Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Όχι, αλλά άμα τον θες, πήγαινε πάρτον. ο φακός με μια D90/D7000/D3s δέρνει! Μέχρι και με 1.4x κονβέρτερ, θεν πιστεύω ότι θα παρατηρήσεις διαφορά στην απόδοση, εκτός από την αναγκαία πτώη φωτεινότητας. Άντε να θες να κλείσεις και μισο-ένα στοπ.

Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω ένα τηλεκοντρόλη το ML-L3 REMOTE ώστε να βγάζω πιο σταθερές φώτο όταν η μηχανή είναι στον τρίποδα (ένας θεός να το κάνει) ( έχω ένα BILORA 269:tomato:) και όταν πάω να πατήσω το κλίκ κουνιέται όλη η μηχανή με αποτέλεσμα να είναι το ίδιο είτε στο χέρι είτε στο τρίποδο...

έχετε μία μέρα να με κάνετε να πάρω ένα καλό τρίποδο 100 ευρώ άντε 120 δεν βγαίνω , νο δουλειά νο μόνεη , ή αλλιώς στην οικονομική λύση ώστε να μαζέψω κανένα φράγκο για φακό ...:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Και μην διανοηθείς ούτε για πλάκα να πας να τα ακουμπήσεις για το αυθεντικό της Nikon. Είναι πανάκριβο και στο ebay υπάρχουν πάρα πολλά που μπορείς να τα πάρεις με ψίχουλα

nikon d5000 remote control | eBay

Όταν είχα την d60 από εκεί είχα πάρει και εγώ το δικό μου, και μέχρι που την εδωσα (δύο χρόνια σχεδόν μετά την αγορά ) ούτε μπαταρία δεν του είχα αλλάξει και δούλευε ρολόι.

(και της d300 το remote πάλι από ebay το πήρα)

Link to comment
Share on other sites

το λινκ που πόσταρα παραπάνω μάλλον δεν το είδες ε; :p

Εδώ : Remote Control For NIKON D90 D7000 D5000 D3000 ML-L3 | eBay

το παίρνεις με λιγότερο από 3 δολλάρια (συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών).

Αν εσύ το βρίσκεις λογικό να δώσεις 25€ για να λες ότι έχεις το αυθεντικό μπλιμπλίκι, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το λινκ που πόσταρα παραπάνω μάλλον δεν το είδες ε; :p

Εδώ : Remote Control For NIKON D90 D7000 D5000 D3000 ML-L3 | eBay

το παίρνεις με λιγότερο από 3 δολλάρια (συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών).

Αν εσύ το βρίσκεις λογικό να δώσεις 25€ για να λες ότι έχεις το αυθεντικό μπλιμπλίκι, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ;)

μπορείς να μου παραγγείλεις ένα και να έρθω να το πάρω από το σπίτι σου και να σου δώσω 5 ευρώ ?

(noob mod enable again) no paypall no :wall::tomato::wall::tomato::wall:

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενει να ερθει , θα το στειλω στον hayabusa και θα το παρεις απο αυτον.:p

χαχαχαχα.Προς τελη ιουνιου υπολογισε να ερθει,επισης εκανα την αγορα εγω γιατι μαρεσει σαν ιδεα να αγοραζω απο την καρεκλα μου :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PS: Τον Πέτρο μην τον ακούς, ούτε αυτός δεν το πστεύει αυτό που έγραψε :p

Πράγματι, για τέτοιου είδους περιφερειακά δεν αξίζει το αυθεντικό. Και εγώ για τη δικιά μου με 4 ευρώ είχα πάρει και δουλεύει άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενει να ερθει , θα το στειλω στον hayabusa και θα το παρεις απο αυτον.:p

χαχαχαχα.Προς τελη ιουνιου υπολογισε να ερθει,επισης εκανα την αγορα εγω γιατι μαρεσει σαν ιδεα να αγοραζω απο την καρεκλα μου :p

έχεις κάποιο απωθημένο από δημόσια υπηρεσία ε; :p

Link to comment
Share on other sites

Σκαλίζοντας το αρχείο, έπεσα στην παρακάτω φωτογραφία. Με τον παρακάτω συνδυασμό έπαιξα την περασμένη εβδομάδα σε ένα γάμο για κανα δεκάλεπτο (διάστημα αρκετό για να πάθω πλάκα).

Nikon D3s+Nikon AF-S 24-70 f/2.8N+Sb-900 (αυτό δεν με ενθουσίασε και τόσο γιατί έχω και εγώ ένα :p) = ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !:dance3:

DSC_7457.jpg

Link to comment
Share on other sites

battery grip παιδιά τι παίρνω δώστε καμία συμβουλή

βρήκα στο youtube αυτόν τον τύπο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_Vy2dnrVwsY]YouTube - ‪Best Nikon D5000 Battery Grip‬‏[/ame]

και το link από κάτω δείχνει κάτι πραγματικά ωραίο σε ωραία τιμή τι λέτε να πάω να φτιάξω τα χαρτιά μου λογαριασμοί κλπ να παραγγείλω ένα ?

Link to comment
Share on other sites

Σκαλίζοντας το αρχείο, έπεσα στην παρακάτω φωτογραφία. Με τον παρακάτω συνδυασμό έπαιξα την περασμένη εβδομάδα σε ένα γάμο για κανα δεκάλεπτο (διάστημα αρκετό για να πάθω πλάκα).

Nikon D3s+Nikon AF-S 24-70 f/2.8N+Sb-900 (αυτό δεν με ενθουσίασε και τόσο γιατί έχω και εγώ ένα :p) = ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !:dance3:

DSC_7457.jpg

το φλας ουτε που επρεπε να το αναφερεις:p

μη μου πει οτι δοκιμασες με φλας:p

Link to comment
Share on other sites

battery grip παιδιά τι παίρνω δώστε καμία συμβουλή

βρήκα στο youtube αυτόν τον τύπο

και το link από κάτω δείχνει κάτι πραγματικά ωραίο σε ωραία τιμή τι λέτε να πάω να φτιάξω τα χαρτιά μου λογαριασμοί κλπ να παραγγείλω ένα ?

IMO μην ασχοληθείς καθόλου. Δεν αξίζει στη D5000.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.