Jump to content



airtickets.gr-πληροφορια...


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Προχθες πηρα ενα εισητηριο με κατευθυνση προς Αθηνα απο Ιωαννινα...εδωσα ολα μου τα στοιχεια...Μετα απο μιση ωρα αφου εγινε η αγορα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο με ενα Ε-Τicket νουμερο και κωδικο κρατησης...

Θα λαβω εισητηριο στα χερια μου με καποιο τροπο η θα πρεπει να το αναφερω κατευθειαν στο αεροδρομιο και βγαινει εκεινη την στιγμη? Και αν ναι που?

Link to comment
Share on other sites

είναι ηλεκτρονικό το εισιτήριο πλέον. Αυτά θα τα δώσεις για να κάνεις check in. μπορείς να κάνεις και web checkin κρατώντας τη θέση που θες, και να εκτυπώσεις τις κάρτες επιβίβασης στο σπίτι σου, και το μόνο που θα έχεις να κάνεις είναι να αφήσεις τις βαλίτσες σου στο κατάλληλο γκισέ του αεροδρομίου

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω εκτυπωση...?

με έναν απλό εκτυπωτή, και 2 (αν θυμάμαι καλά) κόλλες Α4 θα εκτυπώσεις 1 pdf που θα σου στείλουν. Επίσης, αν ταξιδεύεις με Aegean, υπάρχει μια άλλη "gadget-ια", που μπορείς να λάβεις -με mms ή email- την κάρτα επιβίβασης στο κινητό σου, και να μην χρειαστεί να εκτυπώσεις καν ;)

Link to comment
Share on other sites

Με airtickets έχω κλείσει αρκετές φορές και στέλνουν 2 mail, ένα είναι πληροφορίες για την κράτηση/πληρωμή και ένα που έχει το ηλεκτρονικό εισιτήριο (Itinerary) το οποίο και τυπώνω.

Link to comment
Share on other sites

α. Έκανες web check in? Το web check in γίνεται από το site της εταιρίας με την οποία θα ταξιδέψεις (Ολυμπιακή, Athens Airways, Aegean Air κλπ), και η διαδικασία συνήθως ξεκινάει 24 ώρες πριν την προγραμματισμένη αναχώρηση του αεροσκάφους.

β. Μπορεί και να μη σου δίνουν pdf. Η Swiss, την οποία θυμάμαι, σου δίνει ένα pdf με την κάρτα επιβίβασης, για να το εκτυπώσεις.

γ. το web check in, είναι στην ουσία μια διαδικασία για να γλυτώσεις την αναμονή στο αεροδρόμιο, αλλά και για να πιάσεις τη θέση που θες :p

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω κανει κρατηση με airtickets και εκτυπωνω το mail που ερχεται.Μετα πρεπει να κανεις web check in αλλα νομιζω θελει 48 ωρες πριν το ταξιδι ;

Καλη φαση γιατι επιλεγεις και την θεση που θα κατσεις...

Link to comment
Share on other sites

Με airtickets έχω κλείσει αρκετές φορές και στέλνουν 2 mail, ένα είναι πληροφορίες για την κράτηση/πληρωμή και ένα που έχει το ηλεκτρονικό εισιτήριο (Itinerary) το οποίο και τυπώνω.

Οτι λες αλλα στη θεση του mail βαλε SMS

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.