Jump to content



Logitech X-530 σε windows 7


Amadeus7

Recommended Posts

Γεια και χαρά σας. Έχω τα ηχεία Logitech X-530 τα οποία δούλευαν άψογα στα XP. Σήμερα έκανα format και έβαλα τα win 7 (αυθεντικά) αλλά το θέμα είναι ότι δεν μου τα αναγνωρίζει και έτσι δεν ακούω καθόλου ήχο. Στο playback devices μόνο το Digital Audio (S/PDIF) μπορώ να ενεργοποιήσω. Έψαξα για drivers στη microsoft και logitech αλλά δεν βρήκα τίποτα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα αυτό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρήκα, είχα ξεχάσει να περάσω και να ρυθμίσω τους sound drivers της μητρικής

καλα, αυτο επρεπε να το ειχες κοιταξει, ουτως η αλλως, αμεσως μετα την εγκατασταση των 7. αλλα νομιζω οτι επρεπε να παιζουν κανονικα, γιατι τα 7 εγκαθιστουν drivers ηχου απο μονα τους. εγω ακουγα ηχο ακομα και πριν βαλω drivers στην καρτα ηχου! με τα X540, εγω!

Link to comment
Share on other sites

καλα, αυτο επρεπε να το ειχες κοιταξει, ουτως η αλλως, αμεσως μετα την εγκατασταση των 7. αλλα νομιζω οτι επρεπε να παιζουν κανονικα, γιατι τα 7 εγκαθιστουν drivers ηχου απο μονα τους. εγω ακουγα ηχο ακομα και πριν βαλω drivers στην καρτα ηχου! με τα X540, εγω!

Κι εγώ με αυτό το σκεπτικό πήγαινα διότι τα 7 τα έχω βάλει και σε άλλα 2 μηχανήματα όπου όλοι οι drivers μπήκαν μόνοι τους

Σαν προεπιλογή τα 7 ενεργοποιούν την ψηφιακή έξοδο.

Αν έβγαζες τα βύσματα των ηχείων και τα ξαναέβαζες θα έπαιζαν μιά χαρά!

Το είχα κάνει αυτό με κανένα αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.