Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Το μνημόνιο ισχύει όσο έχουμε αυτή τη κυβέρνηση. Αν γίνουν εκλογές και αλλάξει η κυβέρνηση τότε αυτόματα ακυρώνεται

Εχω την εντυπωση οτι δεν επιτρεπεται να γινουν εκλογες οσο εχουμε το ΔΝΤ, εκτος αν τους κυνηγησουμε ολους με σπαθια και ακοντια...

Link to comment
Share on other sites

Το μνημόνιο ισχύει όσο έχουμε αυτή τη κυβέρνηση. Αν γίνουν εκλογές και αλλάξει η κυβέρνηση τότε αυτόματα ακυρώνεται

με τον toto το ξέρεις...

το αγγούρι θα το φάμε ΟΠΩΣ και να έχει!

και όχι με το στόμα!

πάντως έχω πολύ πολύ μεγάλη απορία το τι θα γίνει σε 3 χρονια που είναι η εκλογές

Link to comment
Share on other sites

Πού οδηγεί την ΕΕ το Βερολίνο;

Δραματικές είναι οι αλλαγές που συντελούνται στη φύση και στον χαρακτήρα της ΕΕ τους τελευταίους μήνες. Με αιτία αλλά και πρόσχημα την οικονομική κρίση προωθούνται με ταχύτατους ρυθμούς βαθύτατες αλλαγές χωρίς καμία σοβαρή συζήτηση και χωρίς την παραμικρή συμμετοχή των Ευρωπαίων πολιτών προς τους οποίους οι ηγέτες τους επιδεικνύουν πρωτοφανή αλλά και επιδεικτικά εμφανή περιφρόνηση. Το ερώτημα «προς τα πού βαδίζει η ΕΕ;» αποκτά επείγοντα χαρακτήρα, καθώς οι αλλαγές που προωθούνται ντε φάκτο και εκβιαστικά, συνεχώς με πρωτοβουλία και ασφυκτική πίεση του Βερολίνου, αλλοιώνουν θεαματικά το οικοδόμημα της ευρωπαϊκής ενοποίησης.

το όνειδος της ανθρωπότητας τελικά δε βάζει μυαλό...

ολόκληρο το άρθρο: http://youpayyourcrisis.blogspot.com/2010/07/blog-post_5316.html#more

Link to comment
Share on other sites

με τον toto το ξέρεις...

το αγγούρι θα το φάμε ΟΠΩΣ και να έχει!

και όχι με το στόμα!

πάντως έχω πολύ πολύ μεγάλη απορία το τι θα γίνει σε 3 χρονια που είναι η εκλογές

Εγώ βλέπω εκλογές πολύ πιό σύντομα πάντως....μήν σου πώ και άνοιξη!

Link to comment
Share on other sites

Εκλογες... :worship:

Και για πειτε μου ποιος ειναι ικανος να κυβερνησει ?

Ο Σαμαρας ας πουμε ?

Ο Καρατζαφερης που κοιταει τα περιστερια ?

Η Ντορα δεν εχει φτιαξει κομμα ακομα οποτε δεν υπαρχει λογος να βιαζονται...

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα κάρτα διοτι ρώτησα ο βασικός ποσο ειναι μάλιστα...

Ολοκληρώνω λοιπόν λες και μου απάντησε κάποιος 580€ τα οποία το 23% είναι φπα τα 100 ευρώ απο αυτά ειναι τρόφιμα τα αλλα 100 ειναι ρεύμα - νερο - τα αλλα 30 ειναι τηλέφωνο αρα εχουμε 230 για τα τελείως απαραίτητα.

Αν λοιπόν ο πολίτης δεν εχει στέγη θα πρεπει να την νοικιάσει αρα έχουμε - 300 ολο μαζι μας κανει 530.

τα 50 ευρω στο φπα αρα δεν περισσεύει ουτε για τσίχλα.

Εγω χρεοκόπησα εσείς;;

Αυτο θα ειναι το νεο διαφημιστικό μηνυμα στις εκλογές της ΝΔ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://www.skai.gr/news/greece/article/148754/to-kratos-tha-yperaspistei-to-dimosio-symferon--28-7-2010/

Στη Ρόδο, 59 φορτηγά αποκλείστηκαν το πρωί της Τρίτης στο λιμάνι από μέλη τοπικού σωματείου ιδιοκτητών φορτηγών δημόσιας χρήσης, τα οποία μετέφεραν οικοδομικά υλικά και ευπαθή προϊόντα.

2 από αυτά με τα ευπαθή προιόντα του πατέρα μου.

Έπρεπε να στείλουμε 2 φορτηγά μας να μπουν ΜΕΣΑ στο λιμάνι και να ξεφορτώσουν 1-1 τα τελάρα με τα χέρια κ@λο με κ@λο με τα φορτηγά που κατέβηκαν.

Ρε δε πάνε στο διάτανο όλοι τους λέω γω? Κάθε φορά δηλαδή που 1 κλάδος απεργεί να επηΡεάζονται όλοι οι υπόλοιποι?

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
πιπέρι κάφρε...με ένα Ρ κάφρε :P ... όσα θέλω θα βάλω. Πρόβλημα;....ΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΞΥΛΟ ΓΥΡΟΣ ΚΙΣΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα κάρτα διοτι ρώτησα ο βασικός ποσο ειναι μάλιστα...

Ολοκληρώνω λοιπόν λες και μου απάντησε κάποιος 580€ τα οποία το 23% είναι φπα τα 100 ευρώ απο αυτά ειναι τρόφιμα τα αλλα 100 ειναι ρεύμα - νερο - τα αλλα 30 ειναι τηλέφωνο αρα εχουμε 230 για τα τελείως απαραίτητα.

Αν λοιπόν ο πολίτης δεν εχει στέγη θα πρεπει να την νοικιάσει αρα έχουμε - 300 ολο μαζι μας κανει 530.

τα 50 ευρω στο φπα αρα δεν περισσεύει ουτε για τσίχλα.

Ρεύμα νερό το μήνα είναι 30€ (όχι για οικογένεια, αλλά για να λες 100 τα τρόφιμα, 300 ενοίκιο λογικά δε μιλάς για οικογένεια). Το ΦΠΑ το έχεις υπολογίσει ήδη. Οι πράξεις σου θα έπρεπε να βγουν 160 για τα απαραίτητα 460 σύνολο άρα μένουν 120 για άλλα έξοδα. Άντε τυχερούλη :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει ...το υποπτευόμασταν εξαρχής, ήταν στα ΣΟΣ θέματα, αλλά επιβεβαιώνεται με τρανό τρόπο πλέον χειροπιαστά..μιλώντας για το εργασιακό μου περιβάλλον....Στόχος της τεχνιτής οικονομικής κρίσης είναι η υποβαθμιση του βιοτικού επιπέδου των μικρομεσσαίων, η μείωση του μισθού τους και η καλλιέργεια της μόνιμης ανασφάλειας ώστε να γαλουχηθούν με την έννοια "..να έχω την δουλίτσα μου και να πέρνω τον μισθουλάκο μου ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ/ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΜΙΣΘΟΥ ώστε να κρατήσω την θέση μου..." και να μην υπάρχει αντίδραση....Αντιδράει κανείς;;;;ε όχι βεβαια ...που να πάω με 40 βαθμούς έξω! To είπε και αυτό ο Μητσοτάκης ("πρέπει να γίνει πιο φτωχός ο μέσος Έλληνας")....Έτσι πλέον τα μεγαλοστελέχη θα μπορούν στα ΔΣ να παρουσιάζουν δείκτες αύξησης των κερδών και να δικαιολογήσουν τα bonus τους....

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διανύουμαι μεταγραφική περίοδο, και ο Γιώργης φέρνει κοινοτικό δεκάρι αεροδρομίου :

Σύμβουλος του Γιώργου πρώην υπουργός του Πρόντι

Εκτός από την ενοχλητική κατ' εμε παραδοχή ότι δε μπορούν να διαχειριστούν μόνοι τους τα θέματα για τα οποία τους ψήφισε ο ελληνικός λαός, ή μάλλον δεν είναι ικανοί να υλοποιήσουν ούτε αυτά που τους προστάζει το ΔΝΤ. Σαν να κατεβαίνεις με σκονάκι και να ανοίγεις στη ζούλα και το βιβλίο:hang3:

ή σαν να κατεβαίνεις στον πάγκο με την ενδεκάδα στο χαρτάκι, και να παίρνεις τηλέφωνο και τον πρόεδρο

Επίσης θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε το ηγεμονικό (φαντάζομαι) συμβόλαιο του ιταλού αστέρα, τη στιγμή που πετσοκόβονται συντάξεις πεινασμένων γερόντων. Και το λεω μιας και Να συνεχίσει τις «μετεγγραφές» συμβούλων σκοπεύει ο πρωθυπουργός.

Μερικά πράγματα που άκουσα για τον κύριο Σιόπα από ανταποκριτή ραδιοφωνικού σταθμού στην Ιταλία. Τα μεταφέρω με πάσα επιφύλαξη καθώς δε μπορώ να τα διασταυρώσω. Είναι οπωσδήποτε ενα ζήτημα το ότι από τα έργα και τις ημέρες του, ο ανταποκριτής επέλεξε να αναφέρει αυτά που έχουν ''θετικό'' άκουσμα.

- Είναι 70 ετών

- Επί των ημερών του στο υπουργείο οικονομικών της Ιταλίας, η κυβέρνηση Prodi μείωσε τα όρια ηλικίας από τα 60 στα 58 χρόνια, υλοποιώντας μια από τις προεκλογικές της δεσμεύσεις.

- Επί των ημερών του τιμωρήθηκε με εξοντωτικό χρηματικό πρόστιμο μια Ιταλίδα ηθοποιός που πιάστηκε να φοροδιαφεύγει.

- Το 2009 παρευρέθηκε στον Αστέρα της Βουλιαγμένης κατά τη συνάντηση της λέσχης Μπίλντεμπεργκ.

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.