Jump to content



YAMAHA RX-V663


Samael

Recommended Posts

Toν εβγαλε προσφορα το e-chop (αν κ για ασημι δε ψηνομαι) κ μου κινησε το ενδιαφερον.

Απο δυναμη παει καλα, 7x95W ειναι αρκετα για τους περισσοτερους μαλλον, για αρχη θα του κοτσαρω τα Infinity towers Alpha50 των 200W εκαστο κ θα χτισω σιγα σιγα ενα full συστημα με 4 δορυφορους κ sub που θα αντικαταστησουν τα Ζ5500.

Ειναι πολυ καλη η τιμη για αυτα που προσφερει πιστευω κ απ οτι λενε η ποιοτητα ηχου ειναι πολυ καλη επισης, αλλα εχω εναν ενδοιασμο.

Δεν κανει upscaling το HDMI, 480p max λεει. Τωρα αυτο δε ξερω κατα ποσο με αποσχολει ομως, μιας κ η μονη πηγη για την ωρα ειναι το HTPC.

Eχει κανενα νοημα το upscaling οταν η πηγη ειναι DVI->HDMI απο καρτα γραφικων? Υπαρχει δλδ διαφορα στην ποιοτητα της εικονας?

http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=567571

Link to comment
Share on other sites

Τα αξιζει τα λεφτα του...

r u sure??

Απο το λινκ του rootx ..

"3. What is the best price I can get?

When this receiver was announced, it was discussed in great detail how to get this receiver for $400 shipped from J&R. You can still do this to this day. Simply phone in your order (price not available online) and request the receiver for $400."

Για 400 δολλαρια..οκ...Για 400 ευρω δε μου καθεται καλα..

Οχι οτι θα απογοητευσει οποιον τον αγορασει..αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν το βλεπω για προσφορα..

Πιο φτηνα ~300e παιζει ο denon 1610 ..και λιγο πιο πανω ο μεγαλος αδερφος 1910 (~450)

Και απο εξωτερικο παιζει onkyo 607 ~350E..

Link to comment
Share on other sites

παρε απο γερμανια τον νεο onkyo 607 με 390 ευρω στην πορτα.τιμη Ελλαδας?700 ευρω..

δες τι εξοπλισμο εχει πανω...ο yamaha ειναι αστειος μπροστα του.εγω πηρα τον 807 730 ευρω με power bu.τιμη εδω?ανεκδοτο!!1250 ευρω...ελεος

Link to comment
Share on other sites

παρε απο γερμανια τον νεο onkyo 607 με 390 ευρω στην πορτα.τιμη Ελλαδας?700 ευρω..

δες τι εξοπλισμο εχει πανω...ο yamaha ειναι αστειος μπροστα του.εγω πηρα τον 807 730 ευρω με power bu.τιμη εδω?ανεκδοτο!!1250 ευρω...ελεος

Να πω την αληθεια δε βλεπω καμια τραγικη διαφορα αναμεσα στους 2( περαν του upscaling κ του OSD), ο 707 απ την αλλη ειναι μια πολυ καλυτερη προταση αλλα παμε στα 580+....

Η τιμες του σιτε ειναι παρα πολυ καλες!! :alien: :T:

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε??Πως και ετσι?..

(492 εδω ,μεχρι στιγμης δεν εχει καψει κατι)

φανταζομαι τα κουμπακια Α-Β ειναι σωστα πατημενα αναλογα εε?

Εχεις δοκιμασει διπλοκαλωδιωση με τα ηχεια που εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Διπλοκαλωδιωμενα τα ειχα παντα, με το διακοπτη στο Α+Β 8Ω Min.

Αν κ τα πρωτα ηχειακια που ειχα παρει τοτε (crystal audio) μπορει να ειχαν φαει λαθος συνδεση μιας κ ημουν noobster....

Αnyway, πλεον δεν αιθανομαι ασφαλεια αν δεν εχει ενσωματωμενο overload κυκλωμα ο ενισχυτης :p

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 1 χρονο περιπου τα εχω με μονη καλωδιωση γιατι εκαψε 1 mid, ενα tweeter κ μισο crossover οσο τα ειχα διπλα (κανενα 4αρη χρονια?) κ φοβηθηκε το ματι μου.

Δε μπορω να πω με βεβαιοτητα αν ειναι καλυτερος ή χειροτερος μιας κ ειμαι με μισο crossover κ δεν ασχοληθηκα ακομα σοβαρα (η αντιπροσωπια της Infinity ειναι ολιγον τι γτπκ αν κ αλλαξε).

Τωρα λεω να παρω αλλον ενισχυτη κ να σιαξω κ το ηχειο :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.