Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Οπότε, μάλλον χωρίς μοτέρ είναι ο φακός.. :(

Μου έστειλε και αυτά τα reviews..

Sigma AF 18-50mm f/2.8 EX DC macro - Review / Lab Test Report

Lens Test: Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC Macro | Popular Photography

Press Release photo - Equipment Database photos at pbase.com

Link to comment
Share on other sites

ο Σιγμα φακός μου (Sigma 17-70 f/2.8 - 4 DC OS HSM ) κατα το ζουμ ακούγεται από μέσα ενα ντουκ-ντουκ, και απο το viewfinder η εικονα παει πανω κατω.

Δεν είναι ιδιαίτερα έντονο, αλλα φοβαμαι μην επιδηνωθεί... απο τι μπορει να προκλήθηκε;; δεν έχει φάει σαβούρτα ο φακός ποτέ.

Δε θυμαμαι και ποτε τον πηρα πρεπει να δω την απόδειξη. 1 χρόνο έχουν αυτοί;

Φιλος μου ειχε το ιδιο προβλημα μετα απο 6 μηνες χρησης και τελικα τον στειλανε για επισκευη και τον πηρε μετα απο 10 μερες περιπου...:tomato: Ηταν το OS τελικα που εκανε τον ηχο και ολη η εικονα κουνιοταν στο viewfinder...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ανέλαβε ο Γαλαίος την Canon-Intersys (οι οποίοι έλεγαν ότι ο αισθητήρας θα αλλαχθεί με μια φυσικότητα σαν να μου έλεγαν θα σου στείλουμε καινούρια μπαταρία...). Από εβδομάδα θα φύγει και email στην Canon Europe, γιατί ήταν απαράδεκτη η αντιμετώπιση.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

αυτο επρεπε να ειχε γινει απο την αρχη ...ιδιως απο τη στιγμη που την πρωτοπηγες σε αυτον και σου προτεινε αρχικα να πας στην intersys.

Αγωνα δεν ειδαμε...αντε μπας και δουμε κανενα βεγγαλικο..:p

Link to comment
Share on other sites

Κανένα milky way ίσως -προχθές το βράδυ δεν είχε καθόλου φώτα σε όλο το νησί, είχε και καθαρό ουρανό, και ήταν καταπληκτική ευκαιρία, αλλά δεν είχα ακόμα τη μηχανή-, βεγγαλικά δύσκολα. Δε βλέπω να κινούνται πολλά πράγματα εδώ πέρα :p

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Ηταν εντός εγγύησης οπότε ε;; αν οχι, τι πληρωσε;;

Ηταν εντος εγγυησης τοτε αλλα αμα ειναι κατι το οποιο το βγαζουν τα περισσοτερα κομματια φακου ισως και να μη πληρωσεις κατι! Ψαξε το και αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

H σπανιοτητα και το μεγαλο διαφραγμα..ιδιως αν σκεφτεις οτι δεν ειναι καν για μεσαιο φορμα αλλα για μεγαλο φορμα.

(Αλλον jupiter εψαχνα..αλλα βγηκε στην επιφανεια αυτος..)

Link to comment
Share on other sites

Ως Κατοχος την Canon 650D, με τον φακο 18-138 IS STM, (3.5 - 5.6)μπορω να πω οτι ειμαι απιστευτα ικανοποιημενος για τις φωτογραφιες που βγαζω. Ερασιτεχνης ειμαι, οχι επαγγελματιας. Απλα δεν εχω ενα συγκεκριμενο Subject. Μπορω να βγαλω απο ηλιοβασιλεματα, μεχρι Megara Events, απο Φεγγαρι μεχρι δασος και απο ανθρωπους μεχρι δεν ξερω τι. Θα ηθελα λοιπον, εναν φακο, δεν ξερω τωρα αν θα πρεπει να ειναι σταθερος η οχι, πιο ποιοτικο σε χρωματα, κοινως να υπαρχει ποιοτητα. Φυσικα λεμε για προγραμμα λειτουργειας στο Μ και οχι στο αυτοματο. Θα ηθελα να μεινω στην Canon, και οχι να στραφω σε αλλη μαρκα. Ακουω γνωμες - προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις κανα 450αρικο στην ακρη τον canon 70-200 f/4 και για κατω απο 70mm τον 28-70 f 2.8

wtf ο 70-200 τοσο δεν ειχε πριν 2-3 χρονια? :/

Ωραιος φακος!!! ο 70-200

Ενα παλικαρι ομως τον ειχε, μου τον εδωσε για μερικα καρε, αλλα για κοντα, δεν κανει γρι.

Αν πολλαπλασιασω κιολας το 70χ1.36..... την κατσαμε, πρεπει να πηγαινω κανα 2 μετρα πισω απο τα κοντα αντικειμενα, υποθετω

Ελεγα μηπως, καναν 24-70 2.8 L, η κανεναν Macro ...... ξερω και εγω??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.