Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Κοίταγα τιμές για τον 24-105, και έβλεπα παντού να λένε "Bulk". Τι εννοούν; Τον γύρισε ο άλλος και τον ξαναπουλάνε; Και γιατί υπάρχουν τόσο πολλοί bulk 24-105 κι όχι -π.χ.- 24-70;

Μήν τόν κοιτάς τό ρημάδι άστονα σού λένε:whip:

Έχεις 70-200 έτσι δέν είναι; έχεις και 50άρη;

Link to comment
Share on other sites

50άρη δεν έχω, όχι. Λογικά, αφού μου λέτε να τον αφήσω τον 24-105, εκεί προς τα Χριστούγεννα θα πάρω τον 50mm f/1,4. Εκτός κι αν κατέβω κέντρο καμιά μέρα, και κοιτάξω για μτχ στα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Aλλαγη σε σωμα δεν σκεφτεσαι ακομα??

Φυσικά και σκέφτομαι. Όσο, όμως, ο χοντρός κόβει μισθούς και συντάξεις, και βγάζει συνέχεια νέους φόρους, δε με παίρνει να δώσω 1500-2000€ για το χόμπι μου :...:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σκέφτομαι. Όσο, όμως, ο χοντρός κόβει μισθούς και συντάξεις, και βγάζει συνέχεια νέους φόρους, δε με παίρνει να δώσω 1500-2000 για το χόμπι μου :...:

λαλάκας πιάνεσαι, αυτά είναι που θα σου μείνουν....

οι αναμνήσεις :) κοίτα να τις έχεις σε καλή ποιότητα at least :)

αλλαγή σώματος σκέφτομαι κι εγώ:)

Έγινε επεξεργασία από DarkSaga
Link to comment
Share on other sites

λαλάκας πιάνεσαι, αυτά είναι που θα σου μείνουν....

οι αναμνήσεις :) κοίτα να τις έχεις σε καλή ποιότητα at leat :)

αλλαγή σώματος σκέφτομαι κι εγώ:)

Εσύ νά κάτσεις στά αυγά σου......:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

κοντα στο 1.5κ παει καινουρια η 5δ2 ..προς αγγλια μερια..(προς ελβετια δεν εχω ιδεα).

Δεν ειναι λιγα σιγουρα ...αλλα απο την στιγμη που πηρες 70-200 και κοιτουσες -απο οικονομικης αποψης- τον 24-105...δεν ειναι μακρια.(κανα 500αρη max ?..δινοντας 400δ+17-70).

@δαρκ...

δεν καταλαβα πως επρεπε να διαβασω το ποστ σου...αλλα αν κυριολεκτεις..που να πας?

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακά, και μόνο, αν σκέφτεσαι να δώσεις την 700 κάποια στιγμή, ρίξε και από δω μια ειδοποίηση ;)

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]: Δεν είχες έναν carl zeiss 50άρη;

όλοι όσοι θέλετε την D700 θα ενημερωθείτε ταυτόχρονα από τη σχετική αγγελία :)

άλλος το στέλνει σε π.μ. αλλος το γράφει εδώ :)

όταν ανέβει η αγγελία να δω ποιος θα απαντήσει και τι "παζάρια" θα κάνετε ;)

Link to comment
Share on other sites

λαλάκας πιάνεσαι, αυτά είναι που θα σου μείνουν....

οι αναμνήσεις :) κοίτα να τις έχεις σε καλή ποιότητα at least :)

αλλαγή σώματος σκέφτομαι κι εγώ:)

Το μεγάλο μείον είναι ότι η αδερφή μου άνοιξε δικό της (γραφιστικό) γραφείο στο χωριό, κι όσο να'ναι δεν είμαστε για έξοδα. Όταν με το καλό στρώσει η δουλειά της, θα πάρω σίγουρα

κοντα στο 1.5κ παει καινουρια η 5δ2 ..προς αγγλια μερια..(προς ελβετια δεν εχω ιδεα).

Κι εκεί 1500€ έχει. Η κρίση έχει τσακίσει και τις αγορές μου στην Ελβετία. Λόγω της κρίσης, όλο και περισσότεροι πάνε τα λεφτά τους στην Ελβετία, μετατρέποντάς τα σε φράγκα, κι έτσι έχει ανέβει η αξία του φράγκου. Έχει βάλει όριο η κυβέρνηση της Ελβετίας τη σχέση φράγκου - ευρώ στο 1,2, και το κρατάνε με τα χίλια ζόρια :( Αν μέχρι τα Χριστούγεννα η ισοτιμία έχει πάει στο 1,4 το ξανασκέφτομαι :p

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]: Δεν είχες έναν carl zeiss 50άρη;

Τον έχω ακόμη, αλλά έχει πρόβλημα το διάφραγμα (δεν κλείνει) και αφενός δεν ξέρω να το διορθώσω, αλλά δε νομίζω να αξίζει να πληρώσω κανένα 50άρι για να το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.