Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω μια compact camera μέχρι 100€ αλλά δεν έχω ιδέα από μηχανές,με την πείρα που έχετε πια από το παρακάτω σαιτ θα μου προτείνατε; Ευχαριστώ

Compactcamera's | Electronics | Tweakers.net Pricewatch Prijzen

canon A3300 is/nikon s3300...οποια σου καθεται καλα στο χερι σου..:p

Eχει βγει και Α3400 is αλλα ειναι παραπανω σε τιμη απο την 3300..και αν μπορεις να φτασεις εκει παρε την nikon s6300 που εχει bsi-cmos για σενσορα αντι για απλο ccd.

Link to comment
Share on other sites

έτυχε νά δώ δείγματα τίς απλής και τις Ε από τήν ίδια ακριβώς εικόνα και οφείλω νά ομολογήσω μού βγήκαν τά μάτια,είναι μεγάλη ή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

η Ε λογικα θα σας βγαλει απο τον κοπο να κανετε το "action" για καθε φωτογραφια :p

παντως ρε παιδια , χρειαζομαστε οντως τοσο πολυ sharpenning σε μια φωτογραφια ;

γτ ειναι απαραιτητα καλο αυτο ;

μονο για τοπια ; Την μηχανη θα την παρεις ομως μονο για τοπια ;

το προβλημα με την ελλειψη φιλτρου ομως μηπως σε κανει να αναρωτηθεις αν αξιζει να παρεις την E?

μηπως ειμαστε υπερβολικοι ;

γτ τωρα D800 + και καλους φακους,το αποτελεσμα θεριζει απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

όχι μωρέ τζερτζελές νά γίνεται......Εμείς για τό επίπεδο και τήν χρήση πού θέλουμε δέν χρειαζόμαστε τίποτα,πιστεύω μέ μια μκ2-δ700-7δ-δ7000 είμαστε υπερκαλυμένοι,και εάν θέλουμε νά τό προχωρήσουμε μας λοίπουν γυαλιά,καλυτεχνικό υπόβαθρο-άποψη,ιστορία,κ.τ.λ,κ.τ.λ.Τί νά λέμε τώρα μήπως μάς κρατάνε οί κάμερές μας πίσω;εντάξει είναι ωραίο νά έχεις πάντα κάτι καινούργιο με τήν τελευταία λέξη τής τεχνολογίας αλλά φωτογραφικά δέν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.