Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Και τώρα που έχω τόσα πράγματα της Nikon, δεν το σκέφτομαι για κάποια.. Η επόμενη μου μηχανή θα είναι λογικά Canon, γιατί τη Nikon δεν τη βλέπω να σοβαρεύεται στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσάκ να πάρω τον στάνταρ 50mm nikkor 1.8 AF αλλα ήμουν υπο σκέψη και για τον TAMRON 18-200ΜΜ F 3,5-6,3 DI II NIKON

Δεδομένου της τιμής του(198€) θεωρώ οτι αξίζει για all around το θέμα είναι αξίζει σαν ποιότητα φακού ή πάπαλα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

198€ ο 50άρης ; Μάλλον για τον AF-S λες ε;

Κρίνοντας από τον παλιό που έχω εγώ (και πολλοί άλλοι) δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει ποτέ. Αν έχει (που λογικά θα έχει) ακολουθήσει τα χνάρια του προκατόχου, θα δεις ότι πρόκειται για έναν γρήγορο και απίστευτα οξύ φακό που σε αυτη την τιμη είναι λουκούμι.

Για μένα πάρε τον 50άρη και μάζεψε χρήματα για να πάρεις κάποιον καλύτερο ζουμ στο μέλλον από τον ταμρον.

Link to comment
Share on other sites

τί άλλους φακούς έχεις κ γιατί χρήση ψάχνεις? ή απλά έχεις 200 να σκοτώσεις σε ότι νάναι?:p

(όπως κ να έχει, ό,τι κ να απαντήσεις, θα προσπαθήσω να σε πείσω για τον 35mm f1.8)

πες στο ρεμάλι να μου φέρει τον 70-300 θα τον χρειαστώ αύριο!

Link to comment
Share on other sites

μωρέ για Σκότωμα δεν είναι ούτε 50 απλά έλεγα να πάρω κάτι "καλό" αλλα πιο περιοριστικό ή κάτι All arround με μεγάλο ευρος σαν τον TAMRON

Ο 35 τώρα που το σκέφτομαι ίσως βολευει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσάκ να πάρω τον στάνταρ 50mm nikkor 1.8 AF αλλα ήμουν υπο σκέψη και για τον TAMRON 18-200ΜΜ F 3,5-6,3 DI II NIKON

Δεδομένου της τιμής του(198€) θεωρώ οτι αξίζει για all around το θέμα είναι αξίζει σαν ποιότητα φακού ή πάπαλα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

οι επιλογές σου είναι η μια στη δύση και η αλλη στην ανατολή...

ζητάς να σου καθορίσουν άλλοι τις ανάγκες σου ,οι φακοί προορίζονται για διαφορετική χρήση και τέλοιοι να ήταν αμφότεροι δεν θα υπήρχε απάντηση που να σε ικανοποιεί

Link to comment
Share on other sites

οι επιλογές σου είναι η μια στη δύση και η αλλη στην ανατολή...

ζητάς να σου καθορίσουν άλλοι τις ανάγκες σου ,οι φακοί προορίζονται για διαφορετική χρήση και τέλοιοι να ήταν αμφότεροι δεν θα υπήρχε απάντηση που να σε ικανοποιεί

ίσως φταίω εγώ που δε το διευκρίνησα σωστά!

Εννοώ οτι αν αξίζει απο θέμα ποιότητας ο ταμρον να πάρω αυτόν και αργότερα τον 35άρη αλλιώς να πάρω τον 35άρη τώρα και κάποια στιγμή έναν καλύτερο και πιο ακριβό zoom φακό! :o

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.