Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Παιδιά οτι θέλετε για δοκιμές και ιστορίες μιλάτε με την γραμματέα μου το Γομάρι που έχει και την μηχανή :D

Εγώ μέχρι την άλλη Παρασκευή δεν έχω λεγειν στην μηχανή μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη φίλε [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] :D

να ρωτήξω... για σκανάρισμα φιλμ αρνητικών, υπάρχει κάποια σίγουρη λύση; βλέπω αυτό στα 150 που σκανάρει και φωτογραφίες ION PICS 2 PC - - E-SHOP.GR

κι αυτό που ειναι κανονικό σκαννερ και σκαναρει και φιλμ EPSON PERFECTION V500 PHOTO - - E-SHOP.GR

Link to comment
Share on other sites

για σκανάρισμα φιλμ αρνητικών, υπάρχει κάποια σίγουρη λύση; βλέπω αυτό στα 150 που σκανάρει και φωτογραφίες ION PICS 2 PC - - E-SHOP.GR

κι αυτό που ειναι κανονικό σκαννερ και σκαναρει και φιλμ EPSON PERFECTION V500 PHOTO - - E-SHOP.GR

Σκεπτικισμός. :hmm:

εγώ πήρα το V330 τις προάλλες και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος :)

Για ανέβασε κάνα φούλ μεγέθους σκανάρισμα κάπου και δώσε το λινκ στο λαό να κρίνει μόνος του. Επίσης, το φακό κράτα τον, η θέα από το σπίτι μου είναι αισχρή, πολλή υγρασία και νέφος. Και νύχτα με τα φώτα του βγάλτο!

Link to comment
Share on other sites

θα ανεβάσω σύντομα as you asked sir

Έβγαλα και κάποιες νυχτερινές. Δεν ενθουσιάστηκα βέβαια, και ο καιρός δεν βοηθούσε καθόλου, αλλά με λίγες διορθώσεις θα έρθουν καλύτερα μάλλον. Βασικά έφτασα σχετικά αργά οπότε δεν πρόλαβα καλό φως (αν και νομίζω οι νυχτερινές έχουν και περισσότερο ενδιαφέρον). Εν τω μεταξύ μέχρι να πάω είχε γυρίσει για κάποιο λόγο και έτσι το φωτογράφισα από πριμα αναγκαστικά. Δεν πειράζει...Αν δεν φύγει αύριο ίσως ξαναπάω (αν και δύσκολο)

Ρε συ αυτό που σου είπα στο τηλέφωνο το είδα και μετά. Με το TC 1.6x δεν δουλεύει το AF για κάποιο λόγο ούτε με τον 80-200 μου ούτε με τον 300άρη σου. :hmm:

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.