Jump to content



Eυχηθειτε μου καλη τυχη...


soki

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [30-10-2003 και 17:48]

και εμενα καλα πηγε

ενα 2,8 χτυπησα ,l321 τον εχω να στρωνει στα 3,78:)

jet !! καιρος ητανε να παρουν τα πανω τους οι 2.8 :whistling εχουνε το καλυτερο multi !:inlove:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από chrisbmw150 [01-11-2003 και 22:28]

jet !! καιρος ητανε να παρουν τα πανω τους οι 2.8 :whistling εχουνε το καλυτερο multi !:inlove:

Ακόμα ένας 2.8 υπήρχε τέτοιος...... εχμ... ποιος να τον πήρε άραγε?:D 3.5Ghz stock cooler 1.575 είναι καλά? χιχι...:happy:

Link to comment
Share on other sites

H 1η σου, να υποθέσω ότι ήταν made in taiwan ?

Αυτές που έχει τώρα, οι αυτοκόλλητες, είναι κινέζες και μπουρούχες.... δεν ανεβάζουν fsb, τουλάχιστον στα επίπεδα των υπολοίπων....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk [01-11-2003 και 22:41]

Ακόμα ένας 2.8 υπήρχε τέτοιος...... εχμ... ποιος να τον πήρε άραγε?:D 3.5Ghz stock cooler 1.575 είναι καλά? χιχι...:happy:

o geol τον τσιμπισε :innocent:

του αξιζε του ανθρωπου ... με τετοια γκαντεμια που εχει στις μητρικες :whistling

Link to comment
Share on other sites

Εαν και λιγο ασχετο με το θεμα , αυτο που παρατηρησα με τα rev2 των asus p4p4800 ειναι οτι περα απο του πυκνωτες που ειναι αριστερα απο τον επεξεργαστη ( 1500mF) οι υπολοιποι ιδιοι πυκνωτες που ειχαν τα παλια rev , εναν κοντα στο NB 3 παραλληλα με την μνημη και αλλα 2 ακομα εχουν αλλαξει , ενω ηταν ιδιοι με αυτους αριστερα απο την cpu και την θεση τους πηραν καποιοι πιο κοντοι με 1000mF χωρητικοτητα.Αυτο ισχυει ακομα και σε asus που εχουν κανονικα το rev2 πανω τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να μπω στην διαμαχη του stepping αλλα εχοντας δοκιμασει πανω απο 30 cpu με διαφορα stepping η μικρη αυτη εμπειρια εδειξε οτι ακομα και φιλιπινεζοι αλλα με Α9χχ πηγαν καλυτερα ακομα και απο μαλαισιανους.Ας πουμε δοκιμασα τρεις 2.6C L321 αυτοι με B μετρια αποτελεσματα αυτος με το Α9χχ πηγε πολυ καλυτερα εως αρχοντικα.Απλα δεν ειναι κατι σιγουρο το Α και το Β το σηζητουσα με τα παιδια εδω μπας και βγαλουμε κανα στανταρ αποτελεσμα και μεχρι στιγμης ισχυει αλλα καλυτερα να μη το λεμε απο εδω και απο εκει γιατι εαν παρουμε κανενα στον λαιμο μας...αστα να πανε.

P.S.Oσο αναφορα τα στεππινγκ τα παλιας βδομαδας και μεχρι και 321 πηγαν πολυ καλυτερα απο τα 326 332 .....Το WR , WS και ολα αυτα μαλλον παραμυθι ειναι παρα καποιο ενδεικτικο οτι πηγαν καλα οι επεξεργαστες.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα max screnshot, υποψιν ειμαι με εναν αλουμινιενιο spire της πλακας που δεν τρεχει καν στις max στροφες. Αντε να ερθει και η vga να βαλω το νερακι. :cool:

Αυτο που με ευχαριστει ιδιαιτερα ειναι οτι ο cpu ως τωρα που εχω δοκιμασει δεν μουλαρωνει μετα απο καποιο Vcore, ανεβαινει εκθετικα. Επειδη δεν εχει γινει κανενα mod αυτη την στιγμη στην μητρικη, εδωσα ως 1.650 απο bios. Παραπανω δεν θελω να δωσω ακομα. :happy:

post-40-1416070624,7089_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki [06-11-2003 και 22:59]

Και ενα max screnshot, υποψιν ειμαι με εναν αλουμινιενιο spire της πλακας που δεν τρεχει καν στις max στροφες. Αντε να ερθει και η vga να βαλω το νερακι. :cool:

Αυτο που με ευχαριστει ιδιαιτερα ειναι οτι ο cpu ως τωρα που εχω δοκιμασει δεν μουλαρωνει μετα απο καποιο Vcore, ανεβαινει εκθετικα. Επειδη δεν εχει γινει κανενα mod αυτη την στιγμη στην μητρικη, εδωσα ως 1.650 απο bios. Παραπανω δεν θελω να δωσω ακομα. :happy:

Καλά σου πήγε τελικά !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.