Jump to content



Πως να επιλεξετε τον καλυτερο P4. Steppings, sSpecs, FPO/BATCH και αλλα...


soki

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

caps... ;)

update 2.8/400, precott 2.4/533 .

Για οσους δεν το ξερουν θα αναβαθμισουν οι xtreme edition και xeon(ισως δουμε και κανεναν 2,8 Μ0) απο 6 interconnect metal layers σε 8. http://developer.intel.com/design/pcn/Processors/D0103930.pdf

http://developer.intel.com/design/pcn/Processors/D0103926.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα στοιχειο για να επιλεξετε τον καλυτερο P4 ειναι να βρισκετε κομματια με ολα τα caps απο κατω. Αρκετοι 3.0αρηδες SL6WU(με καλο stepping αλλα χωρις ολα τα caps απο κατω) πηγαν χειροτερα απο αυτον τον SL6WK L349B1xx που εχει ολα τα caps απο κατω. ;)

:magic:

post-40-1416070823,5569_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki

Ενα ακομα στοιχειο για να επιλεξετε τον καλυτερο P4 ειναι να βρισκετε κομματια με ολα τα caps απο κατω. Αρκετοι 3.0αρηδες SL6WU(με καλο stepping αλλα χωρις ολα τα caps απο κατω) πηγαν χειροτερα απο αυτον τον SL6WK L349B1xx που εχει ολα τα caps απο κατω. ;)

:magic:

Βλέπω τον επεξεργαστή μου σε δημόσια θέα η κάνω λάθος Bill :p:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Pieros

Soki εχεις δίκιο κ εμένα έτσι είναι.

Kostas7GTR ποσο τον έφτασες τον 3g?

250x15=3750 με def περνάει τα πάντα εκτός 2πλου prime. Με Def Postαρει στα 4g ! αλλά κολάει στην Post Screen. Δίνω λίγη τάση γιά να σταθεροποιήσω το 2χ Prime τώρα... Εσένα πόσο πάει με Def??

:o:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Iannis

Βρήκα στο Πλαισιο 2 3αριδες:

DSL6WU

ο ενας ειναι :Q407A564 και ο άλλος L405A589

Tι λένε????

Γιαννη πρωτη και τεταρτη βδομαδα παραγωγης εχω βρει οτι πανε καλα αρα παρε ενα που να πλησιαζει σε αυτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.