Jump to content



Batman: Arkham City


ManolisX

Recommended Posts

αν συνεχίσουν έτσι θα τους δείρω

με fxaa medium,1680*1050,dx11 off,όλα τα άλλα high και ambient occlusion off crasharei με μήνυμα ran out of video memory(5770 1gb)

πέρα του ότι το games for windows live αρνείται πεισματικά ingame να κάνει login (μέσω chrome,ie δουλεύει κανονικά)

warner-rocksteady are f***ing nuts?

δηλαδή στο τέλος θα παίζουμε 640*480 όλα low για να μην μένει από vram?

ps.κάτι έλεγαν το arkham city goty????απλά δεν παίζει...όχι τουλάχιστον με τέτοια προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply
αν συνεχίσουν έτσι θα τους δείρω

με fxaa medium,1680*1050,dx11 off,όλα τα άλλα high και ambient occlusion off crasharei με μήνυμα ran out of video memory(5770 1gb)

πέρα του ότι το games for windows live αρνείται πεισματικά ingame να κάνει login (μέσω chrome,ie δουλεύει κανονικά)

warner-rocksteady are f***ing nuts?

δηλαδή στο τέλος θα παίζουμε 640*480 όλα low για να μην μένει από vram?

ps.κάτι έλεγαν το arkham city goty????απλά δεν παίζει...όχι τουλάχιστον με τέτοια προβλήματα

μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξεις καρτουλα?

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξεις καρτουλα?

ingame benchmark results...

average 70,min 50,max 120

δεν νομίζω ......και δεν έχω money για νέα κάρτα...εξάλλου τις απαιτήσεις μου τις καλύπτει με το παραπάνω η κάρτα...

ps..όσο ξανακοιτάω τα result μάλλον κάτι δεν πάει καλά..(πολλά fps μου φαίνονται)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξεις καρτουλα?

Για Unreal Engine?

Και πολυ τους ειναι!

Εχω διαβασει τα ΧΕΙΡΙΣΤΑ για το ptimisation του παιχνιδιου.

Κονσολα ρε.

Plug N Play

οχι Plug n Pray.:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει τα ΧΕΙΡΙΣΤΑ για το ptimisation του παιχνιδιου.

Κονσολα ρε.

Plug N Play

οχι Plug n Pray.:p

αν συνεχίσει έτσι το port στο τέλος θα λέμε πως το port του gta iv ήταν lightly cpu depended και του mw3 uber graphics experience(με το τρελό upscaling από 1280*720)

αα..και ντεν έχω κονσόλα....όσο για το plug and pray πλέον έχει καταντήσει αηδία το θέμα

offtopic off

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτος ο βιασμός που υπέστει το unreal engine,στο bench μου έβγαλε min frames "1"..average "35" max"88"

Όλα τέρμα στις ρυθμίσεις DX11&tess.high,forced AF16,AAx4&2supersampling απο τον nvidia cpanel @1680x1050

Σε DX9 δεν δοκίμασα, δεν το παίζω μέχρι να βγουν τα patch...μέχρι τότε skyrim ftw

Goty δεν παίζει...μάλλον f(ail)o(f)t(he)y(ear) θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι και να λέτε, η μόνη περίπτωση να χάσει τον τίτλο του GOTY είναι να του τον πάρει το Skyrim. :p

Πιθανότατα αργούν να βγάλουν το patch, γιατί θα θέλουν να βγει ταυτόχρονα και στο Steam, από το οποίο όμως πρέπει να πάρει πρώτα έγκριση...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το Patch DX11

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=n7zVPPKE_OA]Batman Arkham City : DX 9 Vs DX 11 Comparison Max Settings GTX 570 sli - YouTube[/ame]

Oσοι εχουν Vista/7 32 bit να το τρεξουν ΜΟΝΟ σε DX9,εχει προβλημα.

Changelog

- Performance / hitching issues have been greatly improved for running in DX 11.

- An issue with players running out of Video Memory or encountering a Rendering Thread Exceptions has been address. This was primarily affecting 32-bit Operating Systems.

- A progression block after defeating Ra’s Al Ghul has been fixed. This was issue occurred primarily on lower end computer setups and described as Batman not readying his Reverse Batarang.

- A crash that occurred when scrolling between the Character Bios and Arkham City Stories has been fixed.

- A crash that occurred when selecting “Press Start” immediately when available at the Title Screen has been fixed. The issue was described as crashing/hard locking around the DLC (Downloadable Content) check.

Link to comment
Share on other sites

- A crash that occurred when selecting “Press Start” immediately when available at the Title Screen has been fixed. The issue was described as crashing/hard locking around the DLC (Downloadable Content) check.

Αυτό το είχα και εγώ και μετά το DX11 ήταν το μοναδικό πρόβλημα που είχα στο παιχνίδι. Βέβαια τώρα που το τερμάτισα, θα το παίζω πιο σπάνια, αλλά θέλω να πιστεύω ότι μέχρι το δεύτερο playthrough θα έχουν φτιάξει τα πάντα :p

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι λες?

μωρε ασε τι λεω εγω... εγω μπορει να λεω πραγματα για την θεια και την μανα τους... το ζητημα ειναι, ειναι λογικο αυτο απο οτι καταλαβα? Τι συστημα θελει δηλαδη για να τρεξει το dx 11?? να βγω πεζοδρομιο να φτιαξω gtx580 sli?? :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.