Jump to content



DTV@Greece


mech5107

Recommended Posts

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply
Εγω με το στικακι συνεχιζω να πιανω 8 μονο.

ANT1,MEGA,ALTER,STAR,SKAI,MACEDONIA.

Σεπολια - Αθηνα.

Πως τα πιανετε ολα αυτα :drool:

[joke on] Κάνουμε Overclocking στην κεραία μας... :p [joke off]

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το στικακι συνεχιζω να πιανω 8 μονο.

ANT1,MEGA,ALTER,STAR,SKAI,MACEDONIA.

Σεπολια - Αθηνα.

Πως τα πιανετε ολα αυτα :drool:

βάλε την tv να κάνει χειροκίνητη ψηφιακή αναζήτηση στα κανάλια 46 έως 63,ένα ένα κανάλι καθε φορά

τι στικάκι έχεις?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις εσωτερικη κεραια?

αν ναι να μας ενημερωση σχετικα με

το τι σημα εχει στα ψηφιακα καναλια

σε ποια περιοχη πιανει το σημα

και τα σχετικα:rubik:

Link to comment
Share on other sites

"επιμηκυνση" της κεραιας:p

ευχαριστω για την απαντηση:T:

κανενας αλλος απο περιοχη γυρω γυρω της θεσσαλονικης?:)

Εγώ εδώ Ωραιοκαστρο σήμα καμπάνα. Κοντεβω να πιάσω νοβα με τη κεραία της τηλεόρασης. :p

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις εσωτερικη κεραια?

Εσωτερική έχω. Δες λίγο παραπάνω για το που είμαι. Από σήμα είμαι ικανοποιημένος. Τράβηξα μερικά στιγμιότυπα.

post-14013-1416074606,0775_thumb.jpg

post-14013-1416074606,4414_thumb.jpg

post-14013-1416074606,6664_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

βάλε την tv να κάνει χειροκίνητη ψηφιακή αναζήτηση στα κανάλια 46 έως 63,ένα ένα κανάλι καθε φορά

τι στικάκι έχεις?

Αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.603548

Δεν βλεπω καπου τετοια επιλογη στο συνοδευομενο προγραμμα ( ArcSoft TotalMedia 3 ) .Χρησιμοποιω την εσωτερικη κεραια.

Μηπως θα μπορουσα να παιξω με τις ρυθμισεις που λες σε καποιο αλλο προγραμμα?Αλλα δεν ξερω αν θα συγχρονιστει με αυτο το stick-ακι.

Link to comment
Share on other sites

Στο avertv που χρησιμοποιώ εγώ έχει επιλογή σκαναρίσματος με συχνότητες.πχ το σταρ ειναι στην 682000khz.μπορεί να μου πει κάποιος σε ποιες συχνότητες είναι τα περιφερειακά κανάλια(mad,mtv,nickelodeon)?

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη το AverTV εσυ το βαλες σωστα?Γιατι αν θυμαμαι καλα πριν χρονια ειχα βαλει αυτο αντι του συνοδευτικου προγραμματος σε μια καρτα.

PS: Επιασα Sports+/Cine+/Prisma+ και ΡΙΚ επιπλεον!

Με αυτοματο search παντα.

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη το AverTV εσυ το βαλες σωστα?Γιατι αν θυμαμαι καλα πριν χρονια ειχα βαλει αυτο αντι του συνοδευτικου προγραμματος σε μια καρτα.

Ναι.Στην αρχή είχε το Aver Media Center το οποίο έχει χειρότερη εικόνα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για κάποιο λόγο εξακολουθω να μην πιάνω ΕΤ1/ΝΕΤ/ΕΡΤ3, τα κρατικά ραδιόφωνα και εκείνα τα καινούργια κανάλια για κάποιο λόγο.

Any ideas ;

(Την ιδια στιγμή όλα τα υπόλοιπα τα πιάνω καμπάνα)

Link to comment
Share on other sites

Υμηττό πιάνεις; διότι μετά τις φωνές του ΣΚΑΙ η Πάρνηθα δεν εκπέμπει τα κρατικά.

Άσχετο. Τα μεγάλα και πρωτοπόρα ιδιωτικά κανάλια (εδώ γελάμε) τελικά περιμένουν την ΕΡΤ για να κουνηθούν. Είδε το Mega την ΝΕΤ που έδειξε το ματς του Παναθηναϊκού σε 16:9 και μεταδίδει και αυτό τους αγώνες σήμερα σε 16:9. Ζήλεψε.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, η κεραιούλα που χρησιμοποιώ έχει δύο αυτάκια. το ένα κοιτάει Υμηττό και το άλλο προς Αίγινα. δεν ξέρω ποιο από τα δύο υπερισχύιε ή τι παίζεται γενικά :p

Θα κοιτάξω κάποια στιγμή να την βάλω στην κεντρική κεραία της πολυκατοικίας μήπως αλλάξει κάτι και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.