Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Εχει κανεις στα υποψιν του κατι τετοιο αλλα σε πιο φθηνο;

RAP-B-121-UN7U The RAM Universal X-Grip Cell Phone Holder and Clamp | TripodClamps.com

Θελω να στηριξω το κινητο μου με καποιο τροπο στο τριποδο μου γιατι η d7000 δεν εχει σπαστη οθονη και σε καποιες χαμηλες ληψεις χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] (και όποιος άλλος ασχολείται με το άθλημα), έχω εδώ έναν φακό skywatcher 130/900 eq2. Έχεις καμιά ιδέα τι χρειάζομαι για να τον βιδώσω στην κάνον; επίσης, έχεις καμιά ιδέα τι παίζει με μοτέρ;

κάτσε να ξανακάνουμε μένσιο το [MENTION=5513]Γομάρι[/MENTION], μπας και το δει και απαντήσει αυτή τη φορά :p

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε...Tring / Τ-Mount(μπορει και τα δυο - δε θυμαμαι) χρειαζεσαι για μοντουρα της κανον..Εδω αθηνα ειναι ο νομικος που φερνει καποιες εταιριες οπως της Meade ας πουμε.

(απο εκει πηρα για νικον) απο εκει και περα αν δεν εχει για skywatcher ,να απευθυνθεις απο το καταστημα που πηρες το τηλεσκοπιο μηπως εχουν μοντουρα.Αλλιως απο κανα site εξωτερικου

edit: κατι τετοιο , χωρις να ειμαι σιγουρος(με ενα γρηγορο ψαξιμο)

http://www.harrisontelescopes.co.uk/acatalog/Canon_EOS_T_Ring.html

αλλιως υπαρχει και η αλλη λυση..

να σοβαρευτεις , να παρεις meade τηλεσκοπιο , να παρεις νικον μηχανη και να σου δωσω το δικο μου :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Οικονομική η δεύτερη επιλογή που μου προτείνεις :p

Δεν το αγόρασα. Το είχαν κάποιοι γνωστοί, αλλά λόγω του ότι πλέον μένουν Αθήνα, δεν υπήρχε λόγος να μένει να σκονίζεται, και μου το έφεραν στο χωριό. Τώρα, αν φύγουν από Αθήνα θα σε ρωτήσω τι να πάρω :p

Ο Νομικός που λες, είναι ο Telescopeshop.gr;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω κάρτα μνήμης για την NX1000 μου. Έχω βρει αυτή εδώ:

Transcend 64GB U3 UHS-1 SDXC Card - 95MB/s £26.96 - Free Delivery

που είναι και γρήγορη και τεράστια. Η αλήθεια είναι ότι τα 64 giga δεν θα τα χρειαστώ ποτέ, αλλά δεν βρήκα γρήγορες 32άρες που να δικαιολογούν την αγορά τους. Έχετε τίποτε άλλο να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την samsung nx300 - 2 φακους -τριποδακι -φιλτρα και ψαχνω καποια τσαντα κατα προτιμηση messenger type. Εχτε να προτεινετε κατι? Θα βολευε πολυ να εχει και θηκες για φορτιτση, πορτοφολι,κινητο και ταμπλετ 8αρη

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο τυπάς!!!!!

Ενδιαφέρουσα κατασκευή, αλλά πολύ γκουμούτσα! :)

Epoxy resign και όλα λύνονται πιο εύκολα!

Έχει διάθεση κανείς για ακούσιο "περμαναντ" ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.