Jump to content



Avatar - The movie


MasterDAL

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply
Δεν θέλω να χρησιμοποιώ την πιστωτική. Από το site αν δεις, για σήμερα είναι πίτα, από τις 12. Και για αύριο περιορίζεται. Βέβαια θέλω κέντρο, αλλιώς δεν λέει να πάω να στραβωθώ από κοντά ή το πλάι.

Μια απο τα ιδια και εγω. Στο τελος πηγα απο εκει (δεν εχω καρτα) στις 8 για να κλεισω για την προβολη των 1 παρα? Σειρα δεν θυμαμαι, αλλα ηταν ακριβως κεντρο με νουμερα 16,17,18,19 και ηταν μια χαρα. Στην V-Max του Φαληρου.

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ ευχαριστηθηκα την σαλατουλα μου στη pizza fan μεσα στο village παρα την ταινια...

κουραστικη ταινια , μεγαλη σε διαρκεια , τα γυαλια απο ενα σημειο κ μετα τα εβγαζα γιατι δε μπορουσα και η ταινια σα ταινια δε μου κινησε το ενδιαφερον.Δε χανεις και τπτ αν δεν την δεις.

Παντως ουτε χειροκροτημα επεσε , ουτε ααααααα ουτε ωωωωωω για τα γραφικα του ακουστηκαν.Μια μουφα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... μούφα δεν το λες... ένα γυαλιστερό ελαφρύ blockbuster είναι με τόνους εφέ. Πιο εύπεπτο και από την σαλατούλα που έφαγες.... Δεν θα το βάλουμε και στο πάνθεον των ταινιών...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι περιμένεις να δείς και με τι (προ)διάθεση πας να δείς τη ταινία. Προσωπικά πήγα να δώ μια μέτρια ταινία με καλά εφέ και μπορώ να πώ ότι το αποτέλεσμα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν ειμαι υπερβολικος η εφταιγε οτι πηγα αμεσως μετα την δουλεια , αλλα πραγματικα σκεφτηκα πολλες φορες να φυγω στα μεσα της ταινιας.Ειδικα που περναγε η ωρα και τελειωμο δεν ειχε..

Ισως να μην ειμαι φαν αυτων των ταινιων.Δε ξερω...

edit :

κατι που ξεχασα να αναφερω..ΠΟΛΥ Crysis μου θυμιζαν τα γραφικα...

Link to comment
Share on other sites

Την είδα χθες και μπορώ επιτέλους να πάρω θέση. Τελικά εκεί που νομίζεις ότι τα έχεις δει όλα, δεν τα έχεις δει. Πήγα ομοίως για να δω μία μέτρια ταινία με καλά γραφικά χωρίς προκαταλήψεις.

Απίστευτη ταινία, τρομερά εφέ, πολύ καλό σενάριο, εντυπωσιακή φωτογραφία και χρώματα, μουσική, ήχος. Το 3D προσθέτει ένα βάθος πεδίου που δεν είχα δει σε άλλη 3D προβολή ξανά. Πραγματικά είναι εμπειρία.

To all haters: Ναι, το σενάριο "φαίνεται" σαν κάτι άλλο, αλλά έλεος είναι σαν να λες ότι οι αισθηματικές ταινίες βασίζονται στην αγάπη. Πότε είδατε στο σύνολο ξανά κάτι ίδιο; Μη λέμε ότι θέλουμε, μούφα δεν το λες εκτός αν είσαι uber geekoυλας underground δήθεν movie critic.

Στο κάτω-κάτω 50 άτομα λένε ότι είναι μούφα, αλλά εγώ παλεύω να βρω εισιτήριο 15 μέρες τώρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, και στα ματς Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού εισιτήριο δε βρίσκεις, αλλά μούφα ποδόσφαιρο θα δεις, δε λέει κάτι αυτό. Αυτό που λέει κάτι είναι ότι την διαφήμιζαν και συνεχίζουν να την διαφημίζουν σαν την ταινία της δεκαετίας. Ε όχι δα επειδή έχει ωραία γραφικά την κάναμε και ταινιάρα. Πέρασε ευχάριστα η ώρα στην ταινία και την ευχαριστήθηκα όσο ευχαριστήθηκα και το Crank 2 που το είδα στην 20άρα μου σπίτι. Γι'αυτό δε χρειάζεται να χωριστούμε σε ομάδες, όπως λέει ο σοφός λαός, περί ορέξεως κολοκυθοκορφάδες :D

Link to comment
Share on other sites

To all haters: Ναι, το σενάριο "φαίνεται" σαν κάτι άλλο, αλλά έλεος είναι σαν να λες ότι οι αισθηματικές ταινίες βασίζονται στην αγάπη. Πότε είδατε στο σύνολο ξανά κάτι ίδιο; Μη λέμε ότι θέλουμε, μούφα δεν το λες εκτός αν είσαι uber geekoυλας underground δήθεν movie critic.

Αν και δεν είμαι hater, ούτε movie critic:

Spoiler Alert

http://web.me.com/pascalboogaert/Site/foto3.html

:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, είπα δεν αντιλέγω. Έχουμε κάτι αιώνες πια που γράφονται ιστορίες και σενάρια, όλα αν τα βάλεις κάτω, κάπου μοιάζουν με κάτι άλλο.

Αν την ώρα που το έβλεπες εσύ σου θύμιζε ποκαχόντας, τι να σου πω.. Παρόμοια στοιχεία είδαμε και στο Last Samurai, Karate Kid, Amerikan Ninja, κλπ κλπ κλπ άμα το πάμε έτσι και αν κάτσω λίγο ακόμα να το σκεφτώ μπορώ να βρω κοινά με καμιά 20αριά άλλα σενάρια. Έχει νόημα; Πιστεύεις ότι είναι τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Μη περιμένετε τα παιχνίδια του τύπου πετάει ο άλλος μια πέτρα και την βλέπεις να έρχεται πάνω σου.

Το βάθος πεδίου που δίνει το 3D όμως είναι αυτό που αξίζει και το καταλαβαίνεις από την πρώτη σκηνή με το close up στο πρόσωπο του πρωταγωνιστή. Αν είναι να μην το δεις 3D, δες το σπίτι σου, δεν αλλάζει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω τωρα κατι σαν ασχετος που ειμαι

αυτο το 3d το κανει η ταινια ή κανα μηχανημα ;

Τι εννοω , αν ημουν με την καμερα και εγραφα την ταινια και την εβλεπα σπιτι με τα γυαλια που εχουν στο village , θα τα βλεπα 3d?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.