Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Και γω κάτι τέτοιο σκέφτηκα..είναι μικρός ο 55άρης προσωπικά.

Αλλά είναι και 125€ διαφορά το ένα με το άλλο τουλάχιστον.

anyway , ότι θέλει ας αποφασίσει!

d3200 vs 600d? με 18-55 και οι 2, η κανον λίγο πιο ακριβή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ψαχνω φωτογραφικη μηχανη να σγορασω θα ηθελα την βοηθεια σας.

Ξεπερναμε το οικονομικο πλαισιο κ με ενδιαφερει να ειναι μικρη για να μπορει να μεταφερθει ευκολα, δηλαδη σε μπουφαν, τσεπη, θελω να εχει wifi.

Σκεφτομουν για sony nex 5r αλλα ειναι τεράστια για τα δεδομενα μου...θελω κατι πολυ μικρότερο.

Ειχα δει μια sony dsc wx300 νομιζω λεγεται στα 300 περιπου που σαν μεγεθος ηταν λιγο μεγαλυτρρη απο το ζητουμενο αλλα αντεχεται.

Αν εχετε καποια ιδεα παρακαλω προτεινεται.

Ευχαριστώ

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από ilion10
Link to comment
Share on other sites

Θελει ενας φιλος φωτογραφικη.βασικη χρηση, εχει 2 μικρα παιδια κλπ.

Κοιταγε την 3200. Με τι φακο? Ο 18-55 του βασικου κιτ ειναι οκ?

εγω εχω βγαλει 150 χιλιαδες φωτογραφιες με τον 55αρη στο εξωτερικο και με βολευει μια χαρα για μενα το παραπανω ειναι too much για τις δικες μου αναγκες..
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα την 3200 τότε. για 10€ διαφορά δεν αξιζει καν να το σκεφτεις.

Ασε που αμα πας αυτοπροσώπως σε κάποιο μαγαζί και τους αρχίσεις στο μπλα-μπλα μπορει να σου κάνουν και κατι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βγαλει 150 χιλιαδες φωτογραφιες με τον 55αρη στο εξωτερικο και με βολευει μια χαρα για μενα το παραπανω ειναι too much για τις δικες μου αναγκες..

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός. Στο δικό μου ταξίδι στο εξωτερικό, είχα τον 18-70 και πραγματικά δε θα με χάλαγε καθόλου να είχα έναν 18-105.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ψαχνω φωτογραφικη μηχανη να σγορασω θα ηθελα την βοηθεια σας.

Ξεπερναμε το οικονομικο πλαισιο κ με ενδιαφερει να ειναι μικρη για να μπορει να μεταφερθει ευκολα, δηλαδη σε μπουφαν, τσεπη, θελω να εχει wifi.

Σκεφτομουν για sony nex 5r αλλα ειναι τεράστια για τα δεδομενα μου...θελω κατι πολυ μικρότερο.

Ειχα δει μια sony dsc wx300 νομιζω λεγεται στα 300 περιπου που σαν μεγεθος ηταν λιγο μεγαλυτρρη απο το ζητουμενο αλλα αντεχεται.

Αν εχετε καποια ιδεα παρακαλω προτεινεται.

Ευχαριστώ

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Καμια προταση?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.