Jump to content



HTC Touch Pro 2 τι γνώμη έχετε;


Vamire

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να πάω να αγοράσω το παραπάνω moblile αλλα επειδή είναι αρκετά τα χρήματα το σκέφτομαι...

Θα θελα να μάθω τη γνώμη σας και αν το έχει κανείς απο εδώ μέσα ας μας πει πως του φαινεται.

Επίσης επειδή δεν ειχα και πότε κάποιο windows mobile με της επαφές τι παίζει?

Μπορώ να της έχω κανονικά σε συγχρονισμό με τα 7αρια?

Δηλαδή να της παρουσιάζει στο Contacts;

Απο που με συμβουλεύεται να το πάρω απο Ελλάδα ή από εξωτερικό;

Y.Γ. Έκανα search και δεν βρήκα κάποιο θέμα όπου αναφέρεται στο παραπάνω κινητό.

Υ.Γ.2 Αν έχετε να προτείνεται κάποιο παρόμοιο εκτος απο το htc touch pro & HD καλοδεχούμενο.

Υ.Γ.3 Είμαι ερωτευμένος με το κινητό αυτό δεν ξέω γιατί.

Ευχαριστώ για οποία απάντηση.

Λίγες εικόνες και ένα,δυο βίντεο απο τα πολλά που έχω δει εδώ και μια βδομάδα.

htc_touch_pro_2.jpg

htc-touch-pro-2_468.jpg

htc-touch-pro2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι αδύναμος...

Είναι ο δεύτερος πιο δυνατός απο τους Qualcomm μετά το πρόσφατο SnapDragon.

Βασικά είναι κινητό για επαγγελματική χρήση που κάνει όλα αυτά που αναφέρεις...αλλά είναι και αρκετά μεγάλο.

Βασικά αν δεν έχεις ξανασχοληθεί με WM ίσως να απογοητευτείς λίγο από την λειτουργικότητα. Δυστυχώς πρέπει να συνηθησεις να δουλεύεις με το πενάκι.

Αν ήταν να το πάρω θα το έπαιρνα από το www.expansys.com.gr.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι αδύναμος...

Είναι ο δεύτερος πιο δυνατός απο τους Qualcomm μετά το πρόσφατο SnapDragon.

Βασικά είναι κινητό για επαγγελματική χρήση που κάνει όλα αυτά που αναφέρεις...αλλά είναι και αρκετά μεγάλο.

Βασικά αν δεν έχεις ξανασχοληθεί με WM ίσως να απογοητευτείς λίγο από την λειτουργικότητα. Δυστυχώς πρέπει να συνηθίσεις να δουλεύεις με το πενάκι.

Εχω μαθει να δουλεύω με πενάκι (Να ειναι καλα το motorola a1200 με τo linux :clap:)

Δεν ξερω ρε παιδες βασικά το εψηνα για το samsnung omnia 8gb αλλα ειδα αυτο που ειναι ποιο τούμπανο απο οθόνη κλπ και εχει και πληκτρολογιο καταληλο για msn κλπ.

Δεν ξέρω ριχτε καμια συμβουλή γιατί και εγω παιδί της γενιάς των 700 ευρων είμαι :weep:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες hardware πληκτρολογιο, μπορεις να δεις το Xperia X1. Αν και σε λιγο καιρο ερχεται και το Χ2.

Γενικα το pro2 ειναι καλο τελεφωνο, αλλα ειναι αρκετα ογκωδες. Αν το εχεις δει απο κοντα, εχει καλως.

Παντως, το pro2 δε λεει να το αγορασεις απο Ελλαδα. Ετσι κι αλλιως, οι ελληνικες ρομ (της αντιπροσωπειας) δεν ειναι και οτι καλυτερο... και αργα ή γρηγορα, θα το φλασαρεις με κατι πιο 'καινουργιο'... οποτε...δες απο expansys κτλ.

Περισσοτερες πληροφοριες εδω http://www.htc.com.gr/forum/forumdisplay.php?f=62

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν θες μηλοφωνο παρε το HD2.

Αν θες qwerty παρε το pro2.

Kαι οπως ειπε και ενας φιλος παρε απο expansys.

Αν εχεις εταιρικο ΑΦΜ γλυτωνεις και το ΦΠΑ.

Δοκιμασε τους παρακατω εκπτωτικους κωδικους.

XPS3405 για 5 ευρώ έκπτωση

XPS3415 για 15 ευρώ έκπτωση για αγορές > 300 ευρώ

XPS3425 για 25 ευρώ έκπτωση για αγορές > 500 ευρώ

XPS3435 για 35 ευρώ έκπτωση για αγορές > 700 ευρώ

XPS3450 για 50 ευρώ έκπτωση για αγορές > 1000 ευρώ

Οσο για τις επαφες συχρονιζοντε με το outlook. Αφου οταν πας να φτιαξεις νεα επαφη λεει new outlook contact! Οποτε αρκει να εχεις το outlook στα 7αρια.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις επαφες συχρονιζοντε με το outlook. Αφου οταν πας να φτιαξεις νεα επαφη λεει new outlook contact! Οποτε αρκει να εχεις το outlook στα 7αρια.

Δεν χρησιμοποιώ outlook ξέρεις βασικά θελω τον απόλυτο συγχρονισμό με τα windows ετσι ώστε να τους εχω απολυτά φακελωμένους αλλα ομορφα photos emails etc :banging:

Γιαυτό ειπα και στον SirDiman οτι sucks ;)

:offtopic2:Και κάπου αργότερα θα ξανακούσουμε για τις καριόλες τις τράπεζες που μας πίνουν το αίμα......:offtopic2:

Ειναι καριόλες αλλα δεν κατάλαβα γιατι πρέπει να μπλεξω με τράπεζα? :haha:

Ουτε pre paid δεν εχω btw :meeting:

Edit:

Συμφωνώ με τον από πάνω. HD2, εκτός κι αν θες οπωσδήποτε hardware πληκτρολόγιο. :)

Αυτο ειναι το θέμα οτι θελω να εχει οπωσδήποτε πληκτρολόγιο οπως και να το κανεις βολεύει περισσότερο ακόμα και στο msn αν μιλάς..

Το hd2 εχει τούμπανο επεξεργαστή btw δεν ξέρω ρε παίδες :(

Πρέπει και εγω κάποια στιγμή που δεν θα δουλεύω να παω να τα κοζαρω απο κοντά και όντως να βγάλω μια prepaid για να το αγοράσω απο εξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βασικά έχω πάθει και γω την πλάκα μου με το τηλέφωνο αυτό. Εχω από το καλοκαίρι το TYTN II και ψάχνω να το σκοτώσω για να πάρω αυτό. Ηδη σκότωσα και 2 άλλα που είχα. Αλλά 2 μέρες τώρα μπήκα σε δίλημμα με το HD2. Πάντως επειδή πήγα και ρώτησα σε ΠΛΑΙΣΙΟ & MULTIRAMA εκεί πάει στα 700 αλλά με 12 άτοκες δόσεις. Καλά με το που είδα έλιωσα .

Στο expansys το δίνουν 565€ μαζί με έξοδα αποστολής, ενώ το βρήκα εδώ http://www.handtec.co.uk/checkout.php?xCmd=s1&jssCart=c1d979fead1fa9ce49569dd369c375bb 500€

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.