Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

πότε αναμένεται η d800? να πουλήσω d700 τώρα?

ποτε κανω καταθεση?εχω χασει τα στοιχεια...ξαναστειλτα μου ρε Λευτερη :p

και καλα...μη στειλεις ομως Plz γιατι θα μπουμε μεσα και οι δυο:p

Link to comment
Share on other sites

χλιδανεργος-χλιδανεργος αλλα η αναβαθμιση-αναβαθμιση:p

το χλίδα τι το είχα τόσο καιρό για πλάκα?

Τι έχουν τα Tamronια δηλαδή; :p

τα ταμρόνια είναι μια χαρά άστους να λένε.....

1.5κ για φακό θα αργήσω να δώσω.....

την τελευταία φορά που το είπα αυτό για ff αισθητήρα τον τσίμπησα στο δίμηνο.... λες? να παίξει καμια δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

τότε 5100... και νέα, και καλούδια (εκτός μοτέρ) κ hd vid για τα παιδιά, και ψηλή ανάλυση, και βολικό μέγεθος... το iso θα το εκτιμήσει όταν ασχοληθεί... d700 για κανένα λόγο, θαναι πιο βαριά από τα παιδιά του και ξέρεις και τι λεφτά θέλει σε φακούς για να βγάλεις σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε, και 5100 πολύ του είναι και πέρνει και το οκ και απο μενα για το βιντεο και μονο, αλλιως και με 3000-3100 μια χαρά θα είναι.

είπα 5100 για την 900k pixels οθόνη... μου είναι αδιανόητο για τις πιο κάτω... συν ότι για να ρωτάει 700vs7000 τα λεφτά τα έχει, δν είναι ανάγκη να πάει σε low μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για point and shot στον κήπο δεν θα δει διαφορά είτε πάρει την παλια d50 μου είτε μια D3X αν δεν ασχολείτε με το άθλημα ο άνθρωπος.

Η οθόνη είναι όντως turning point αν την δεις βέβαια..:T::)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο άνθρωπος είναι, πως να το πω ευγενικά...

Γουστάρει να τα χώσει για μηχανή (άσχετο αν θα κάνει διαφορά στις φψτό ή όχι το μοντέλο που θα πάρει) και επίσης λεφτά δεν έχει. (άμεσα τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

ε αν δεν έχει, και δεν ξερει είναι άστοχο να κοιτάει σε 1κ σώμα min, Και δεν έχουμε συζητήσει για φακό ακόμα :)

εικάζω πως ξέρει καλύτερα την τσέπη του βέβαια αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για point and shot στον κήπο δεν θα δει διαφορά είτε πάρει την παλια d50 μου είτε μια D3X αν δεν ασχολείτε με το άθλημα ο άνθρωπος.

Σωστοτατον..

(με εκπλησεις:p)

d700 για κανένα λόγο, θαναι πιο βαριά από τα παιδιά του και ξέρεις και τι λεφτά θέλει σε φακούς για να βγάλεις σωστά...

Διαφωνω αλλα τετοια ωρα τετοια λογια.

(ως προς τα γραφομενα..οχι ως προς το αν πρεπει να παρει ΦΦ ο ενδιαφερομενος)

@Petros

Περα απο dslr πες του να δει καμμια compact επιπεδου olympus xz-1/panasonic Lx5 κλπ..

Αν τοσο πολυ μετραει το βαρος θα την καταχαρει ..συν το γεγονος οτι θα τις εχει παντου και παντα μαζι του.

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.