Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

πολυ ωραιο αρθρο αν και ξερω πως γινεται :p

btw εχω t-ring....

t-adapter μου λειπει για meade τηλεσκοπια

επισης το παραπανω δεν ειναι δικο μου , αλλα του θειου μου οπως εχω πει και παλιοτερα αλλα ειναι σαν δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή σύγκριση των 18-55 και 18-55 VR για όποιον ενδιαφέρεται

Αριστερά ο απλός, δεξιά ο VR

45mm f5.3

185545mmf53.th.jpg 1855vr45mmf53.th.jpg

45mm f9

185545mmf9.th.jpg 1855vr45mmf9.th.jpg

24mm f4 (f4.2 για τον VR)

185524mmf4.th.jpg 1855vr24mmf42.th.jpg

24mm f9

185524mmf9.th.jpg 1855vr24mmf9.th.jpg

ΥΓ. Ξεχάστηκα και τράβηξα σε Α.. :whistle2: Και στην αρχή είχα 200ISO, αλλά μου έβγαλε πάλι πρόβλημα η μηχανή και το έβαλα 400 :turn:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

δεν είδες προκοπή με τους τηλεφακούς και είπες να πάρεις κανα ευρυγώνιο ε; :hehe:

Μεγειες και καλοδούλευτος. :T:

(εψηνα και εγω εναν τετοιο πριν μερικες μερες αλλά ισως βρεθει μια ακρη και ερθει ενας καλος ζουμ στην θεση του 18-200 VR οπότε το πάγωσα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πολύ μεγάλες και άβολες για τα γούστα μου. Άσε που θέλω 1-2 κλικ, δεν έχω καμία όρεξη να μπαίνω στο τρυπάκι με τις 133109274328 ρυθμίσεις, οπότε ψάχνω κάτι με αξιοπρεπή φακούς που να βγάζουν οκ φώτος με τις αυτόματες ρυθμίσεις.

Υ.Γ. Το ποδήλατο είναι μέσα στην μπίχλα #@$%#@!% Η κασέτα πίσω έχει σκουριάσει!!! Έλα στο ποδηλατοthread να στα χώσω :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ιάσονα τον είδα από τους 20 πόντους AF-S είναι λέμε σε άριστη κατάσταση με το δερμάτινο σωλήνα του πάνω σε μια D200. 1100 Ευρώ. Τη Δευτέρα δε στο είπα; Ή Τρίτη πρωί ήταν;

Σε ευχαριστώ που εκτιμάς τις info μου!! :p

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ειμαι κατά 99.9% σίγουρος οτι ειναι ο AF-D και και απλά έχει το hood του af-s με το ανταπτοράκι που κυκλοφορεί ευρέως στο ebay.

Aπ'οτι θυμαμαι μου ειχε πει οτι εχει και τον AF-S μτχ στα 1600, αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.