Jump to content



Batman: Arkham City


ManolisX

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Το είδα λίγο πουρνό πουρνό, δυστυχώς επιβεβαιωσα τα dx11 πρόβλημα για τα οποία διάβαζα στα φορμς...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, ειδικά με το "polishing" και καλά που κάναν.

Η μόνη λύση είναι να το παίξεις σε dx9...

Εγω θα περιμένω το patch spamαροντας τα φορουμς τους.

community.batmanarkhamcity.com/forums/showthread.php/10585-PC-DirectX-11-Issues-Please-Read

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χθες. Το παιχνίδι είναι πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα. Ναι, έχει πρόβλημα με το DX11, αλλά με DX9 είμαι υπερ-ικανοποιημένος με τα γραφικά του. Πραγματικά αυτή η Unreal Engine 3, τι μπορεί να βγάλει;;;;

Φαίνεται πως το παιχνίδι μπορεί να σε κρατήσει απασχολημένο για ώρες. Μία αρκετά μεγάλη πόλη όλη στα πόδια σου, όσοι "κακοί" θες για να δείρεις, πολλές κινήσεις combos, αξεσουάρ. Θέλω να δω πόσες ώρες θα μου πάρει ένα πλήρες playthrough :T:

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χθες. Το παιχνίδι είναι πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα. Ναι, έχει πρόβλημα με το DX11, αλλά με DX9 είμαι υπερ-ικανοποιημένος με τα γραφικά του. Πραγματικά αυτή η Unreal Engine 3, τι μπορεί να βγάλει;;;;

Φαίνεται πως το παιχνίδι μπορεί να σε κρατήσει απασχολημένο για ώρες. Μία αρκετά μεγάλη πόλη όλη στα πόδια σου, όσοι "κακοί" θες για να δείρεις, πολλές κινήσεις combos, αξεσουάρ. Θέλω να δω πόσες ώρες θα μου πάρει ένα πλήρες playthrough :T:

Και εμένα κατεβαίνει από steam, είναι κοντα 90%!:dance3:

Την επιλογή για το dx απο που την κάνουμε?

Edit: Εγώ που είμαι με την ταπεινή (πλέον) 4890, με τα physix τι κάνω?

Edit 2: Με gamepad βολεύει η μπα? Δοκίμασε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

είναι καλύτερο από το archam asylum??

σκέφτομαι να παίξω πρώτα αυτό, αξίζει ή το city είναι άλλη κλάση??

Είναι το κάτι περισσότερο που θέλει κάποιος μετά το Arkham Asylum. Πολλά περισσότερα gadgets, παίζεις παραπάνω από έναν χαρακτήρες, με διαφορετικά combos, tricks, gadgets ο καθένας, πάρα πολλοί Riddler's riddles, πολύ ξύλο, πολλά μέρη για εξερεύνηση, περισσότερη αίσθηση "detective" (στα sidequests κυρίως), τρομερό (απ' ότι φαίνεται) σενάριο, πολύ καλή μουσική. Τι άλλο να ζητήσεις! GOTY για πλάκα!

Εννοείται ότι παίζεις πρώτα το Asylum :)

edit: με dx11 τα frames έχουν πολλά σκαμπανευάσματα και υπάρχει πολύ stuttering.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδάκι είναι μουρλια!

Ό,τι είπε παραπάνω ο [MENTION=4676]tragikos[/MENTION] , ισχύουν όλα!:dance3:

Και όντως με gamepad είναι 1000 φορές καλύτερα. Έχω καιρό που έπαιξα το 1ο και δεν θυμόμουν.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου κρασάρει το marketplace; (που δεν καταλαβαίνω γιατί να το έχω εγώ...)

Δοκίμασε να μπεις σε ένα άλλο παιχνίδι με GFWL και να κάνεις το update του από εκεί, ή από το Windows Update και ξαναδοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

To ''ξεφτίλισαν'' κι αυτό και μάλιστα ένας πιτσιρικάς,ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει πρέπει να καταλάβουν οτι πρέπει να προσανατολιστούν πρός άλλη κατευθηνση για την καταπολέμιση της πειρατίας.:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πολύ θετική άποψη για το παιχνίδι. Το Asylum x 2 και λίγο λέω.

Έχει και ωραίο 3D. (Nvidia 3D Vision)

Το κλείδωμα της securom πάλι απογοητεύει.

Έκανα εγκατάσταση, το ξεκίνησα, έβαλα κλειδί για το securom, μπήκε στο παιχνίδι, έβαλα το κλειδί για το GFWL, μου είπε οτι έχω patch, το κατέβασε, έκανα quit, και μετά δεν έτρεχε το παιχνίδι. Έβρισκε πρόβλημα το securom.

Οπότε το απεγκατάστησα, και το ξαναεγκατάστησα. Αυτή τη φορά, δεν μου έβγαλε μήνυμα για update και έπαιξα το παιχνίδι.

Τι να του κανω update;Το τρεχω απο steam,ανοιγει,κανει το update ξαναμπαινω,βαζω κλειδι,και πριν το menu το ιδιο.:fist:

Αν σκουραίνει η οθόνη είναι γιατί μπαίνει στο GFWL. Αν πατήσεις HOME διορθώνεται?

Δοκίμασε να κάνεις check cache από το steam μήπως έχεις κάνα αρχείο corrupt.

Edit

Πάλι το πρόβλημα με το securom. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Πάλι καλά που έχω και το skyrim.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.