Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

To rma της 1 καρτας γραφικων = τσαντα :D

Μια χαρα ειναι η τσαντούλα, χωραει αρκετα πραγματάκια μεσα και εχει και πλήρως διαμορφοζομενα(?) τμήματα.

Μερικές φωτογραφίες

IMG_2640.jpg

IMG_2641.jpg

IMG_2642.jpg

IMG_2643.jpg

IMG_2644.jpg

IMG_2647.jpg

IMG_2648.jpg

IMG_2649.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικη. είναι αρκετά ευρύχωρη βλέπω οπότε θα την κρατήσεις για αρκετό καιρό. από την πήρες (και πόσο) αν επιτρέπεται ; :T:

btw, σκέφτομαι και εγώ να πάρω μια sling bag για τις διακοπές κρατώντας φυσικά την 200aw. Γενικά μια χαρά με έχει βολέψει σε διάφορες δουλειές και βόλτες αλλά για περπάτημα κλπ ειναι λίγο δυσκίνητη.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εχει 90 (plaisio) αλλα έδωσα μολις 12 ευρω παραπάνω (πιστωτικο) γιατι επέστρεψα την nvidia 9800GT που ηταν rma της μιας 8800gt.

Παρόμοια με την slingshot 200aw ειναι και η vanguard απο ότι φαίνεται.

Δυσκίνητη τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

sling bag για τις διακοπές κρατώντας φυσικά την 200aw

Τη slingshot 200aw δεν εννοείς; Sling είναι και αυτή [obviously :p]

Εγώ ψάχνω μια ώμου, η οποία να χωράει τον 70-200 f/2.8 πάνω στη μηχανή

Link to comment
Share on other sites

την nova 200aw έχω :p

παλιότερα είχα την slingshot 200aw αλλά την έδωσα. λέγοντας δυσκίνητη εννοώ πως στο δρόμο κλπ είναι πολύ πιο έυκολο να βγάλεις την μηχανή από την slingshot 200aw από ότι στην nova.

βέβαια η nova χωράει τα άντερα της και δεν πρόκειται να την δώσω για κανένα λόγο, απλά δεν ειναι για βόλτες κλπ :D

Link to comment
Share on other sites

Δες την lowepro flipside 300 που σκοπευα να αγορασω αρχικα λογικα δεν θα εχει προβλημα με το μηκος του φακου

είναι πλάτης όμως. Εγώ θέλω ώμου.

Μια απορία που μου δημιουργήθηκε, βλέποντας τις φωτογραφίες του περφόρμερ: Αυτό το κόλπο με το τρίποδο έχω από την τσάντα, περνάει στα αεροδρόμια; Ως τώρα βολεύω το τρίποδο στη βαλίτσα, αλλά αν είναι περνάει εύκολα, μπορώ να το θεωρήσω ως συν, στα χαρακτηριστικά που ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό ψάχνομαι μια CF μνημούλα για την D300 μου.

Έχω βρει αυτήν εδώ.Eίναι 20 ευρώ φθηνότερη από Ελλάδα.

Έχετε να προτείνεται κάποια άλλη μέχρι 50 ευρώ.Με νοιάζει πρώτα να είναι γρήγορη και μετά η χωρητικότητα (δεν θέλω να γεμίσω με ένα σωρό αργές..).

Επίσης θέλω και ένα card reader διότι αυτό που έχω περνάει συνεχώς με 3 mb/s.Ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.Οπότε προτείνεται κάτι και εδώ διότι δεν έχω ιδέα.

thanx:)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια σκ@τα είναι και το δικό μου, με 9mb/s περνάει. Πάρτη την κάρτα.

SirDiman, δεν σε ξέχασα! Ορίστε:

Η μεγάλη

001_3687small.jpg

Η μικρή

001_3688small.jpg

Και οι 2 μαζί

001_3689small.jpg

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι για αγορά μιας φιλμάτης μεταχειρισμένης μηχανούλας

τι πρέπει να προσέξω?

και απο φακούς τι παίζει στις slr? κοιτάω για full frame πάλι?

υπάρχει συμβατότητα μεταξύ Nikon slr Και dslr?

απο που ξεκινάει κανείς το ψάξιμο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.