Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

ναι του Dolly

δεν της καναμε της ΕΚΑΝΕ!

πως κοπανας τα χταποδια στους βραχους ; καπως ετσι χτυπησε και η μηχανη.Απο το να σπασει χερι ποδι προτιμησε να σπασει τη μηχανη του και να χαλασει τον φακο μου :p

περα απο την πλακα.Και να θες να το κανεις αυτο δε μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καλο παιδι εγω και ξερω οτι δε θα εκανε το ιδιο και αυτος αν γλυστραγα σε σκαλια πανω και επεφτα

αλλα ναι οταν επισκευαστουν ΟΛΑ , θα του το σπασω το κεφαλι μετα :p

τωρα δε θελω , ειναι πληγωμενος

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είμαι σκασμένος...

Και για τον φακό του Ιάσονα, που ελπίζω να είναι κάτι απλό γιατί δεν χτύπησε αλλά τραντάχτικε γάματα, αλλά και για την μηχανή.

80 κιλά ζώο, με το βάρος μου ΚΑΙ δύναμη απο το ασυναίσθητο άπλωμα του χεριού για να σταματήσεις πτώση, και όλο αυτό το βάρος το έφαγε η κάτω πίσω αριστερή γωνία της μηχανής...

Ράγισε το μαγνήσιο FFS και θέλω το κάτω και το πίσω (το μεγάλο με την LCD) panels αλλαγή σίγουρα.

Το αστείο είναι πως η μηχανή δούλευε κανονικά μετά και βγάλαμε και 100 φωτογραφίες.

Το άγχος είναι να επανέλθει και να δουλεύει 100% και οχι τοσο τα λεφτά ΑΤΜ, γιατί μας έκανε και μια λαλακία με ένα focusing για κάποιο λόγο. που ΔΕΝ είδαμε στο Αχλάδι με 20 φακούς και 1000 κλικ...

Αν εξαιρέσεις αυτό η μηχανή είναι ΑΡΡΩΣΤΗ και είμαι κακάκια-σμενος απο την χαρά μου παίδες!

Να σας ποστάρει το Γομάρι 12800 απο μπαράκι που τον πήγα με 6 μπιτζεζ να φυγει το μάτι!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είμαι σκασμένος...

Και για τον φακό του Ιάσονα, που ελπίζω να είναι κάτι απλό γιατί δεν χτύπησε αλλά τραντάχτικε γάματα, αλλά και για την μηχανή.

80 κιλά ζώο, με το βάρος μου ΚΑΙ δύναμη απο το ασυναίσθητο άπλωμα του χεριού για να σταματήσεις πτώση, και όλο αυτό το βάρος το έφαγε η κάτω πίσω αριστερή γωνία της μηχανής...

Ράγισε το μαγνήσιο FFS και θέλω το κάτω και το πίσω (το μεγάλο με την LCD) panels αλλαγή σίγουρα.

Το αστείο είναι πως η μηχανή δούλευε κανονικά μετά και βγάλαμε και 100 φωτογραφίες.

Το άγχος είναι να επανέλθει και να δουλεύει 100% και οχι τοσο τα λεφτά ΑΤΜ, γιατί μας έκανε και μια λαλακία με ένα focusing για κάποιο λόγο. που ΔΕΝ είδαμε στο Αχλάδι με 20 φακούς και 1000 κλικ...

Αν εξαιρέσεις αυτό η μηχανή είναι ΑΡΡΩΣΤΗ και είμαι κακάκια-σμενος απο την χαρά μου παίδες!

Να σας ποστάρει το Γομάρι 12800 απο μπαράκι που τον πήγα με 6 μπιτζεζ να φυγει το μάτι!

φίλε, άμα είσαι εσύ καλά, όλα καλά είναι. το μηχανάκι θα το φτιάξεις και θα είναι σαν καινούργιο.

Νταξ, ξενερωμα, το ξέρω επειδη είναι του κουτιού κλπ, αλλά από το να ήσουν σε κανενα νοσοκομείο τώρα, καλύτερα ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας ήταν ο Ιάσονας έστω! :p

Τον έχω και σπίτι τώρα και ποιός ξέρει τι θα βρω όταν γυρίσω!!

Δε καταλαβες..

τιποτα δε θα βρεις :hehe:

ετσι οπως τα εκανες και να την πουλησω ουτε πατινι δε παιρνω!!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά ρε συ. Πού χτύπησες; Είχα και εγώ πτώση πριν 25 μέρες και την ανέκοψε το αριστερό μου χέρι και ακόμα δεν μπορώ να το τεντώσω κανονικά. Όσο για τον εξοπλισμό, άμα είσαι εσύ καλά, όλα ξαναγίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Σε σκαλιά τούβλινα έπεσα, και την έφαγε πίσω, κάτω, αριστερή γωνία.

Θέλει 2 πάνελς αλλαγή σίγουρα όπως την βλέπω.

Πήρα τώρα Νικον Αγγλίας, και θέλουν 2 βδομάδες για να μου δώσουν quote και μέχρι 6 για επισκευή... Οπότε θα πάει Ελλάδα για σερβις Δαμκαλήδη με την μια να δούμε απο εκεί τι θα πούν όπως το βλέπω.

Και απο σήμερα ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

μεσα στη τυχη εισαι και συ και η μηχανη σου:p

Kανε ενα ξεματιασμα καλου κακου..τοσο σε σενα οσο και στη μηχανη.

Λεω και σε σενα γιατι απο τοτε που την πηρες ..σου 'κατσε θεμα με την μπαταρια..τωρα αυτο...ποιος ξερει τι θα γινει μετα??

Στον ιασωνα...και απο τα 16 διαφορετικα ατομα που περασε μια χαρα ητανε:p

Περαστικα και στους δυο σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.