Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Ερώτηση κρίσεως:

Κρατάω τον Tamron 17-50mm F2.8 ή τον δίνω για τον Tamron 28-75mm F2.8 ?

κατά τη γνώμη μου αν δεν έχεις άλλο ευρυγώνιο τον κρατάς - αν πάλι έχεις σκέψου το..

δοκίμασε τον κιόλας να δεις αν σε βολεύει...στα λόγια όλα ωραία είναι, στην πράξη όμως....

-------

απέκτησα το παρακάτω gary fong..

είμαι πολύ ευχαριστημένος:T:

θα postάρω ένα δείγμα στο the strobist corner..

chris-gampat-gary-fong-lightsphere-collapsible-review-2-of-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον 10-20mm για κάτω ακρο... Σαν ποιότητα/οξυτητα ειναι καλύτερος ο 28-75mm απο τον 17-50mm?

Είχα τον Sigma 24-70mm κάποιο φεγγάρι, δεν με περιόρισε ιδιαίτερα το 24mm του. Τώρα τον χαίρεται ο εντιτζής.... :p

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι εχεις παρακατω και τι εχεις παραπανω??

Επισης πιστευεις οτι το 75αρη "κοιταει" πιο μακρια απο το 50αρη??

εδιτ

Παλι αργησα

Πρεπει να τον χαρει αλλος ομως για να χαρω καποια στιγμη τον 70-200

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω(πολυ) σε αυτο που λες..αλλα στην κατηγορια φακων που κοιτας(αναφερομαστε) δεν πας με το σκεπτικο "να παρω ενα να κουβαλαω μαζι μου"...αλλα "παιρνω αυτον(οποιον αυτον) γιατι αυτον χρειαζομαι".

Για να κουβαλας καποιον μαζι σου κοιτας αλλη κατηγορια.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο f/4 (ο απλός) Νίκο, είναι σε τέτοια τιμή που το σκέφτεσαι να τον πάρεις ώστε να έχεις έναν πολύ καλό τηλεφακό, που θα μπορείς να τον έχεις μαζί σου μήπως σου χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

νταξ ...μη κοιτας που εμεις εχουμε canon...τους συμπονω τους nikonianς :p

(ευτυχως η canon το εχει ξεφτυλισει με τους 70-200 και μπορεις να βρεις σιγουρα καποιον σε οποιοδηποτε budget)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.