Jump to content



επιλογη antivirus


speedman_26

Recommended Posts

θελω να μου προτινετε ενα καλο antivirus για το λαπτοπ που ειναι με βιστα και για το σταθερο που ειναι με win 7.

antivirus σκετο η internet security ?

Link to comment
Share on other sites

eset smart security και malwarebytes δοκιμασμένη λύση μιλάμε δεν περνάει τίποτα:jump1:

στο virus.gr το εχει πολυ χαμηλα ποστοστα.

σε περιπτοση που βαλω το avira free με πιο προγραμμα μπορω να προστατευομαι απο mail

διοτι τα mail τα διαβαζω απο το windows live mail

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από προγράμματα θα σου πρότεινα Avira AntiVir και COMODO Internet Security(μην βάλεις το antivirus μόνο) και Sandboxie από πόρους δεν τρώνε πολλά έχω win xp το comodo 5.768Κ ,antivir 2 διεργασίες 1.484Κ+9808Κ Sandboxie. 2 διεργασίες 3372Κ+ 3844Κ,το defense+ το comodo είναι πάρα πολύ καλό, κ με το Sandboxie δεν θα περάσει τπτ που δεν θες από το ιντρνετ στο pc σου, είναι κάτι σαν virtual αλλά μόνο για τα προγράμματα που τρέχεις μέσα από αυτό. Μόνο υπομονή με τις ρυθμίσεις τα παραπάνω είναι free software.
Είναι post μου από άλλο θέμα, Μόνο βεβαιώσου ότι κάνουν για win 7…
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω για της απαντησεις.

μαλλον θα βαλω το antivir premium που εχει προσφορα για 3 μηνες και μετα το free.

εχω και το Malwarebytes' Anti-Malware.

Το avira premium δεν ειναι τίποτα άλλο απο το free αλλα χωρις ads τα οποια εξαφανίζονται με μια μικρη ρυθμιση :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Το avira premium δεν ειναι τίποτα άλλο απο το free αλλα χωρις ads τα οποια εξαφανίζονται με μια μικρη ρυθμιση :yes4:

κανεις λαθος εχει και προστασια για mail

ΤΟ eset nod 32 υπαρχει σε καποια σαιτ κλειδια για να κανει update ποσο ασφαλες ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

MS Security essentials έχω κι εγώ (κατέληξα σε αυτό μετά από αρκετό ψάξιμο). Είναι πολύ καλό τελικά, απορώ πως η MS έφτιαξε ένα τόσο έξοχο κομμάτι κώδικα. Ελαφρύ, γρήγορο, free και κάτι βασικο: Όταν κάνει clean, κάνει πραγματικά clean! Όπως προείπαν και άλλοι δεν σε ενοχλεί παρά μόνο όταν είναι απαραίτητο. Εγώ το προτείνω αβλεπί.

Πριν είχα NOD32 και μπορώ να πω με ασφάλεια πως το συγκεκριμένο antivirus που κάποτε κυριαρχούσε πλέον είναι πολύ μέτριο και πολλά πράγματα περνάνε αβέρτα κουβέρτα στο σύστημα.

EDIT: Πιστεύω πως ο συνδυασμός MS Security essentials και Spybot (απαραίτητο για να "τσακώνεις" malicious software που τα antivirus πολλές φορές δεν τα αντιλαμβάνονται) είναι ιδανικός και δεν επιβαρύνει το σύστημα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα NOD32 και μπορώ να πω με ασφάλεια πως το συγκεκριμένο antivirus που κάποτε κυριαρχούσε πλέον είναι πολύ μέτριο και πολλά πράγματα περνάνε αβέρτα κουβέρτα στο σύστημα.

Καλα ναι εχει χαλασει το nod πολυ..πριν 2-3 χρονια που το ειχα ηταν κορυφη..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.