Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

δεν τιθεται θεμα πιεσης.

Mε λιγο google θα δεις απειρες φωτος απο iso100 -400...λιγες 640..μια βρηκα στα 800 και διαφραγματα ανω (αριθμητικα) του 6.3 (περισσοτερες φ8-φ11)

και ολιγον σπορ..:p

Digital Grin Photography Forum - View Single Post - Best D300 Telephoto Lens For Under $1,000.00

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο, έχεις ιδέα πόσο πάει η ενοικίαση?

Για 1 μέρα, D300 + 70-200 VR1, μου είπαν 300κάτι λίρες, ΚΑΙ deposit 3.000 λίρες που είναι η τιμή του σετ.

Δεν ξέρω αν θα βρείς κάπου πιο φθηνά, αν βρείς πες μου,

Link to comment
Share on other sites

Χχχμμμ.... Που μπορω να νοικιασω εναν τετοιον για το silverstone φετος? :p Η ενα teleconverter καποιος? (Πετρος? :whistling)

Φυσικά. Αν έχεις 80-200 2.8 NIKON με το KENKO 2x θα είσαι άρχοντας στο f/8 (160mm-400mm). Όποτε θες μου λες.

Ερωτεύτηκα σήμερα...:daisy::man_in_love:

ΜΗΝ περάσετε από adorama...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αν έχεις 80-200 2.8 NIKON με το KENKO 2x θα είσαι άρχοντας στο f/8 (160mm-400mm). Όποτε θες μου λες.

Ερωτεύτηκα σήμερα...:daisy::man_in_love:

ΜΗΝ περάσετε από adorama...

τι έχουν εκει ;

Θες να πάω να σου κανονίσω κανα 70% έκτπωση ; :p

Link to comment
Share on other sites

τώρα το θυμήθηκα:

Χτες που γύρισα σπίτι κατά τισ 6:40, με την καταπληκτική συννεφία που είχε έκατσα και έβγαλα φώτο με τον τηλεφακό.ΧΩΡΙς ΤΡΙΠΟΔΑ ΗΜΟΥΝ.

Το λοιπόν: @400μμ

Φ11 άιζο 6400 = 1/4000 τραγικά πολύ

Φ11 άιζο 100 = 1/60 λίιιιγο

Φ11 άιζο 400 = 1/320 (αν θυμάμαι καλά)

οπότε με 640 ήσουν τζιτζίιιιιιιιιιιιιιι

Φώτος όποις θέλει πμ για link με τα raw.

Link to comment
Share on other sites

οπως το βλεπω....ανετα 3 μικρα jpgakia (600χ400) και αλλα 3 αντιστοιχα 100% crop απο τις αρχικες εικονες μεγεθους (600χ400).

Do it..για ενημερωτικους λογους.:p

(να δουμε και αν εχεις σταθερο χερι @1/320)

Link to comment
Share on other sites

Σιλβερστοουν νομιζω θα θες ένα 400άρι ΑΝΕΤΑ.

Και στατιστικά θα έχει και φουλ σύννεφο.

Περυσι που πηγα εκανε την πιο ζεστη βδομαδα του Οκτωβρη για τα τελευταια 120 χρονια :p, ειμαι αισιοδοξος (κ*λοφαρδος). Η D7k παντως μια χαρα την παλευει και με ψηλα iso.

Φυσικά. Αν έχεις 80-200 2.8 NIKON με το KENKO 2x θα είσαι άρχοντας στο f/8 (160mm-400mm). Όποτε θες μου λες.

Thanks! Τελος Σεπτεμβρη ειναι, θα σου πω απο πιο πριν!

Κοιταξα παντως λιγο και στο uk για ενοικιασεις, ειδα sigma 50-500 με 52 λιρες για 7 ημερες, καθολου ασχημα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.