Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

racer για να σε προλαβω πριν παραγγειλεις οτιδηποτε να σου πω οτι δεν ξερω αν σου κανει αυτος ο ανταπτορας αλλα ειχα παρει εναν ιδιο (σου στελνω και φωτογραφια να τον δεις αν θες) οπου σε μενα δεν εκανε.Ακομα στο σακουλακι του τον εχω. Στην d40 κουμπωνε αλλα στον φακο οχι γιατι ειναι pentax PK. Αν θες ευχαριστως σου τον στελνω να τον δοκιμασεις και αν σου κανει κρατα τον. Αχρηστος μου ειναι.Ψαξε ρωτα αν σου κανει και την κανουμε την τραμπα. Η περιμενεις να ερθει το 4ημερο 25-28 Μαρτιου που θα κατεβω Καλαματα, σου φερνω τον ανταπτορα, κερνας μια μπυρα στου Μπακεα και ειμαστε ενταξει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά :)

Κάνε ένα κόπο και πες μου, το onboard flash αφήνει σκιά του φακού σε κάποιο από τα μήκη mm?

thanx

δυστηχώς το onboard flash έχει χαλάσει εδώ και κάμποσο καιρό (δεν φλασάρει καθόλου, σαν να είναι κλειστό):(Μπορεί να φτιάξει αν έχει φύγει από την θέση του ένα συρματάκι που είναι μέσα στο flash. Δεν έχω κατσαβιδάκι όμως για τόσο λεπτές βίδες και δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ για να το φτιάξω. Πάντως αύριο θα κοιτάξω να δω αν θα βρω και αν μπορώ να το φτιάξω...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά θα πρέπει να έχει υπόψην ότι εκτός του ότι πρέπει να ειναι αρκετά επικίνδυνο να βάλεις χέρι εκεί μέσα το πιθανότερο ειναι να χάσεις και την εγγύηση (όση έχει μείνει δηλαδή). για αυτό σε ρώτησα :)

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά aero :T:

Μπορεί να φτιάξει αν έχει φύγει από την θέση του ένα συρματάκι που είναι μέσα στο flash.

Έφτιαξε :D

@jpavly

λοιπόν, με το lens hood, κάνει σκιά αλλά εώς τα 35mm, από κει και πάνω δεν κάνει.

χωρίς το hood, κάνει μια μικρή σκιά εώς τα 22mm περίπου.

θες να ανεβάσω καμμιά φώτο;

Έγινε επεξεργασία από armored
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο! Χρησιμευει τελικα πολυ το grip.Μονο και μονο οτι πιανεις καλυτερα και πιο ανετα σου δινει αλλο αερα:cool:

Παντως με το flash επανω βαραινει αρκετα,πρεπει να αρχισω να κανω γυμναστικη στον σβερκο μου φαινεται.Απορω πως αντεχεις εσυ τη δικια σου το bazookas:p:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.