Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

reverse engineering στη φωτό?

έτοιμες ρυθμίσεις για να τις αποθηκεύσεις δεν υπάρχουν.

επιπροσθέτως η συγκεκριμένη φωτό που θέλεις ίσως να μιμηθείς είναι αισχρή.

Τέλος όλα τα παραπάνω θα κόλλαγαν,για το γούστο μου ,στο διπλανό θέμα,και όχι στον εξοπλισμό.

άσχετα αν έχει diffuser ή όχι

τη φλασιά στη μάπα τους την έσκασε κι άσε τον perf να λέει το αντίθετο αρχικά

και να το υποστηρίζει να με τα σχεδιά του τελικά :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μεση γκομενα εχει ή καμενη ή ανεστιαστη ή στα μαυρα σκοταδια φωτο στο fb

Μπορει να ειναι αισχρη φωτο αλλα πουλαει

εδιτ : μια παρατηρηση κανω , οχι οτι μου αρεσει

Link to comment
Share on other sites

reverse engineering στη φωτό?

έτοιμες ρυθμίσεις για να τις αποθηκεύσεις δεν υπάρχουν.

επιπροσθέτως η συγκεκριμένη φωτό που θέλεις ίσως να μιμηθείς είναι αισχρή.

Τέλος όλα τα παραπάνω θα κόλλαγαν,για το γούστο μου ,στο διπλανό θέμα,και όχι στον εξοπλισμό.

άσχετα αν έχει diffuser ή όχι

τη φλασιά στη μάπα τους την έσκασε κι άσε τον perf να λέει το αντίθετο αρχικά

και να το υποστηρίζει να με τα σχεδιά του τελικά :)

saga απλά υπόθεση κάνω.απέκλεισα την απευθείας φλασια γιατί πίσω έχει γράψει με τα φυσικά χρώματα κάτι που δεν θα γινόταν αν φλασαρε απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το εμφανισμένο Kodachrome από την Ελβετία. Με την αγορά είναι προπληρωμένη η εμφάνιση, τα πλαίσια και η αποστολή σπίτι μου. Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες. Αεροστεγή συσκευασία και χάρτινο κουτάκι!

Paketo.jpgIMG%5D

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

τι αγορασες...απο που το αγορασες...τι εστειλες...και τι σου στειλαν..και ποσο πηρε ..σε λεφτα και σε μερες..

και λινκ για site...(να δω αν εχει κατι αλλο που να με ενδιαφερει)...και ..και και....και ...

και τι σκ@τα ειναι αυτο του παπαδακη παραπανω...

Αν ειναι λαθος...γιατι δεν το αλλαζουν...και αν δεν ειναι ..γιατι δεν την εχω παρει ηδη??

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μου πείτε από τι επεξεργασία έχει περάσει αυτή η φώτο (που είναι σε αυτό το styl από club στο facebook) ... ! ευχαριστώ

και εγω την ιδια απορια ειχα αν και η φοτο που εβαλες ειναι απαραδεκτη.

αν δεν εχουν εξωτερικο φλας πρεπει να παιζουν και με μεγαλα iso και μαλλον ειναι καποια μηχανη που δεν κανει πολλους κοκκους να φαινεται.just saying

Link to comment
Share on other sites

τι αγορασες...απο που το αγορασες...τι εστειλες...και τι σου στειλαν..και ποσο πηρε ..σε λεφτα και σε μερες..

και λινκ για site...(να δω αν εχει κατι αλλο που να με ενδιαφερει)...και ..και και....και ...

και τι σκ@τα ειναι αυτο του παπαδακη παραπανω...

Αν ειναι λαθος...γιατι δεν το αλλαζουν...και αν δεν ειναι ..γιατι δεν την εχω παρει ηδη??

είναι δεν είναι σωστή η τιμή δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την αγορά. και αμα σε πάρουν και σου πουν μετά ότι "Ξερετε είχε γίνει λάθος και η τιμή αντί για 750 είναι 7.500" πχ, τι να κάνουμε...Τι είχες Νίκο (:p) τι είχα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

τι αγορασες...απο που το αγορασες...τι εστειλες...και τι σου στειλαν..και ποσο πηρε ..σε λεφτα και σε μερες..

και λινκ για site...(να δω αν εχει κατι αλλο που να με ενδιαφερει)...και ..και και....και ...

Μάλλον εμένα ρωτάς. Αγόρασα το 2000 το slide Kodachrome προς 4500 δραχμές από το Γιαννάτο, ποσό που περιλαμβάνει αποστολή στην Kodak για εμφάνιση, μια και μόνο αυτοί κάνουν την απαραίτητη εμφάνιση για Kodachrome. Το είχα φυλαγμένο στο ψυγείο, περιμένοντας να φωτογραφίσω κάτι εξαιρετικό, κάτι που δεν έγινε.

Η παραγωγή του σταμάτησε το 2008 και η εμφάνιση του σταματά στις 31-12-2010.

Φωτογράφησα τελικά ό,τι νά 'ναι και το έστειλα στην Kodak στην Ελβετία στις 31-11-2010 και επέστρεψε σήμερα, εμφανισμένο και με πλαίσια. Μόνο 2-3 ευρώ για αποστολή προς Kodak πλήρωσα.

Σκαναρίσματα αύριο.

Περιμένω ποιότητα ανάλογη με 20 MP, χωρίς ίχνος κόκκου. Θα δώσω και στον σκανερά του Haya να μου σκανάρει κάνα-2 στα 40 MP.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.