Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

το θέμα έιναι ότι όλα αυτά τα κάνουν οι "σοσιαλίστες" ενώ όταν γυρίσει ο τρόχος θα έρθουν οι "καπιταλίστες" να μας σώσουν (Βλ.Ουγγαρία όπου η δεξιά αντιτίθεται στο μνημόνιο)

Αν αντιστρέφονταν οι ρόλοι θα είχαμε εξεγέρσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κι' άλλο πόνο

:TD:

http://www.cosmo.gr/Finance/Hellas/291759.html

Σκέψου όμως πόσο περισσότερο θα πόναγε αν τα έκοβε ο κακός κερδολάγνος ιδιώτης που θα αγοράσει τον ΟΣΕ. Είναι πιο γλυκός ο πόνος όταν σου τα κόβει μια εκλεγμένη και δη σοσιαλιστική κυβέρνηση.

Εξυπηρέτηση στον αγοραστή στην ουσία νομίζω ότι κάνουν τα καλόπαιδα που μας κυβερνούν. Το ίδιο φαντάζομαι ότι ισχύει και για τη ΔΕΗ με τα αυξημένα τιμολόγια που ακούγεται ότι θα έρθουν.

Σε εμάς να δούμε πότε θα κάνει η εξυπηρέτηση η κυβέρνηση.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είδαν τη συνέντευξη του Μητσοτάκη στο Mega, για οικονομία και Σαμαρά.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jOEMZ8WBQdc&feature=player_embedded]YouTube - ΀ΑΞΞΞ: Ξ€ΞΞ£ Ξ¨ΞΞΞ₯Ξ‘ΞΞΞΞ₯ΠΣ΀' ΞΞ₯΀Π΀ΠΞΞ Ξ ΞΞ...[/ame]

Τόσο ερασιτέχνες είναι; Αφού την έχουν ξαναπάθει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ucp7CBwV7CY&feature=player_embedded]YouTube - Ο ΜΑΧ KEISER ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ![/ame]

ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΦΙΜΩΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ ΣΚΟΠΗ, μεταβαίνετε εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtop...

Ο Μαξ τα λέει ως εχουν. Πολλοί τα λένε. Εμείς τα έχουμε συνειδητοποιήσει τελικά; Καιρός να δούμε κατάματα τι παίζεται.

Γινόμαστε περίγελως και απρούν με την αδράνειά μας. Αυτή και οι προηγούμενες κυβερνήσεις είναι προδοτικές και ξεκάθαρα ανθελληνικές. Και τα υπόλοιπα κόμματα που τα ανέχονται όλα αυτά και κάνουν τους Γερμανούς, συνεργοί τους! Το σύστημα είναι σάπιο φαύλο και αντιλαϊκό. Αν δεν το έχουμε εμπεδώσει αυτό πλέον, η περίπτωσή μας είναι ανίατη. Δεν έχω άλλα να πω. Τα λέει ευθέως ο Μαξ. Τα συμπεράσματα και τα σχόλια, δικά σας.

Aνακοίνωση ΑΘΗΝΑ 9.84 και ΑΙR 104.4 FM | Αθήνα 9.84

EDIT:

Το είχα είδα στο Τηλεάστυ και το έψαχνα σε όλο το νετ. Ευτυχώς που τα μπλογκ το ανέβασαν. Είναι κάποιες "προφητικές" δηλώσεις Καρατζαφέρη το 2000 για σήμερα. Δείτε και θα καταλάβετε πόσο "αυθόρμητα" εξελίσσονται τα πράγματα.

http://olympia.gr/2010/10/17/%CE%B1%CE%BD-%CE%B8%CE%B5%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%80%CE%B5%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%86%CF%84/

1. Η κυβέρνηση "παρένθεση" του Καραμανλή.

2. Ο 13ος και 14ος μισθός-τα καλά της ΕΕ.

3. Η συνεκμετάλλευση στο Αιγαίο.

4. Η λύση για το χρέος.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Το είχα είδα στο Τηλεάστυ και το έψαχνα σε όλο το νετ. Ευτυχώς που τα μπλογκ το ανέβασαν. Είναι κάποιες "προφητικές" δηλώσεις Καρατζαφέρη το 2000 για σήμερα. Δείτε και θα καταλάβετε πόσο "αυθόρμητα" εξελίσσονται τα πράγματα.

Αν θες να επισπεύσεις τις εξελίξεις, φτιάξε έναν προφήτη. (Καρατζαφέρης, ένας προφήτης μα τι προφήτης…) « www.olympia.gr

1. Η κυβέρνηση "παρένθεση" του Καραμανλή.

2. Ο 13ος και 14ος μισθός-τα καλά της ΕΕ.

3. Η συνεκμετάλλευση στο Αιγαίο.

4. Η λύση για το χρέος.

Αυτό το ''έχω τη δυνατότητα να έχω κάποιες πληροφορίες'' μου άρεσε....

σαν να μας λεεί: ''άμα αυριο μεθαύριο σκάσει μύτη καμία μισθοδοσία made in USA μη σας κάνει εντύπωση''

γέμισε ο τόπος σωτήρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν 30 χρόνια, για πρώτη φόρα στην ιστορία της Ελλάδος, σοσιαλιστικό κόμμα έρχετε στην εξουσία. Σήμερα η Ελλάδα βρίσκετε στο χειρότερο σημείο της, μεταπολιτευτικά.

Πόσο φταίει η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ τη δεκαετία του '80;

Παρεθέτω απόσπασμα από άρθρο του Μάνου Οικονομίδη.

"Όπως ο Καραμανλής μας έβαλε στην ΕΟΚ ‘για να μάθουμε να κολυμπάμε’, έτσι και εκείνος έδωσε στους Έλληνες τη δυνατότητα να πάνε… και σε άλλες παραλίες. Προφανώς και δεν φταίει ο ίδιος που αντί να εμπνευστούμε, αρχίσαμε να χτίζουμε πισίνες στις αυλές των σπιτιών μας με δανεικά…"

Link to comment
Share on other sites

Nα μείνω λίγο στους απλούς πολίτες, μιάς και αυτοί πληρώνουν τη νύφη πάντα....

Μεγάλο μερίδιο ευθύνης στους απλήρωτους λογαριασμούς έχουν και τα δημοτικά τέλη.

Στον δικό μου δήμο το τετραγωνικό χρεώνεται 1.22euros για τα σπίτια, και 3.64 για τα μαγαζιά!

Ληστεία!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 30 χρόνια, για πρώτη φόρα στην ιστορία της Ελλάδος, σοσιαλιστικό κόμμα έρχετε στην εξουσία. Σήμερα η Ελλάδα βρίσκετε στο χειρότερο σημείο της, μεταπολιτευτικά.

Πόσο φταίει η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ τη δεκαετία του '80;

Παρεθέτω απόσπασμα από άρθρο του Μάνου Οικονομίδη.

"Όπως ο Καραμανλής μας έβαλε στην ΕΟΚ ‘για να μάθουμε να κολυμπάμε’, έτσι και εκείνος έδωσε στους Έλληνες τη δυνατότητα να πάνε… και σε άλλες παραλίες. Προφανώς και δεν φταίει ο ίδιος που αντί να εμπνευστούμε, αρχίσαμε να χτίζουμε πισίνες στις αυλές των σπιτιών μας με δανεικά…"

Ανέκαθεν ιστορικά έφταιγαν οι πολιτευτές και οι παρατρεχάμενοί τους.

Δεν βλέπω γιατί τώρα αυτό αλλάζει.

Είμαστε στα δύσκολα, σύμφωνα με τα νέα (Τρέμη, Πρετεντέρης κλπ.).

Το ψήνουν για οικουμενική κυβέρνηση και αναδιάρθρωση.

Πρόοδος δεν είναι δυστυχώς το Greek Dream, μια θέση στο δημόσιο για 2000€.

Πρόοδος είναι να δημιουργείς (ο καθένας όπως και όσο μπορεί), και αυτό στο σκοτώνει σε κάθε βήμα το σύστημα της Ελλάδας, που είναι αλληλένδετο με τους πολιτικούς.

Και όλοι το κατακρίνουν, αλλά στην πραγματικότητα το χρησιμοποιούν ή προσπαθούν να το χρησιμοποιήσουν (για διορισμό, θεσούλα κλπ.)

Γι' αυτό και πάμε έτσι. Και γι' αυτό και θα πηγαίνουμε έτσι.

Όπως έλεγε κι ένας καθηγητής μου, ήρθε το ΠΑΣΟΚ και γίνανε οι κλητήρες διευθυντές.

Μπορεί να έκανε 1002 καλά και να ήταν άγιος ο Ανδρέας, με την ενίσχυση όμως του κομματικού πασοκικού (παρα)κράτους, δημιούργησε το τέρας που επί Σημίτη γύρισε εναντίον μας (χρηματιστήριο κλπ.).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν ιστορικά έφταιγαν οι πολιτευτές και οι παρατρεχάμενοί τους.

Μπορεί να έκανε 1002 καλά και να ήταν άγιος ο Ανδρέας, με την ενίσχυση όμως του κομματικού πασοκικού (παρα)κράτους, δημιούργησε το τέρας που επί Σημίτη γύρισε εναντίον μας (χρηματιστήριο κλπ.).

Έ όχι δα... Είσαι επίτηδες επιεικής ή "ποιητική αδεία";

1002??

Άλλο...

Βρε καλά θα κάνουν οι ΔΥ να παίρνουν και 3000 αν υπάρχουν. Το θέμα είναι να μειωθούν σαν αριθμός αλλά να αλάξουν και ποιοτικά. Δεν μπορεί να υπάρχουν άδεια σχολεία και τα υπουργεία και οι απανταχού δημόσιες υπηρεσίες να είναι γεμάτα/ες από γραφιάδες. Και δεν μπορεί η ΕΡΤ να συνεχίζει να μας τα τρώει.

Άσχετο. Αυτό με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ και το ταμείο παρακαταθηκών και δανείων σχετικά με το ποσοστό που παίρνει η ΕΡΤ, ισχύει; ΤΟ ότι δηλαδή μπορείς να δηλώσεις εκει ότι δεν θα το πληρώνεις (το ποσό της ΕΡΤ), χωρίς να κινδυνεύεις να σου κόψουν το ρεύμα, αλλά με ενδεχόμενο κυνήγι δικαστικώς από την εταιρεία...

Fragma νομίζω είχες ψάξει κάτι εσύ, αν θυμάμαι καλά....?

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Αυτό με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ και το ταμείο παρακαταθηκών και δανείων σχετικά με το ποσοστό που παίρνει η ΕΡΤ, ισχύει; ΤΟ ότι δηλαδή μπορείς να δηλώσεις εκει ότι δεν θα το πληρώνεις (το ποσό της ΕΡΤ), χωρίς να κινδυνεύεις να σου κόψουν το ρεύμα, αλλά με ενδεχόμενο κυνήγι δικαστικώς από την εταιρεία...

Έννοια σου.... έχουνε γνώσιν οι φύλακες....

Newsbeast.gr | ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ : Χωρίς ΕΡΤ οι λογαριασμοί της ΔΕΗ;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 30 χρόνια, για πρώτη φόρα στην ιστορία της Ελλάδος, σοσιαλιστικό κόμμα έρχετε στην εξουσία. Σήμερα η Ελλάδα βρίσκετε στο χειρότερο σημείο της, μεταπολιτευτικά.

Πόσο φταίει η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ τη δεκαετία του '80;

Παρεθέτω απόσπασμα από άρθρο του Μάνου Οικονομίδη.

"Όπως ο Καραμανλής μας έβαλε στην ΕΟΚ ‘για να μάθουμε να κολυμπάμε’, έτσι και εκείνος έδωσε στους Έλληνες τη δυνατότητα να πάνε… και σε άλλες παραλίες. Προφανώς και δεν φταίει ο ίδιος που αντί να εμπνευστούμε, αρχίσαμε να χτίζουμε πισίνες στις αυλές των σπιτιών μας με δανεικά…"

Τι εννοεί κολυμπάμε;

Τι εννοεί παραλίες;

Τι εννοεί ’Ελληνες;

Τι εννοεί πισίνες;

Τι εννοεί αυλές;

Τι εννοεί δανεικά;

Ρε μήπως μιλάει μεταφορικά ο άνθρωπος; (Λέω εγώ τώρα....)

PS. Έχω παραθέσει απλά ένα απόσπασμα. Δεν είναι δικά μου λόγια αυτά.

Επίσης καλό θα ήταν να συζητάγαμε και λίγο και όχι απλά να την λέμε ο ένας στον άλλον.

Με το πρώτο δεν ξέρω αν θα κερδίσουμε κάτι, με το δεύτερο είναι σίγουρο ότι δεν θα κερδίσουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα οχι,αν θες εξηγησε το μου :)

Δεν είναι δυνατόν τόσα καταναλωτικά που λένε να ρίξανε φέσι και οι τράπεζες να βγάζουν κέρδος.

Άρα ή δεν είναι τόσα ή πληρώθηκαν.. Εάν πληρώθηκαν είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει τα λεφτά του ότι θέλει.

Όπου γυρίσω ακούω για τα καταναλωτικά που πήραν για αγορά αυτοκινήτου και έριξαν την Ελλάδα έξω.

Πριν μερικά χρόνια δούλευε ο άντρας και τάιζε όλη την οικογένεια. Τώρα δουλεύουν γυναίκες και παιδιά, δεν είναι και το τέλος του κόσμου 15 ακόμα και 40 χιλ για μια οικογένεια στα 6 - 10 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.