Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Νίκον έχεις; Έλα να σου δώσω τον reflex 500mm να δοκιμάσεις. Θες μηχανή να σηκώνει με φως 800 ISO για πλάκα, ταχύτητα 1/640 και γρηγορότερη για ακούνητες φωτό με πιάσιμο στο χέρι, οθόνη εστίασης με βοήθημα για χειροκίνητη εστίαση. Εμένα με δυσκολεύει λίγο. Ο Gomar τον είχε βάλει στη D90 και ήταν μια χαρά. Σε FF 12-16 MP η οπτική ποιότητα σε pixel peep 100% θα είναι καλή. Στα ίδια MP σε DX δεν είναι τόσο καλή. Έχει και λίγο βινιετάρισμα.

σ ευχαριστώ πολύ για την προσφορά , θα το θελα πολύ αλλά ειμαι δυστυχώς είμαι πολύ μακριά :D

έχω την d300s. θα τον παρω μαλλον καποια στιγμή για το καλοκαίρι για καμιά βραδυνή φωτο με τρίποδο φυσικά, κανά φεγγάρι..

Link to comment
Share on other sites

ωχ.....του δωσες φακο ;

RIP

ας τον χαλασει μετα περναει ταμειο...

εδω μου χαλασε το card reader - μου πε πως εγω εφταιγα γιατι δεν ηταν "pro" κατασκευη σαν αυτα που περνουν στο βορειο πολο :hehe:

υ.σ ο 70-300 vr στη δ700 ειναι αλλος φακος

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο είναι και εγώ εδώ για να πάμε λουτράκι κλπ !

Διαθέτω και αυτοκίνητο..αν θέλει κάποιος να πάμε μαζί/whatever εδώ είμαι να το κοιτάξουμε.

Θα ήθελα να μπορούσα να πήγαινα την Παρασκευή στον Παρνασσό στα πάτρια εδάφη ( Ειδική διαδρομή Δροσοχώρι)..αλλά με τη δουλειά..δεν μπορώ...

Αν κάποιος κινηθεί προς τα εκεί, αν θέλει κάτι ας ρωτήσει ..

Πλάκα πλάκα από πέρυσι είχα βγάλει μπόλικο υλικό, ειδικά σε βίντεο από την 5dII..πρέπει να το φτιάξω και αυτό ... !

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ Ζήτημα 500δ θέλω μεγάλες μπαταρίες έχω 3 με το γκριπ αλλά σε 3ωρο συνεχόμενο βίντεο δε τη βγάζω καθαρή οπότε την θέλω μεγάλη φθηνή και μαύρη:rap:

anybody για την μπαταρία που ρωτώ

Link to comment
Share on other sites

anybody για την μπαταρία που ρωτώ

Και ποση ωρα εχεις σκοπο να γραφεις??:p

Παρε τρεις τετοιες..αν ειναι..

(επωνυμες εναλλακτικες)

[ame=http://www.amazon.com/Opteka-LP-E5-1800mAh-Li-ion-Battery/dp/B001M4XCHQ]Amazon.com: Opteka LP-E5 1800mAh Li-ion Battery Pack: Camera & Photo[/ame]

Υπαρχουν και ανωνυμες κινεζικες μισοτιμης..στα 1500/1600mah..δε ξερω αν θα τις προτιμουσα.

(στο ebay αν βαλεις lp-e5 θα σου βγαλει)

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να φανταστω τι θα γινοταν αν ΔΕΝ ηταν απο μαγνησιο η D800 και τοσο γερη κατασκευη ο φακος

το σωμα της μηχανης ραγισε / εσπασε - σε ενα σημειο και ο 24-70 sigma την ακουσε:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.