αυτος".

Αυτο το εκλεχθηκε για να υπερασπιζετε το κοινο καλο μου χτυπαει το ιδιο οπως το ευχομαι ειρηνη αγαπη υγεια για ολο το κοσμο.

Ωραια σαν ευχη ...αλλα μεχρι εκει.

Μπορεί να σου μοιάζει με ευχή αλλά δεν είναι.

Αν τούς δεις ψυχρά σαν μέτοχος μιας εταιρίας που ψηφίζει για διοικητικό συμβούλιο, μπορεί κάτι να πετύχεις.

Αν για το παραμικρό λάθος, του μάνατζερ και της ομάδα του, που επιφέρει μείωση του εισοδήματος σου έστω και ένα € δεν τους ξαναψηφίσεις ποτέ, κάποτε θα τους τελειώσουν τα ρετάλια.

Όταν όμως με το συναίσθημα αναζητάς προθέσεις καλοσύνης, κακίας, βλέπεις τον όμορφο και λυπάσαι τον χαζό, 3 ,4 οικογένειες είναι, βόλευαν τους εγγλέζους, βολεύουν και τους αμερικάνους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κάνει και ένα κίνημα. Ξεκίνησε η Ντόρα, συνέχισε ο Μίκης και τώρα ο Αλαβάνος. :getlost:

Καταλαβαίνεις βέβαια με το ότι να συγκρίνεις την Τομάροβα και τον Φερέφωνο με τον Μίκυ είσαι με foul από τα αποδυτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.